Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Te mit csinálsz ha a tanítónén...

Te mit csinálsz ha a tanítónéni arra kér, hogy valamit gyakoroljátok otthon a gyermekeddel?

Figyelt kérdés

Az egyik ismert gyermekpszichológus szerint a szülőnek semmi köze ahhoz, ami a gyerek és az iskola között történik.

Tehát nem szabad otthon együtt tanulnunk a gyerekünkkel.



2015. szept. 9. 20:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%

Valami félreértés lesz itt, vagy a pszichológus visszaadhatja a diplomáját.


Ha a gyereknek nem megy valami, akkor vagy tud segíteni a szülő, vagy ha ő nem, akkor magántanár. Így logikus, nem?

2015. szept. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%

A diploma jó helyen van Vekerdy-nél. Az iskola ne adjon házi feladatot, és főleg ne olyat, hogy az anya, akinek pedagógiailag semmi tapasztalata, gyötörje otthon a gyereket azért, hogy elvégezze, amire a tanárnak bent sem kedve, sem ideje.


Mit teszek? Nem adom állami iskolába. Ilyen egyszerű nálunk a megoldás. Olyan iskolába jár, ahol megvárják, míg megérik a feladatra, és nem olyanba, ahol este 8-ig én sírok vele, mire kierőszakolom a megoldást.

2015. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Hát, ha ki akarsz szúrni a gyerekkel, akkor ne gyakorlj vele, ha jót akarsz neki, akkor gyakorlj. Ma Magyarországon az oktatás egy része az iskola, a másik meg az otthoni tanulás. Plusz elég mókás, ha a nagykoru szülő, aki minimum 8 általános vegzettseggel rendelkezik nem tud segíteni az elsos-másodikon gyerekének, mondván nincs pedagógiai tapasztalata....
2015. szept. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

ez a pszichológus véleménye:

"Az egyik ismert gyermekpszichológus szerint a szülőnek semmi köze ahhoz, ami a gyerek és az iskola között történik."

ez meg a kérdezőé:

"Tehát nem szabad otthon együtt tanulnunk a gyerekünkkel."


a kettő nem ugyanaz..

a pszich. szerintem arra értette ha a tanár x módon tanítja pl. az osztást, akkor a szülő ne vezesse a gyereket y módszer felé.


a szülő ha leül tanulni a gyerekkel, azzal iazából kitartásra, szorgalomra tanítja, a pszichológus 100% hogy nem ezt ellenvéleményezte

2015. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Te nyugodt lelkiismerettel mondanád a gyerekednek, hogy nem segítesz neki, mert egy idegen szerint nem a te dolgod?

Továbbmegyek, megkockáztatnád, hogy semmiben ne kérjen segítséget/tanácsot, mert ha a sulis dolgokban úgysem segítesz, másban sem fogsz?

2015. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mi külföldön élünk és itt az általános iskolaban nagyon ritkán kell a gyerekeknek otthon tanulni. Az iskola itt valóban arra van, hogy megtanitsa a gyereknek, ami kell. Ha nem megy neki az osztályban az összes gyerekkel, akkor kiscsoportos foglalkozás van, ha úgy sem, akkor külön tanárral veszi át az anyagot.
2015. szept. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusnak teljesen igaza van elméletben. Működhetne is a dolog, ha nem lennének a gyerekek így leterhelve. De sajnos egy nem az a világ.

Egy normális szülő-gyerek-tanár felállásban együttműködésről szól a dolog, aki harcnak fogja fel, nagyot hibázik. A közös cél a gyerek fejlődése lenne, szülőként ezt támogatom. Feltételezem, hogy nem kicseszésből mond ilyet a tanító, hanem segítő szándékkel. Tehát megteszem, ami tőlem telik. Ettől még nem leszek a gyerekem tanítója. Nem minden fekete-fehér.

