Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyibe kerül a Waldorf iskola?

Gimes Katalin kérdése:

Mennyibe kerül a Waldorf iskola?

Figyelt kérdés
Elsős lesz a gyerekünk, Óbudán lakunk, de szegények vagyunk.

2016. jan. 3. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
olyan 50 ezer/ hó környékéről tudok, lehet ez nem igaz. De miért nem olyan iskolába írtatod, ahonnan van továbblépési lehetősége és nem nebáncsvirágot nevelnek belőle? Húgom oda járt. Élvezte, szerette, kedvesek voltak, minden szép és jó volt. Egészen gimnáziumig. Onnantól kezdve pokol lett az élete, nem tudott beilleszkedni, bukdácsolt, végül otthagyta az iskolát, mert nem ehhez volt szokva.
2016. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

70e körül havonta.

De akkor miért nem viszed normál iskolába, smi ingyenes vagy legalábbis olcsobb.

2016. jan. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk 30 ezer (vidék) szerintem iskola válogatja.

Igazatok van első kettő,ne vigye waldorfba ahol nebáncsivrág lesz,vigye oda ahol a tanárok spártai módon nevelik,fegyelmezik,esetenként megalázzák,attól lesz majd magabiztos,céltudatos felnőtt ha gyerekként minél többet a földbe döngölik.

2016. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Hű, úgy látszik, valóban nagy különbség van a sulik közt, én is 30–40 ezerről tudok. Egyébként a Waldorfok híresek arról, hogy járhat oda nem gazdag csemete is, barátnőm gyerekei évekig ingyen jártak, mert nem tudtak fizetni, ilyenkor elvileg azért „illik” másoknál több munkával támogatni a sulit (de ez sem kötelező, az ember lelkiismeretére bízzák).

Viszont általában bekerülni sem könnyű a Waldorfokba, szóval szerintem menjetek el, és beszéljétek meg, milyen lehetőségeitek vannak.

2016. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a XVI. kerületben 40-50 ezer/hó.
2016. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Akkor miért normál suliba iratod ?
2016. jan. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmék 33 ezret fizetnek plusz az étkezés,Kispesti Waldorfba járnak
2016. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
Érdekes, engem iskolásként sose döngöltek a földbe, persze nem versenyistállóba jártam, hanem egy erős közepesbe, amit nagyon szerettem. És ismerőseimet se bántották a tanárok. Viszont a waldorfosok képtelenek normális iskolába beilleszkedni, igazi anyuci kedvencei, akik bukdácsolnak mindenből és életképtelenek lesznek. Mert lehet igazából jó lenne az a képzés, de sajnos nem illeszkednek a való világba.
2016. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Bükki Tamás ***** válasza:
93%

Az eredeti kérdére a válasz, hogy menniybe kerül: nálunk vácon 34 eFt/hó/gyerek. Aki többet tud adni, és többet szeretne, többet ad. Ebből képződik egy szoc. alap, amiből kaphatnak azok, akik nem tehetik meg, hogy ennyit fizessenek. És van jelentős testvér kedvezmény.


Múlt évben a váci Waldorfban újrafogalmaztuk a küldetésünket, hogy mindenkinek egyértelmű legyen, mi a célunk. Ez született:


"Küldetésünk – azaz a közös cél, amiért a Waldorf óvodát és iskolát éltetjük és fenntartjuk, hogy a gyermekeket a lehető leghatékonyabb módon segítsük egyéni képességeik kibontakoztatásában, azért hogy örömteli, kreatív, önmagukért és benső értékeikért kiálló, egymásra figyelő, együtt érző és másokkal együttműködő, szabad felnőtté váljanak; olyan emberekké, akik felismerik és megvalósítják életcéljukat."


Arra bíztatok mindenkit, hogy saját tapasztalatának, benyomásainak higgyen. Menj el bemutató, nyílt napokra. Waldorfba, és más iskolákba is. A váci Waldorfban ez viszonylag korán kezdődik, pl. most pénteken, 2016. jan. 22.-én lesz az első előadás, és utána lesz még több is: [link] Remélem tudtam segíteni. Szép, derűs napot: Tamás

2016. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
utolsó ez mind szép és jó, és mint mondtam, nem az iskolába járás alatt vannak a problémák, hanem ha kikerül a nagybetűs életbe...ott már nem fogják pátyolgatni, próbatételek lesznek, amire a waldorf nem készíti fel a gyerekeket, pofonokat kapnak az élettől, nem tudnak beilleszkedni, antiszociálisak lesznek, és hamar otthagyják az iskolát. Tapasztalat. Ez az egész akkor lenne jó ha waldorf bölcsitől waldorf munkahelyig lenne lehetőség élni, mert így ez most még többet árt mint használ.
2016. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!