Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A kisebbik lányom 2. osztályt kezdte, nagyon jó gyerek viszont valahogy a tanulás része nem akar menni illetve nagyon noszogatni kell. Más mindenben segítőkész , ugrik, szót fogad. Holnapra egy 8 soros verset kellett volna megtanulnia. 5 órakor hazaértünk negyed nyolcig nem szeretnék hazudni 35 ig húztuk a strigulákat annyiszor mondtuk , olvastuk el de még mindig úgy mondta mintha most hallaná először. Soha nem panaszkodtak rá az óvónők mindig mondott verseket , mesemondó volt,szerepelt de most valahogy nem megy vagy nem tudom hogy én vagyok türelmetlen a nagyobb lányom neki 1-2 szer elég elmondani elolvasni lehet hozzá hasonlítom tudat alatt?. Vigyem valahova vagy mit kezdjek vele? Nagyon elszomorít amúgy egy tünemény .
2015. szept. 2. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hazaérkezés után azonnal nekiültetek tanulni? Adj a gyereknek egy kis időt, hogy lelkileg is hazaérjen, egy kicsit ki tudja magát pihenni, etesd meg, hallgasd meg, mi történt vele, és utána tanuljatok csak.
2015. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó károsnak látom az itthoni tanítási rendszert. Gyakorlatilag tegnap kezdődött el a suli, és a 7-8 éves gyereket már ilyesmivel traktálják? Vicc.


Én nem erőltetném, megy, amennyire megy, semmi hátránya nem fog soha származni abból, hogy másodikos korában nem ment neki egy 8 soros versike.


Tudom, nehéz szembemenni a mai versenyistálló-szerű oktatással, de néha a gyerek érdeke megkívánná.


Itt egy nagyon jó interjú Vekerdy Tamással a jelenségről, az általad leírt szituáció is szóba kerül:


[link]

2015. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen elég húzós. Ugyanis fél 6 kor kell felkelnie, 7 kor bent van a suliban tömegközlekedés ill. szülők munkája miatt aztán délután van 40 perc buszra séta -utazás addig beszélgetünk és utána mikor hazaérünk neki kell hogy álljunk mert negyed 8 fürdés , fél 8 felvés és kell is ez az alvás.
2015. szept. 2. 21:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekeimnél is elő szokott fordulni, hogy este nem tudják visszamondani a verset, amit délután tanulnak, de reggelre valahogy leülepszik bennük és tudják.

Nekik nem szoktak verset másnapra feladni, mindig adnak rá 1-2 hetet, attól függően, milyen hosszú.

2015. szept. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így is lett reggel már tudta.
2015. szept. 4. 19:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha hazaértek, adj neki pihenőidőt.

Felnőttnek is húzós folyton fél 6-kor kelnie,nemhogy egy gyereknek.

Viszont most kezdődött a suli és már memoriterek vannak ?

2015. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen hétfőre már a Sehallselát Dömötört kellett tudni , jövő hétfőre meg az ABC-T meg a magán és mássalhangzók képzését. Fogalmam sincs hogy lehetne megtanítani vele. Már nagyon sokszor elmondtuk de mintha nem jutna előbbre.
2015. szept. 9. 20:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!