2015. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogyha a gyereknek nem megy, de akarja érteni,és még hajlandó egy kicsit a pihi-idejéből rááldozni. De akkor nem is a tanítónéni kér, hanem a gyerekem, akkor viszont simán, mindenképp gyakorlok vele, ha ő találja ki, hogy szeretné. Meg ha a gyerkőc tényleg érteni szeretné, és esetleg máshogy kéne neki elmagyarázni... De alapból hogyha meg meg, gyerek is, szülő is lehúzott egy nyolcórás műszakot, nem feltétlenül kell ezt erőltetni, pláne ha a gyereket nem is érdekli annyira, vagy már próbálkoztak vele, de akkor sem értette. Kb most csak írtam, ahogy jött, lehetséges, hogy nem gondoltam át jól, de most így vagyok vele hirtelen.
2015. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is külföldön élek, itt sincs házifeladat nagyon. Az enyém még csak 5 éves, már tavaly kezdtük a sulit. Én tanítóként végeztem 8 éve, de tanítani csak gyakorlaton tanítottam. Viszont azért van némi rálátásom a dolgokra. Legalább annyi, hogy értelmezni tudjam a pszichológust, aki azt vallja, amit én is, és amit az egyik válaszoló le is írt.

A pedagógus egyfajta módszerrel tanít. Otthon ugyanezt a módszert kell alkalmazni, mert különben a gyerek összezavarodik. Ezért mondják azt, hogy iskola előtt, ha csak lehet, ne tanítsuk meg a gyereket például írni. Nem biztos, hogy a 20-30 évvel ez előtti módszer még mindig módi. Egy féleképpen tanultuk mi, és a mi gyerekeink már más féle módszerrel tanulnak.

Én az első szülőin is már elmondtam a tanítónéninknek, hogy év közben fogok segítséget kérni, hogy mi merre meddig, mert jót akarok a gyereknek, legyen szíves elmondani hogy ezt meg azt, hogy szokták ők tanítani, hogy mondjam én a gyereknek. A tanítónéni nagyon hálás volt, hogy nem ellene akarok dolgozni:D Meg is lett az eredménye. A kislányom nagyon szép eredményeket ért el-mert mindent próbáltunk úgy csinálni itthon is, ahogy a suliban szokták. Pedig én aztán tényleg máshogy tanultam. Nehéz is ráállni, ez tény. De ne akarjunk már kiszúrni a gyerekkel.

És a kérdésre válaszolva: 1, örülök, hogy megkér és tájékoztat afelől, hogy mit kéne és hogy

2, na ná, hogy gyakorolok otthon vele.

Először engem is sziven ütött, mikor 4 évesen elkezdte a sulit és az első visszajelzés az volt, hogy hogy hogy nem ismeri fel a számjegyeket, gyakroljuk itthon...először rosszul esett. Először is azért, mert 4 éves!, másodszor meg azért, mert direkt nem tanítottam neki, hogy tutkeráj, hogy úgy tanulja, ahogy a suliban tanítják, nehogy félretanítsam....gondoltam azért van az iskola:D

2015. szept. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy tökéletes világ tökéletes iskolájában tényleg nem kellene a gyerekkel otthon tanulni, csakhogy messze nem tökéletes minden.

Amúgy mi az, hogy nincs közöm ahhoz, hogy mi történik a gyerek és az iskola között??? Igenis ellenőrzöm a haladását, nem 18 éves korában szeretnék szembesülni azzal, hogy egy félanalfabéta a gyerek. Nem az számít, hogy kitűnő tanuló legyen, hanem egy értelmes embert szeretnék elengedni magam mellől, aki képes arra, hogy egyedül megálljon a lábán, szakmát-munkát szerezzen.



Én eleinte többet foglalkoztam a gyerekekkel, mert lehet szidni az iskolát, hogy sok fölösleges dolgot kér számon, de az nem az első 1-4 osztály. Olvasni és értelmezni az olvasottakat kell, számolni, osztani-szorozni tudni kell. Azon lehet vitatkozni, hogy kell-e egy rakat évszámot bemagolni később, de az alapok igenis fontosak. Nekem a gyerekek érezték rosszul magukat ha valami nem ment, ráadásul sok dolog egymásra épül: ha nem tud összeadni a gyerek, akkor a szorzás se fog menni meg a mértékegységek átváltása.

2015. szept. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!