Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Többet, vagy kevesebbet eszik...

Többet, vagy kevesebbet eszik gyermeked, mióta az iskolai étkeztetést megreformálták?

Figyelt kérdés
én azt veszem észre,nem izlik annyira a kisfiamnak a répás kenyér,meg hasonlók.máshol mi a helyzet?
2015. okt. 8. 12:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
nálunk répás kenyér és hasonlok mindog is voltak,szerencsére nem válogatós,igy ugyanannyit eszik.
2015. okt. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%
Én nem aggódom emiatt, inkább örülök hogy egészségesebben étkezik. Nem hal éhen a gyerek, ha éhes akkor eszik ha nem akkor nem. Itthon sem kap sűltkrumplit ha nem szereti a főzeléket. Sokan külön főznek a gyereknek mert semmit nem eszik meg aztán panaszkodnak hogy válogat. Értem én ha egy-két fogást nem szeret, az más. De alapvetően azt egye ami van.
2015. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

A kisfiam még nem iskolás, de a közelmúltban én is drasztikusan megreformáltam az otthoni étrendet. Egyszerűen muszáj volt, tartanunk kell egy diétát.

Hát, először nem kifejezetten ízlett neki pl. a magvas kenyér, de aztán mesével rá lehetett venni, hogy megegye. Most már csak ez van itthon. Aztán haladunk szépen ételenként.

Nem tudom a gyerkőcödet mivel lehet motiválni, de nagyon jó dolog, hogy egészségesen étkeznek az iskolában, és jó volna átszoktatni rá. Persze, más ízvilág, de idővel megszokja, talán megszereti. Lehet segít, ha otthon is adsz neki ilyeneket.

2015. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

enyémnek ízlik. bár ovis, de ott is az a menü. én eleve így főzök itthon is, kevés fűszerrel. hozzá lehet szokni és egy idő után jobban érzed az étel ízét ha nem sózod agyon :)

korpás kenyér meg hasonlók szintén vannak itthon is, ez se újdonság neki :) én is azt eszem amit ő, ott dolgozok, számomra is rendben van :)

2015. okt. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
47%
édesapám tanár. az egész iskolára nézve kevesebben esznek a menzán amióta a menza reform van...se só, se bors, az ízek borzasztóak voltak még ezekkel is, ezek nélkül még rosszabbak. a tanárok úgy viszik be sutyiba a fűszereket. A gyerekek meg inkább nem esznek. tragédia. többet érnének vele ha egészségtelenebb ételeket szolgálnának fel olcsóbb alapanyagból, de azt normálisan elkészítve, inkább legyen heti ötször mákostészta, ha azt legalább megeszik. ha nem esznek, hanem a büfébe költik a pénzt és ott veszik meg a zsíros olajos cukros szarokat, az a legrosszabb
2015. okt. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%
Kisfiam ovis, és hízott amióta elkezdődött az ovi :) Itthon is szinte fűszermentesen főzünk, ezt szokta meg. Az óvónénik nagyon dícsérik az új kajákat, állítólag náluk a gyerekek nem esznek rosszabbul mint eddig. Én személy szerint örülök ennek a reformnak, rengeteg túlsúlyos és beteg ember (és gyerek) van Magyarországon, gyerekkorban kell az ízlésüket kialakítani és akkor nem chipset esznek rendes kaja helyett. Tényleg működik az ízlés megváltoztatása, pár éve még mindent megsóztam mert úgy volt finom, viszont most nem bírom megenni a sósabb kajákat amióta a gyerekeim miatt egészségesebben főzök. Asszem ezért most le leszek pontozva a reform ellenzőitől...
2015. okt. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
Ez a baj, hogy ezzel nem azt érik el, hogy egészségesebben eszik a gyerek. Hanem hogy egyszerűen nem eszi meg ami nem finom, és eszik helyette valami egészségtelent a büféből. Csoki, chips, kekszek, ilyesmik. Annál már jobb lenne ha enne egy normális főtt kaját.
2015. okt. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
46%
első vagyok-miért lettem lepontozva?
2015. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%
A karottás kenyér a kedvencük. Régebben is volt náluk, akkor is szerették. Igaz a töpörtyűkrémet is szeretik. Igazából olyan gyerekkel nemigen találkoztam, aki dicsérte volna a menzát, van egy-két kedvencük, néhány amit megesznek, és sok amit csak piszkálnak. Ez volt régebben is, még az én gyerekkoromban mi is így csináltunk, a reform ételekkel is így tesznek.
2015. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%

Nincs semmi közöm a közétkeztetéshez, ezért teljes őszintén kérdezem: tényleg fűszermentesen főznek? Vagy csak a só-bors-pirospaprika-vegeta négyesfogat lett visszafogva?


Csak azért kérdem, mert én pl. az alábbi fűszereket rendszeresen használom: fokhagyma, oregánó, bazsalikom, rozmaring, tárkony, kakukkfű, petrezselyem, metélőhagyma, szerecsendió, fahéj, szegfűszeg, szegfűbors. Mivel a férjemmel együtt szeretjük a csípős ételeket, így a pirospaprika, chili, bors is a konyhánk részét képezi. Na most ha mindezen fűszerek nélkül kéne elkészítenem az ételeket, akkor lehet nekem sem ízlene. A sóval csinján bánok, nem sós ételeket akarok enni, tényleg csak egy csipetet használok. Vegetát még sosem vettem.

Azzal egyet értek, hogy a só, bors, paprika, vegeta használatát visszafogják, de a zöldfűszereket sem alkalmazzák?

2015. okt. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!