Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért kell még otthon leülni...

Miért kell még otthon leülni a gyerekkel tanulni?

Figyelt kérdés
Hogyha nyűg a szülőnek akkor miért kell? Nem az iskola, meg a napközi feladata, hogy megtanítsák, meg a napköziben, hogy megcsinálja a házi feladatát? Én is anyaként mire iskolás lesz a gyerekem, 10 órákat fogok dolgozni, és ha hazamegyek, még az otthoni teendőket is el kell látni. Mégis mikor tanulnék a gyerekemmel? Éjszaka? Akkor meg aludni kell. Az meg a másik, hogy ha a szülő sem agyontanult, meg agyonművelt, akkor nem tud profin segíteni mondjuk egy ötödikes, hatodikos gyereknek. Nekem is érettségim van, nem végeztem egyetemet, főiskolát, meg nem vagyok nagyon művelt, tanult sem. 20 éves korom óta dolgozom, 15 éve vagyok egy önkormányzati munkahelyen, ahol 8 órákat dolgozom, plussz utazás napi 2 óra, az tíz óra, és ez így megy 15 éve.
2014. jún. 6. 11:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, sehol sincs előírva.
2014. jún. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Mert gyereket vállalt és ezt is vállalta vele. Gyereknevelés sokszor fárasztó de nem a gyerek kérte , hogy megszülessen. Egy ötödikes hatodikas meg már bőven tanulhat egyedül is.
2014. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A szülőnek egyébként nem feladata, hogy iskolai tananyagra megtanítsa a gyereket. Gyakorolni viszont sok esetben kell otthon is, pl. az olvasást. Azért az nem lehet elvárni, hogy napköziben minden gyerek olvasson a tanító néninek hangosan naponta legalább 10-15 percet. Ennyi vagy még valamivel több gyakorlás elengedhetetlen.

Aztán függ a gyerektől is, ha ügyes, kész van a házikkal a naköziben, sőt még össze sem csapta, hanem elfogadható minden. De ha lassú, figyelmetlen, akkor azért otthon is kell vele kicsit foglalkozni.

2014. jún. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a dolog nagyon sok mindentől függ:

- mennyire jó képességű a gyerek

- milyen alapokat kapott otthon, pl milyen a tanuláshoz való viszonya; érti-e, hogy magának tanul és nem nyűgből/muszájból/elvárások miatt stb; sikerorientált-e avagy mi motiválja

- mennyire erős az iskola színvonala, mik a követelmények, milyen a tanterv, a pedagógusok stb... mert pl hiába van ott a napköziben a gyerek, ha effektíve nem történik ez idő alatt érdemi munka (vagy mert ő ellógja, vagy mert a pedagógus nem követeli meg/nem képes differencálni stb).

- szintén fontos tényező szerintem a család hozzáállása ezekhez a dolgokhoz. Ha a szülőnek is nyűg/nemszeretem stb, akkor nyilván a gyereknek is az lesz... :( Szerintem picit át lehet állítani magatokat, másoknak is működnek ezek a dolgok a hétköznapokban, pl nálunk is, és nem ennyire vérlázítóan kizsákmányoló és kibírhatatlan módon, mint ahogy te lefested. De ez a ti életetek, ha neked nyűg, akkor ne kérdezd ki, ne készülj vele stb.... nem neked, hanem a gyereknek lesz rossz, vele szúrsz ki.

2014. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy kell? Mit berzenkedsz már előre? Ha nincs rá időd, akkor nincs. Ha valami nem megy neki, legfeljebb jár korrepetálásra.
2014. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én se értem ezt a részét. A gyerek reggel 8tól 4ig az iskolában van. Napköziben házi feladatot csinálnak, gyakorolnak. Viszont amit kívülről kell megtanulni azt otthon kell nekik. 5re érek haza, gyorsan eltelik az idő 9ig.... nem csak arról van szó hogy nincs kedve az embernek nekiülni a gyerekkel....hanem ideje és energiája sem marad addigra. Fősulit végeztem, de néha már az elsős gyerekem matek leckéjébe is belegabajodok :)

szóval nekem nem lenne nyűg, ha a napirendünk nem lenne ilyen szoros, és nem látnám, hogy a gyerek már fáradt és nem tud rendesen koncentrálni.

sajnos ebben a rohanó világban nehéz ezt megoldani :(

2014. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jogos a kérdés,de látom sokan nem értik.Nem az a gond,hogy a fáradt szülőnek le kell ülni a gyerekkel,hanem hogy ha a gyerek ott van 8 órát a suliban és tanul,akkor tanítsák meg arra amire kell,és ne otthon kelljen már még egy 10 évesnek tanulni.Gyakorlatilag 8-11 órát folyamatosan tömve van a fejük szegényeknek,csoda ha nem bírják...
2014. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Minket anno kioktatott a tanítónő, hogy a napközi nem arra való, hogy ott tanuljon a gyerek, hanem arra, hogy ne az utcán mászkáljon, és felügyelet alatt legyen.
2014. jún. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem még csak elsős a lányom, szóval nincs rengeteg tapasztalatom, de vele szerencsére nagyon ritkán kellett otthon tanulni, azt is csak hétvégén. Ők tanulószoba alatt minden házit megcsináltak, otthonra az olvasás gyakorlás maradt, de ez szórakozás a lányomnak, nem tanulás, szóval nem okozott problémát. Remélem, 1-2 évig még így lesz, és ha már otthonra is marad tanulnivaló, akkor pedig elég nagy lesz ahhoz, hogy csak kikérdeznem kelljen, ne vele együtt tanulni. Próbálom majd erre szoktatni, aztán vagy sikerül, vagy nem. :)
2014. jún. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
hétközben mindent megtanulnak a fiaim az iskolában ,hétvégén ,ha kell akkor tanulok velük,illetve,ellenörzöm hogy kész van e házi.
2014. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!