Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 8 éves kislányomnak egyedül...

Vitya2 kérdése:

8 éves kislányomnak egyedül kell egy mesét írnia az őszi szünetben. Nem túl nagy elvárás ez egy másodikostól?

Figyelt kérdés
Természetesen el tudom indítani a mesét, a fantáziáját meg tudom mozgatni, végső soron együtt is megÍRHATJUK. de nem hiszem , hogy ez lenne a cél. Van nekünk elég játékunk iskola nélkül is.

2015. okt. 27. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom nem bestsellert várnak el tőlük.

Szerintem csak arról szól az egész, hogy kicsit használja a fantáziáját és gyakorolj az írást. Ez szerintem teljesen elfogadható feladat.

Ha keménynek érzed akkor csináljátok meg együtt. Vezesd rá az alapokra és hagyd had mesélje el a történetet szóban. Utána meg írjátok le.

2015. okt. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy Vekerdy szokta mondani: meghámozok egy almát, leülünk a konyhaasztalhoz, és annyit mondok neki: írjad fiam, diktálom.
2015. okt. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Egy házi feladatnak pont az lenne a lényege, hogy EGYEDÜL gyakoroljon a gyerek, a szülő csak ellenőrizze/ segítse ha nem megy valami. A meseírás pont NEM ilyen. A tanító néni ráért volna még 1-2 évet várni a feladattal, mikor a gyerkőc egyedül is meg tudja írni.
2015. okt. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Hát, nálunk a tanítónők kerek perec megmondták, hogy elvárják a szülőktől, hogy együtt dolgozzanak az otthoni feladatokon a gyerekkel. És ők pontosan fel tudják mérni az elkészült mű minőségéből, hogy ki segített és mennyit (mert a „gondos szülő kiradíroztatja a gyerekkel, ha háromszavas mondatot ír”). Rólam – bár foglalkozom a gyerekkel – az derült ki, hogy nem vagyok elég gondos szülő. Nem kommentálom. :)
2015. okt. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom nem egy teljes mesekönyvet kell írni. Szerintem meg van adva a terjedelme (1-2 oldal max.) és a elvárt felépítése. Másodikosnak nem nagy feladat egy szünetre szerintem. Elmondja a mesét amit kigondol, te jegyzetelsz és a vázlat alapján megírja ő maga.
2015. okt. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
De! Nagy elvárás. Az én lányom harmadikos és még csak most fogják elkezdeni tanulni a fogalmazást. (Pedig erős iskolába jár.)
2015. okt. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

Hallot már, látott már, olvasott már mesét.

Bevezetés, tartalom, lezárás.

Én gyerekem már 5 évesen mesét diktált, velem iratta le.


Ha eleget foglalkoztál vele, ha rendszeresen minden este, amikor csak lehet olvastál neki mesét, nem lehet gond.


Azt mondd még meg a gyereknek (ez fontos), hogy lehet, hogy bármit is ír, a tantónéni majd lefikázza, de ne foglalkozzon vele, te büszke leszel rá, hogy megküzdött a feladattal, illetve, hogy neked tetszik.

2015. okt. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

De szerintem ez túl nagy elvárás.

Nem is tartanak még itt a tanulmányaikban.

lehet, hogy egy-két gyereknek ez nem gond, de a többségnek szerintem az.

Nem hiszem, hogy sikerélményt ad a gyereknek, ha olyan feladattal szembesül, amit nem tud megoldani.

2015. okt. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez gyerekfüggő. Aki kedvet érez hozzá könnyen megírja, viszont aki nem, annak pedig szenvedés.
2015. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
De, nagy elvárás. Az összes gyerek helyett a szülők fogják megírni (diktálni).
2015. nov. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!