Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyibe kerül egy tanév a...

Transam kérdése:

Mennyibe kerül egy tanév a váci Waldorf általános iskolában?

Figyelt kérdés
Mennyi a tandíj, mennyi az étkeztetés és milyen egyéb költségek vannak évközben?

2016. jan. 14. 07:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%

Ne írasd a gyereked Waldorfba, ha jót akarsz neki.


Üdv: Egy volt Waldorf-tanár

2016. jan. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
miért ne? írj valamit erről légyszi,mert mi is gondolkodunk ebben!
2016. jan. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok: elvben a Waldorf-módszer gyönyörű, de sajnos jóléti államokban működik. Ahol mindenki fizet, és így szépen van pénze a sulinak. A valóság itt azonban elég rút: a szülők nem fizetnek, a sulinak kintlévőségei vannak valójában, amikkel nem rendelkezik. Ez meglátszik a sulik állapotán, felszereltségén. De ez még nem minden: sajnos ez az állapot oda vezetett, hogy a hiányzó pénz miatt mindenkit felvesznek a suliba. Ez azért baj, mert a módszer alapköve az, hogy egy osztályközösségben szigorúan limitálni kell a tanulási problémákkal rendelkező gyerekek számát. Ez viszont így nem tartható. Van olyan osztály, ahol a 15 gyerekből 13 küzd valamilyen gonddal. Lassú tanulás, hiperaktivitás, autizmus, stb. A közösség egy állatkertre hasonlít, ahol minden zajlik, csak oktatás nem. Egész napos éneklés, játék az még megy is, de tanítani nem igazán lehet. Ugyanakkor a módszer úgy rendelkezik, a tanárok nem tekintélyek a gyerekek felett, hanem haver, vagy anyafigura. Ebből jön a sok irányíthatatlan, megvadult, elszabadult gyerek, akik összevissza szökdösnek (kollégáim odajáró gyerekeiről is beszélek most). Az, hogy a gyerek nem tanul tekintélyt és tiszteletet a felnőttek, a tanár iránt, elcseszi őket végleg.

A leadott anyag kevés, igaz, sok figyelmet szentelnek a művészetekre, de kevés kivétellel csak nagy erőfeszítés árán tud a gyerek más jellegű (állami) középsuliba menni például, akkora a tudásbeli különbség az államiból jöttekhez képest. Van olyan volt diákom, aki nem is hozta be a lemaradását gimi alatt sem, nem ment egyetemre.


Az ott töltött 2 évemet ezekkel a szavakkal tudom leírni: rengeteg gond, fegyelmezetlenség, fejetlenség, tiszteletlenség, megzavarodott gyerekek, a rend és szabályok megtanulásának totális kudarca. Kevés kivétellel mindegyik diákunk problémás volt otthon is, mert ugye ha a suliban nem, akkor otthon sem tartok rendet és tisztelek senkit (nyilván a szülőn is sok múlik). Szerintem mindent elmond az, hogyy maguk a pedagógus kollégáim is rettenetes családi élettel rendelkezdtek, egyikük gyereke szó szerint azt mondta nekem, gyűlöli az anyját.


Hát hajrá.

Nem tanítottam ott, bár az volt a feladatom, hanem gyerekfelvigyáztam, diplomával. A sok problémás gyerek közt elsikkadnak az egészségesek.


Míg ott voltam, gazdaságisok váltották egymást, a rendetlen pénz- és adóügyek kiverték a biztosítékot, rémsztorikat nem mesélnék erről...


Soha nem íratnám ide a gyerekem. ha annyira tehetséges, vagy művészetet szeretnék neki taníttatni, inkább pluszfoglalkozásokra hordanám.

Papíron szép és jó, a valóságban nem működik.

2016. jan. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
32%

Ez egy iskola, egy osztályának, egy (volt) tanárának véleménye. Szerinted az állami oktatást hányan szidják?


Több kérdésem nincs.

2016. jan. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Az első hozzászólótól kérdezném, hogy a váci iskoláról írt, vagy valamelyik másikról? Illetve, ha már ott dolgozott, talán tud válaszolni a kérdésemre: mennyibe kerül?

Köszönöm!

2016. jan. 14. 11:01
 6/24 anonim ***** válasza:
20%
Nem hiszem el amit a "tanár" írt.Vagy lehetséges hogy van ilyen iskola,de a többség tuti nem.
2016. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Az állami oktatásnak is vannak hibái, de egy előnye van: a tanárnak joga van nevelni, és a gyerek, bár talán ellenkezik, ennek hasznát látja. A hibái mostanában főleg a politikai háttér miatt történnek, de egyvalamit mondhatok: aki nem akar tanítani, az már lelépett a pályáról, vagy hamarosan le fog.


Utolsó: nem hiszel nekem. Vagy mégis? Te magad sem tudod. Nem kell nekem hinni, én csak javasolok, nem kell megfogadni. Én annyit mondok, mindent elmond egy intézményről, hogy az ott tanító emberek képtelenek a saját gyerekeik kordában tartására. Akkor hogy tartanák kordában másét? Én jöttem, láttam, nem íratnám oda a gyerekem semmiért.


Kérdező: a tandíj nálunk önkéntes volt, én úgy tudom, mindenhol az. Annyit fizetsz, amennyit tudsz. Ebből jönnek a gondok, mert a szülők nagy része odaállt, hogy hát, ők egy ötöst tudnak adni. Aha.

Én nem a váciban dolgoztam egyébként.


Üdv mindenkinek,


a volt Waldorf-tanár.

2016. jan. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%

jó,de akkor hova?

Államiba nem szeretném,a waldorf fogyiképző,a drága magániskolában a gazdag szülő hülye kölyke a tanár fejére sz@rik,rászólni nem lehet,mert anyuci milliókat fizet,ez sem jó.

akkor milyen iskolát javasolsz?

olyat keresek,ami átmenet az állami iskola vérszívása és a waldorf között. Van ilyen?

2016. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Állami, magán, alapítványi. Ez a három van, ha egyik se jó akkor nem tudom, mi lenne a jó. Állami művészeti? Én meglátogattam több ízben is egy ilyet itt helyben, rendezvények keretében, nagyon szimpatikusak voltak. vagy lehet a gyerek magántanuló.
2016. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%
Állami iskolából is van elit.... De szerintem akik az állami ellen vannak tartsák otthon a gyereküket és neveljék burokban... Van otthoni oktatás is. Csak mellékesen a waldorf után hová szeretnéd járatni a gyereket? Waldorf középiskolába? Vagy iparművészetibe? Vagy hova? Mert hogy rendes szakmát nem fog megtanulni az is biztos.... Nem is értem hogy lehet ezt a waldorf témát így isteniteni..... Szabályok és kötelességtudat nélkül nem lehet felnőni.
2016. jan. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!