Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsősök anyukái, hogy tetszik...

Elsősök anyukái, hogy tetszik a suli gyermekednek?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ép csak most kezdődött.A kislányom nem túl lelkes.Pedig annyira várta hogy sulis legyen.Nem tudom mit tehetnék hogy több kedve legyen.Pedig ügyes nem érte kudarc.
2015. szept. 12. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos még új neki a helyzet, talán nem barátkozott még össze másokkal vagy sok neki a kötöttség.


Az én fiamnak nagyon tetszik, élvezi, de rettenetesen lefárasztja agyilag (kicsit szorongós, elvárásoknak megfelelni akaró gyerek). Amikor megyek érte mindenen hisztizik, hogy miért kell már eljönni, hogy miért kérdezgetem hogy milyen volt, meg minden máson is. A testvérei kicsit könnyebben vették az iskolakezdést amikor ők voltak elsősök.

2015. szept. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is sír még reggel elváláskor. Pár perc után abbahagyja, utána egész nap jól van.

Nagyon ügyes, okos, dicsérik őt, és így büszke magára. (Mondjuk neki nem gond ülni ilyen sokat és a kézügyesség is rendben van, alapvetően ilyen típus)

Végül is szereti a sulit, de sokat emlegeti az ovit, nagyon hiányzik neki, azt nagyon szerette.

Egyik nap bejött ő is az oviba, mikor vittük a piciket, és bement a töküres régi csoportszobájába és ott állt és nézett és nézett és csak állt csak állt, és sóhajtozott, aztán kijött és mondta, hogy mehetünk a suliba.

Majdnem elsírtam magamat. Vajon mi játszódott le benne ezalatt a pár perc alatt, amíg egyedül volt a csoportszobában??

2015. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt túl könnyű az első hét a fiam számára. Múlt hét pénteken gyomorgörcse volt, a hányinger kerülgette, sírva kért, hogy egy napot hagyjunk ki. Hiányzik neki az ovi, az ottani barátai, a lazaság. Pénteken délutánra már összeismerkedett két kisfiúval, azóta könnyebb, de csütörtökre beteg lett. Időt kell adni nekik, nagyon új helyzet ez, érzelmileg és fizikailag is megterhelő. Okos és kötelességtudó kisfiú ő is, nem is a tanulmányi résszel van gond.
2015. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fiam is most kezdte.


Úgy érzem, hosszúak a napok neki...Alig várja, hogy itthon játsszon, legózzon:)


Az oviban nagyon ügyes volt, sokat rajzolt, itthon is, most viszont alábbhagyott a lelkesedés, görcsösen mennek a kis vonalak;)


A hétvégén nem emlegette egyáltalán a sulit.

2015. szept. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak tetszik.

Sok új barátra talált,szereti a "leckéket" is.Szombat délelőtt nekilátott,és közölte lehetne több is:)!(karikázni és vonalakat kellett húzogatnia)

Szerencsénkre mehetett nyáron a tesóval a sulis napközibe,ott megismerkedett az egyik tanító nénijével,így nem ment ismeretlen helyre sem.

Napközben sokat vannak az udvaron,van úszás,néptánc az órarendben,szeretett volna külön focira járni,így le van kötve,este 6-tól viszont újra gyerek,és hétvégén is.

2015. szept. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!