Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereknevelés, munka és...

Gyereknevelés, munka és tanulás. Hogy lehet a hármat összeegyeztetni?

Figyelt kérdés

Aki volt már ilyen helyzetben vagy pont ebben a helyzetben van, írja le nekem hogyan müködik ez! Egy napi/heti rend érdekelne, hogyan lehet beosztani az idöt.

Elöre is köszi!:)


2011. júl. 5. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én majd most kezdem ha Isten megsegít, de anya csinálta, 4 gyereke volt már, mikor úgy döntött érettségizik, majd a főiskolát is megcsinálta. Reggel mielőtt felkeltünk, este miután lefeküdtünk tanult ha otthon volt, ha épp nem dolgozott akkor napközben is. Én még talán annyit tennék hozzá, hogy az éjszakai műszak is alkalmas a puskaírásra, jegyzetelésre. Te voltál aki a múltkor írt, hogy a gyedes papírt még kérik?
2011. júl. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)

Gondoltam, hogy nagyon húzós lesz, de nem lehetetlen. Nem, nem én írtam ki azt a kérdést.

Amiatt tettem fel, mert jövö évben úgy néz ki, hogy lesz egy jó állásom, viszont föiskolai végzettség kell hozzá, amit állni fog a munkáltató.

És kíváncsi voltam mire vállalkozom.:) A lányom 10 hónapos, de vissza kell mennem dolgozni mindenképpen.

2011. júl. 5. 08:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora/hány gyerek, milyen tanulás? Mert baba mellett nagyon nehéz, ha már nagyobb, akkor azért könnyebb. Járnak oviba, iskolába? Van apa, nagymama, bármilyen segítség? Az sem mindegy mit tanulsz, főiskola, vagy valamilyen tanfolyam, esetleg nyelv?
2011. júl. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkáltató kéri/állja a fősulit, akkor annyival könnyebb, hogy nem kell annyira lavírozni a szabikkal, nyilván elengednek suliba/vizsgázni. A tanulás részét meg máshogy nem tudod megoldani, csak késő este, éjjel. A párodtól követeld ki a segítséget, mindenképp tehermentesítsen, ha ő otthon van. Nehéz, de meg lehet oldani. Sok sikert hozzá!
2011. júl. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden jó megy, idén végzek.Már csak egy záróvizsga hiányzik.

Munkahelyem először nem tudott róla, nem is támogatták, saját szabijaimat vettem ki. Aztán jött a babó. Úgy érzem amikor pici volt sokkal könnyebben ment a tanulás. Azért, mert evett-aludt, később már többet fent volt, mocorgott. Addig tudtam tanulni, amíg fel nem ült, és el nem kezdett járni. Azóta csak a nagymamik segítségére számíthatok.

Most is elméletileg szakdolgozaton dolgozom, és a fiam maminál "nyaral".

Nagyon nehéz, de kivitelezhető. Be kell tudni az időd osztani majd, és segítséget szerezni vizsgák idejére a felkészülésekhez!

2011. júl. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát!:)

Segítség van szerencsére, az én részemröl is, meg a férjem részéröl is. Csak a gond, hogy mindenki dolgozik, az én szüleim is meg az ö szülei is. De szerintem megoldható. Jövöre 2 éves lesz a lányom, egy jó darabig nincs tervben több baba.:)

2011. júl. 5. 09:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 évesen szültem most 11 hónapos a lányom. Én dolgoztam mellette, csak de nem rég felmondtam, mert a főnököm enyhén idegbeteg személy szóval most új állást keresek. Amikor dolgoztam akkor általában a dédi mamám vigyázott rá, vagy ha valamelyik nagyszülőm nem dolgozott, akkor ők. A lányomon kívül még a húgomat is én nevelem, nagyrészt mert anyu és a nevelőapám nagyon sokat dolgozik.
2011. júl. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!