Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereknevelésben miért hazudna...

Gyereknevelésben miért hazudnak tanító jelleggel a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Például azt hazudják: a répától megtanulsz fügyülni !

Ez egy hazugság !! Természetesen azért mondják, hogy megegye, és vitaminoakt jutasson be, de ezt szeretném méllyen kritiálni... Tehát ha a gyereknek még ilyen apróbb dolgot is hazudunk, hogy megtanul fügyülni, akkor az a probléma, hogy a gyerekben olyan logikai zsákutcát épíünk fel, amit nem ért meg, tehát nem fogja értenia világ működését, és nem fogja fel, mi a köze a répának a fütyüléshez. magyarul egy torz képet alakítunk ki benne, és mire felfogja idővel, hogy a répától nem lehet megtanulni fügyülni, és "felnőtt" lesz a gondolkodása, addigra már összezavarott gondolatokkal fog élni, mivel a sok ilyen apró hazugság teljes káoszt és zavart okozott a fejében. Szóval én abszolult nem tartom jónak az ilyen hazugságokat, a megfelelő gyereknevelés szerintem a rengeteg tanítástól, és az emberként kezeléstől függ.



2013. aug. 27. 11:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
96%
Hat ezt en inkább mesének nevezném, nem hazugságnak.
2013. aug. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 A kérdező kommentje:
A hangsúly azon van, hogy ezáltal az apróbb hazugságáltal a gyerek összezavarodik, és nem fogja helyesen érteni az összefüggéseket az életben, így kész káosz lesz a fejében... mint amikor gügyögnek nekik az idióta szülők, és sejpítve tanítják a szavakat neki, és nem érti a gyerek, hogy mi a francért ezt tanítják amikor a bölcsibe nem így tanították, aztán ha rosszul tanulja meg, még át is kell tanulnia helyesen, de ebbe nem megyek bele..
2013. aug. 27. 11:19
 3/98 salvadorina ***** válasza:
74%

Lehet, hogy nekem hazudtak, de legalább megtanítottak helyesen írni. Mi az, hogy FÜGYÜLNI? Mi az, hogy MÉLLYEN? Mi az, hogy ABSZOLULT?


Te csak ne kritizálj senkit, mert nevetséges.

2013. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 salvadorina ***** válasza:
77%
Sejpít???? Te jó ég... inkább ne írj többet. :)
2013. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim válasza:
97%
Ezért kell azt mondani, hogy azért egye a répát, hogy szép színesen lássa a mesét.
2013. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
72%
Neke is mondták és legalább megettem és képzeld átlátom az összefüggéseket most mérnöki szakon vagyok doktoranduszhallgató úgyhogy sztem semmi baj ezzel én legalább tudok írni nem úgy mint a kérdező.
2013. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
85%

Nekem anyukám egyszer mesélt egy történetet, melyben egy kisfiú ujját összevarta a varrógép, mert az odanyúlt, nha ez nekem tiszta horror vol, soha nem is mert még csak ránézni sem a varrógépre. Csak jót akart, és tudta, hogy még nem fognál fel, ha szépen elmondaná, hogy nem szabad.

Semmilyen törést nem okozott ez benne, egészséges lelkületű 25 éves nő vagyok!!!

2013. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 A kérdező kommentje:

a mélyent félre írtam, mert körülbelül 1 perc alatt begépeltem a mondanivalóm, a fütyülni-t így írják helyesen, a sejpítés is szerintem pontos j-vel írandó.

Igen is kritizálok. Egy kisgyermeket is szerintem felnőttként kell kezelni, nem gügyögni neki, és logikátlan dolgokat felállítani az agyában.

2013. aug. 27. 11:25
 9/98 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a remek következtetést egyedül vontad le, vagy segítettek?

Nekem is állították, hogy a répától majd megtanulok füTYülni. Káosz ugyan nem lett az elmémben, de utóbb megtanultam fütyülni is és önként répát enni is.

Lehetne boncolgatni, hogy mi számít hazugságnak, átverésnek, mi káros és mi lehet építőjellegű, ugyanakkor ezt nem egy olyan emberrel szeretném megvitatni, akinek a kérdése provokatív, a "helyes"írása pedig röhejes. ;)

2013. aug. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 A kérdező kommentje:

"Nekem anyukám egyszer mesélt egy történetet, melyben egy kisfiú ujját összevarta a varrógép, mert az odanyúlt"


Igen, de ezzel semmi baj nincs, hiszen olyan dolgot mesélt, ami akár meg is történhet ! De ha répát eszik egy gyerek, soha az életben nem fog attól megtanulni fügyülni, ez csak egy torz kép, amely egy hazugság.

2013. aug. 27. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!