Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolai, ovodai menza hogy is...

Iskolai, ovodai menza hogy is van ez? Nekem személy szerint nem jár gyermekvédelmi támogatás. Érdeklődtem az új kiegészítő gyermekétkeztetéssel kapcsolatban, az iskolába az óvodába, és még a gyermekjóléti intézetben.

Figyelt kérdés
Érdemleges felvilágosítást nem kaptam sehol aki meg tudja mondani, hogy kinek és hol melyik intézetben jár az ingyenes étkeztetés. Addig eljutottunk hogy az óvodákba és bölcsikbe jár az ingyenes étkeztetés. Na most, olvastam olyat, hogy akinek a családba van tartósan beteg gyermeke annak a testvérei is automatikusan kapják az ingyenes étkeztetést. Na ezzel van gond senki nem tud semmit. Van egy óvodás tartósan beteg gyermekem, egy 6. osztályos és egy 9. osztályos nagyobb gyerkőcök. Akkor most nekik nem jár az ingyenes étkeztetés az iskolákba?
2015. szept. 24. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Kapsz gyermekvédelmit?
2015. szept. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
NEM KAPOK
2015. szept. 24. 07:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor ezért nem jàr ingyenebéd sem.
2015. szept. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a bölcsis/ovisnak jár, a sulisnak nem (ill. neki 3 gyereket nevelő családban 50% kedvezmény jár, ezt az iskolában tudják, MÁK igazolás kell arról, hogy 3 gyerekre kapod a családi pótlékot):


A bölcsődei ellátásban és az óvodai nevelésben részesülő gyermekek közül az alábbiak számára 2015. szeptember 1-jétől az étkezés ingyenesen (100 % normatív kedvezmény) kerül biztosításra:

• rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermek,

• tartósan beteg vagy fogyatékos gyermek,

• gyermek olyan családban él, amelyben tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelnek,

• gyermek olyan családban él, amelyben három vagy több gyermeket nevelnek,

• gyermek nevelésbe vételét rendelte el a gyámhatóság,

• gyermek olyan családban él, amelyben az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér személyi jövedelemadóval, munkavállalói, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékkal csökkentett összegének 130 %-át (2015.évben 89.408,- Ft-ot)



Innen idéztem, de szerintem ez országosan érvényes:

[link]

2015. szept. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Annyit már sikerült kiderítenem, hogy az ovodába bölcsibe ingyen étkezhetnek a gyerkőcök. A középiskolába ha van gyermekvédelmid akkor is fizetni kell a kaja 50%-át illetve azok étkezhetnek ingyenesen az új jogszabály szerint akit tartósan nevelésbe vettek. Az álltalános iskolára a jogszabályt még most kutatom.
2015. szept. 24. 13:05
 6/6 anonim ***** válasza:
ha van 3 gyereked ,és van közte ovis akkor az ovis alapbol ingyen eszik csak egy nyomtatványt kell kitölteni az oviban és államkincstáros papir kell hogy hány gyerekre kapsz családit ,nekik 50% ebéd fizetés jár .a sulikban .
2015. szept. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!