Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha egy hiperaktiv gyermek...

Ha egy hiperaktiv gyermek súlyos figyelemzavarára a pszichiáter gyógyszert adna, viszont tanítónénije nem szeretné a gyógyszerelést, akkor mi a helyes?

Figyelt kérdés

Tanítónéni tapasztalt, határozott, következetes, nekem szigorúnak tűnik, viszont a gyerekek nagyon szeretik és tisztelik. Nem híve az ADHD -s gyermekek gyógyszerelésének, mert szerinte rossz dolog, lenyugszananak tőle a gyerekek és függővé válnak.

Azt elismeri viszont, hogy figyelmi problémák kifejezettek a kisfiamnál.

Pszichiáter azért javasolja a gyógyszert, mert szerinte le

fog maradozni a gyerek a tanulásba, mert képtelen kitartóan figyelni.

Szerinte súlyos fokú a figyelemzavar, épp értelmi képességek mellett.


2014. szept. 27. 10:42
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
72%

Egyreszt hamarabb hiszek egy szakkepzet orvosnak, mint egy tanarnonek, aki jobb esetben negy ev alatt 1* talalkozik ilyen tipusu gyerekkel, mint a tied.

Masreszt, ha nem vagy biztos a dontesben, akkor keress fel meg 2-3 orvost es kerd ki az o velemenyuket is.


Azert egy tanarno meg sem orvosi alyan tanult. Lehet, hogx az alapok megegyeznek, de en se vagyok sebesz, pedig az altalanos orvoslast nekem is megkellett tanulnom.

2014. szept. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
22%

Nos, a dolog összetett.

Elviekben persze a pszichiáter szakorvosnak lehet csakis igaza, ám ebben a kérdésben sztem zanítónéni nagyon jól látja a dolgokat. valóban ezek igen komoly (saokszor egyébként vagy antipszichotikumnak vagy kábszernek minősülő) gyógyszerek, és én is csak óva inteni tudlak attó, hogy a kisgyereet elkezdjétek ezekkel tömni. Inkább javasolnék egy pszichológust, akihez heti 2x eljár, és egyéb terápiás módszerekkel javít a szociabilitási és figyelemösszpontosítási kérdéseken, minthogy a téma napi 2 bogyóval a szőnyeg alá legyen söpörve!

Sztem ne rontsd el a gyereket a gyógyszerekkel, de tehát a pszichológust ajánlom mindenképpen (NEM pszichiátert!!!).

2014. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem orvos, de több évtizedes tanítási tapasztalat van és ő van a fiammal a nap nagy részében.


Én arra gondoltam amíg nincs komolyabb magatartásprobléma és nincs gond a tanulmányi eredménnyel várnék.

2014. szept. 27. 10:56
 4/39 anonim ***** válasza:
34%
A pszichológus semmit nem ér. Attól ne várd, hogy majd jobban figyel a gyereked.
2014. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
A tanítónéni mindjárt az első héten eintézte a fiamnak iskolán belül a plusz fejlesztést.
2014. szept. 27. 10:59
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
kérd ki még 1 pszichiáter véleményét. A gyógyszerre tényleg rászokhat a gyerek, de súlyos adhd-nál a pszichológus nem sokat ér. Egyéb kiegészítő terápiával mérsékelhetők a tünetek, de ezt nem kifejezetten pszichológus szokta csinálni, hanem egyéb terapeuták. (fizikoterapeuta pl). pszichológus vagyok btw.
2014. szept. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Mármint iskolán belül fejlesztőpedagógus foglalkozik a fiammal nem pszichológus.

A pszichiáter nagyon akar segíteni a gyógyszerrel elsősorban a gyereknek, de a tanítónéninek is.

Tanítónéni pedig úgy gondolja azzal segít, ha gyógyszer nélkül kihúzza a gyerekből amit lehet... arról ő is beszámol, hogy komoly figyelmi problémák vannak, magatartás viszont együttműködő, igyekvő.

2014. szept. 27. 11:30
 8/39 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom mi lenne a helyes megoldás, de az sehova se vezet ha egy gyereket ilyen fiatalon gyógyszerfüggővé tesznek ahelyett hogy a viselkedése okát próbálnák megjavítani. Lehet hogy gyógyszerek mellett nyugodtan fog viselkedni, de való igaz, a koncentráció képessége csökken, illetve ki fog fordulni önmagából. Pl ha bántják és a természet azt diktálja hogy dühös legyen, neki nem lesz ereje felemelni a hangját sem, amit norma megtenne. A gyógyszer csak egy rövidpóráz, de a gondot nem szünteti meg. Inkább ki kéne tapintani a lelki okát annak hogy ilyen, nem letudni egy tablettával, aminek egymillió káros mellékhatása van
2014. szept. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Ő újszülött korától ilyen, idegrendszeri oka van, nem pszichés.

A körülmények rendezettek, biztonságban, nagy szeretetben nevelkedik.

2014. szept. 27. 12:20
 10/39 anonim ***** válasza:
83%

Azert nem kellene hasra esni a tanitonotol. Nem o intézte el a fejlesztést, hanem az iskola, mar akkor, amikor felvettek a gyerekedet....

A pszichiáterre hallgatnék, o ért hozza.

2014. szept. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!