Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolai füzet, amelynek nem...

Iskolai füzet, amelynek nem selyempapír vékonyságúak a lapjai? Első osztályos gyereknek. Amiket eddig találtam,60-70 grammos papírból vannak, totál átlátszanak. Szerintem elsőbe 90 grammos papírvastagság lenne az ideális. Találok ilyen valahol?

Figyelt kérdés
ICO Süni elméletileg 80 grammos, de az is tök átlátszó...
2015. aug. 6. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy akármilyen füzetet, másnak is jó, a te gyerekednek is jó lesz...
2015. aug. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon úgy tűnik, hogy kénytelen leszek beérni azzal, amit a boltban kapok. Papírgyárat építeni és beüzemelni már nem lesz időm szeptemberig... :-(


Nekem inkább az a fura, hogy "másnak is jók" ezek a papírszalvéta vékonyságú füzetlapok.

2015. aug. 6. 16:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én is jártam iskolába, a gyerekem is jár, de nekem nem tűnt fel soha, hogy olyan rettenő vékony lenne a lap, hogy nem lehet rá írni...
2015. aug. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én is jártam iskolába, de akkor még közel se voltak ennyire vékonyak a lapok. Megvan még pár régi füzetem, a mai füzetek kis túlzással fele olyan vékonyak, mint a régiek.

A nagyobbik gyermekem 10 éve volt elsős, megőriztem pár akkori füzetét, Herlitz márkájúak, erős, normál vastag lapokkal, mint anno az enyémek.

Eltelt 10 év, s már a Herlitz füzetek sem a régiek, ugyanolyan 60-70 grammos papírból készülnek, mint pl. a Fűzfői.

2015. aug. 6. 18:24
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet írni a lapokra, csak épp annyira átüt az írás a lap másik oldalára, hogy nagyon zavaró.
2015. aug. 6. 18:26
 6/9 anonim válasza:
Esetleg a Pigna füzeteit nem nézted? Én szeretem őket, vastagabbak is benne a lapok, mint a többi füzetben :)
2015. aug. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, a Pigna Nature.
2015. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi!

Igen, a Pigna és Blasetti tényleg két jó márka, ismerem, és valóban olyan vastag lapjai vannak, mint a régieknek! 80-90 grammosak.

Csak sajnos az a baj velük, hogy import füzetek, és ezért első osztályosoknak való vonalas füzet (14-32-es) nincs ezekből a márkákból. :-(


Négyzetrácsosat és simát attól még vehetek ezekből a márkákból, tényleg!

2015. aug. 7. 20:03
 9/9 anonim ***** válasza:
nálunk elsőben még nem tolllal írtak hanem ceruzával ,a ceruza meg nem üt át a papiron .ugyhogy tök mindegy milyen vastag .
2015. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!