Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit lehet tenni ha az iskola...

Mit lehet tenni ha az iskola lerövidíti a délutáni ügyeletet és 16 óráig el kell hozni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Van erre valamiféle jogszabály? Mit tehetnek a szülők?
2015. aug. 29. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Jegyzőhöz kell menni,
2015. aug. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem, hogy van erre jogszabály, de az biztos, hogy benne van, hogy az iskolának- óvodának a szülők kívánalmaihoz kell igazítani az ügyeleti időt.

tehát ergo ha van igény, hogy 5-ig legyen ügyelet akkor 5ig kell lennie. menj a fenntartóhoz, önkormányzat oktatási osztályára, ott tudnak neked segíteni


off: én nem is értem ezt a gondolat menetet. azért egy tök átlagos munkahely is 8-4-ig van, hát hogy a viharba oldja meg a szülő a 4-ig elhozást. azontúl 4 előtt nem is lehet elhozni a gyereket az új törvény szerint, tehát már itt megbukik a dolog az én logikám szerint :S többi szülő nincs kiakadva???

2015. aug. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De mindenki ki van akadva ( akivel én beszéltem) tegnap tudtuk meg a tankönyv osztásnál. Ez a 16 óráig kötelező iskola egy nagy humbuk. Mivel a felsősök csak 15 óráig maradhatnak az iskolába. Nem értem!
2015. aug. 29. 17:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Össze kell fogni és közölni az iskolával, hogy beszéltek a jegyzővel meg a fenntartóval.
2015. aug. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk is 4 ig van csak suli max és fél5ig ügyelet ,de akiért szülei jönek azok mind oda érnek max fél 5 ig de inkább 4 óráig ,a hazajárosok meg ugy is 4 kor indulnak haza .
2015. aug. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az iskola házirendje tartalmazza, meddig lehet az iskolában a gyerek.

A házirendet pedig az SZMSZ (Szervezeti és Működési Szabályzat) tartalmazza. Általában az iskolák honlapján fent van, nézd meg, mit tartalmaz.


Lehetséges, hogy 4-ig van ügyelet, bár összevont ügyelet általában fél 5-ig, 5-ig van a legtöbb helyen. Településfüggő.

2015. aug. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most találtam egy honlapon 15:30-ig van ügyelet, szóval ezek szerint lehetséges.

[link] 6.7. pont

2015. aug. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az iskolát nem hatja meg, hogy a szülők mit szeretnének, akkor a fenntartóhoz kell fordulni, ami ugye most a legtöbb iskola esetében a KLIK, de ha nem az, akkor valamelyik egyház, vagy néhány esetben az önkormányzat.

De először össze kellene gyűjteni azokat a szülőket, akik kevésnek tartják a délután négyig tartó ügyeletet (ami eleve nem is ügyelet, hiszen kötelezően tanításnak kellene lennie, ügyelet maximum négy után kezdődhet), és aláíratni velük egy petíciót, amit az iskolavezetésnek be lehet nyújtani. Ha nem történik változás - méghozzá sürgősen, hiszen ezt hosszú távon lehetetlen megoldani annak, aki dolgozni jár -, akkor viszont irány a fenntartó.

2015. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
14-15 30-ig van kötelező tanulás a napköziben, és 16-ig van kötelező ügyelet. ezután csak akkor vállalnak ügyeletet, ha van rá igény.
2015. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, mert nekem meg tavaly arra hivatkozva nem adták oda háromnegyed négykor az elsős gyereket, hogy négyig tanítás van, és hiába értem oda hamarabb, várjam meg, mert kötelező négyig bent lennie, hacsak nem kértem rá külön engedélyt, hogy hamarabb vihessem haza.
2015. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!