Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan bölcsi a XI vagy a...

Van olyan bölcsi a XI vagy a XXII kerületben ahol vállalnak vegetáriánus étkeztetést?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Remélem hogy nincs
2011. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Én is remélem,hogy nincs. Felnőttnek sem egészséges a vegetáriánus étkezés,de kisgyereknek kifejezetten káros!

Tönkre mehet a csontozata,és az egészsége.

2011. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Sok oviban van. szerintem a neten rá tudsz keresni. Volt egy kolléganöm ö olyan oviba adta a vegetáriánus gyerekét ahol különleges diétás gyerekekt is fogadtak (pl tej vagy lisztérzékeny).


De azért tisztában vagy vele hogy ez nem túl jó a gyermeknek. Sógorom gyerekorvos és már sokat szóba jött a vegetáriánus étkeztetés gyermekeknél. ö felnött korban nem ellenzi, igazán nincs szükségünk húsra, de gyermekeknek konkrétan szükségük van a húsra. olyan dolgok

vannak a húsban amit egy szervezet 14 éves korig raktároz el majd ezt éli fel, így késöbb ezért nem gond a ha nem eszik valaki húst.

2011. febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
azzal nincs semmi bajom, ha a felnőtt emberek úgy döntenek vegetáriánusak lesznek, de miért kell egy gyereket erre nevelni! A hús fontos része a táplálkozásunknak, tele fontos anyagokkal, amelyekre a szervezetnek szüksége van, nem véletlen vagyunk vegyes táplálkozásúak
2011. febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Unokatesom kisfia (3 éves) vegetáriánus óvodába jár (Hollandiában), otthon sem esznek húst és teljesen egészséges. Egyik jó ismerősöm se evett húst egész életében (a szülei is vegetáriánusok), ő sem a beteges természetéről híres.


Nem tudom van-e vegetáriánus óvoda, de olyanról hallottam, hogy megbeszélték az óvónőkkel, hogy ha hús van, azt a kisfiuk nem kap. Helyette a szülők által hozott ételeket ette. Szerintem keress egy olyan óvodát, ahol rugalmasak az ott dolgozók és kaphatók ilyenre.

2011. febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem kell rögtön ítélni. A gyerek itthon eszik húst, csak vallási okokból nem mindegy hogy milyet. Vegetáriánust találni egyszerűbb mint ilyen speciálisat. Egyébként köszi, hogy érdemben szinte senki nem szólt hozzá.
2011. febr. 11. 16:28
 7/14 A kérdező kommentje:

miaju:

Köszi, próbáltam már pár helyen de azt mondták, hogy ilyet nem lehet, azt kell adniuk a gyereknek ami van. Van egy alapítványi bölcsi ahol van vegetáriánus gyerek is és megoldják, de az 76000/hó. Ezért nem érdemes visszamennem dolgozni.

2011. febr. 11. 16:31
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
áhá,értem.szerintem bármelyik ovodával megbeszélheted,hogy vallási okok miatt te nem kérnéd inkább a húst a gyermekednek.én nem hiszem hogy ebből nagy gondot csinálnának.Annyi féle vallási irányzat van,ilyen meg olyan nézetekkel.És ami nem abszurd azt meg is teszik.Próbáld meg kérdezz rá.
2011. febr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ugyan nem vagyok jártas a témában de miért éppen zsidó ovoda ne lenne, amikor iskola is van több, lehet azt könnyebben találsz ha nem is a kerületben. (Ha véletlenül arab vagy étkezés szempontjából ugyanaz)
2011. febr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
mert kedves utolsó??lehet jobb szülők mint itt bármelyik is.
2011. febr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!