Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hiperaktív fiamat milyen...

Hiperaktív fiamat milyen iskolába irassam ha jövőre kezdi az elsőt halasztással?

Figyelt kérdés
Közepes mértékű a problémánk, többször szólni kell neki, hogy figyeljen, izgágább, gyógyszert nem szeretnék, átlagos iskolában tekintettel vannak arra ami neki nehézséget okozhat, például elkalandozik a figyelme, fészkelődik, vagy ugyanazon elbírálás alá esik majd mint egy átlagos gyermek?
2015. szept. 14. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nnormál iskolában nem szeretik, inkább valami alternatívba irasd, például Waldorfba, neki is jobb. Fórumokon érdeklődj a gyógyszer hatásáról, nem biztos, hogy az olyan ördögtől való ötlet, hiszen agyi, vagyis szervi elváltozás van a hiperaktivitás mögött, Normál iskolában a gyerek nagyon fog szenvedni, mellesleg ettől te is.
2015. szept. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne konkrét iskolát keress, hanem olyan tanító nénit, aki érti a problémát, türelmes, tudja, hogy pozitív megerősítéssel megy csak nála valamire...stb.

És persze legen lehetősége a sok mozgásra.

Ha nem nagy a baj, én sem nyomnám tele Ritalinnal.

A kisfiam is figyelemzavaros (még ovis), tehát még nem tudjuk, milyen mértékű a probléma. Idén megyünk nevelési tanácsadóba. Két dologban biztos vagyok, nem adok neki gyógyszert, és rengeteget fog sportolni, hogy lekösse az energiáit. Az egész napos iskola szerintem nála nem jöhet szóba. A Waldorftól kicsit tartok. Szerencsére még van időm gondolkodni.

2015. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs lehetőség a tanítóról személyiségtesztet felvenni, egy osztályt többen is tanítanak, és semmi garancia, hogy a tavasszal meghírdetett tanító fogja az osztályt tanítani akár rögtön elsőben is, de különösen a további években.
2015. szept. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan iskolába írasd ahol fogadnak sni gyerekeket fökép hiperaktiv gyerekeket .
2015. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Személyiségtesztre nincs lehetőség, de az ember nyilván előtte elbeszélget vele, vázolja a problémát, megkérdez más szülőket is, akik ismerik, jártak hozzá...stb.

Alsó tagozatban pedig olyan sokan nem találkoznak a gyerekkel. Nekem konkrétan egy tanító nénim volt, az ének és a német kivételével minden tárgyat ő vitt.

2015. szept. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!