Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tehet egy tanító ha egyik...

Mit tehet egy tanító ha egyik gyerek elfelejt fagyipénzt vinni az iskolai kirándulásra?

Figyelt kérdés
Lényegében csak egy hosszabb séta egy kisvárosban ahol az iskola van.
2015. szept. 5. 14:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%

Én erre azt mondom,hogy egyszer előfordulhat, másodszorra viszont tényleg nem fizetném ki.

Barátnőm tanár, és volt ilyesmi esete. Nem tudhatod mindig,hogy mi van a háttérben. Ott speciel nagymama haldoklott, kész volt az egész család, és elfelejtették a pénzt.

2015. szept. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%

Mi van, ha azért nem vitt pénzt, mert

1. nincs

2. nem akarják a szülők, hogy aznap fagyizzon a gyerek

3. kapott, csak elköltötte másra már a gyerek


Attól, hogy a gyerek azt mondja, elfelejtett pénzt vinni, bármi lehet az igazi ok. Persze az is lehet, hogy tényleg elfelejtették, de ezt sosem lehet pontosan tudni.

2015. szept. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nálunk osztálypénzböl fizetik az ilyen fagyizást .
2015. szept. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
25%

Nehéz kérdés...

OFF:

Miért kell mindig fizetős és evős program?

Mi a helyzet, ha a gyereknek megfájdul a torka a hideg fagyitól?

Mi a helyzet, ha ételallergiás?

Mi a helyzet, ha a otthon "speciális" étrend van?

Mi a helyzet, ha nem jut rá?

2015. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az, utolsó. Mi külföldön élünk. Nálunk iskolai kirándulás előtt a gyerek haza hoz egy kérdőívet, amit ki kell tölteni. Ilyen apróság ok vannak rajta -a gyerek adatai mellett - hogy pl allergiás e valamire, szükséges e gyógyszer, ha igen, a szülő személyesen vigye be a tanárnak, jól olvasható rairva a gyerek nevét és az adagolást,rosszul lesz e a buszban, részt vehet e a felsoroltak programokban, x lesz a menü, megfelelő e, ha nem mit kér helyettesitesnek, illetve vinni kell uzsonna csomagot, stb. A kirándulás ok 90%a ingyenes, ha mégsem, akkor hónapokkal előbb jelzik, hogy x összeg, adott napig kell befizetni -az iskola bankszamlajara, nema szülők vagy a tanárok gyujtogetnek- és lehet részlet fizetést is kérni. Plusz, ha az iskolában tisztában vannak vele, hogy x gyerek szüleinek nem futja rá, akkor az iskola fizeti ki. Emellett nálunk pl tilos pénzt, mobiltelefont vagy bármi más értékes dolgot vinni
2015. szept. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, amikor én iskolás voltam, velem is megesett, hogy elfelejtettem otthon pénzt kérni a napokkal korábban megbeszélt fagyizásra. Akkor én nem fagyiztam.

Egyébként ha én lennék a tanár, és olyan gyerekről van szó, aki jó eséllyel később visszafizeti, illetve ha tényleg csak egy, vagy maximum két gyerek felejtette el, és van nálam annyi, akkor megelőlegezném a fagyi árát. De nem hibáztatom a tanárt, ha ezt nem teszi meg, hiszen lehet, hogy neki sincs éppen pénze, vagy nincs nála annyi, vagy akármi lehet.

2015. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%
Kifizetném a fagyiját.
2015. szept. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ilyenkor mindig vitt a tanár az osztálypénzből, volt, akinek egész kirándulásokat fizettek ki, mert a családnak nem telt rá. Mondjuk előre megbeszélték a szülőkkel.
2015. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ezzel az a gond, utolsó, hogy lehet, n hogy más családnak se lenne rá pénze, de anyuka/apuka inkább él kenyerhejon egy hétig, hogy ő ki tudja fizetni, míg a másik csak benyogi, hogy nincs rá pénz. ...
2015. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
66%

Én jártam így...többször is...

Kifizettem a kisgyerek fagyiját. Ha szólt otthon, némely szülő hozta az összeget.

Ha nem szólt, az én ajándékom volt a fagyi neki, nekem meg az öröme és a hálás tekintete.

2015. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!