Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha gyengébb általános iskolába...

Ha gyengébb általános iskolába íratom be, akkor tovabbtanulási esélyei milyenek lesznek a gyerekemnek, azokkal szemben, akik egy erősebb iskolából jönnek?

Figyelt kérdés
Nyilván felvételizni kell, de nyilván egy erősebb suliban nagyobb a követelmény, mint egy gyengébb suliban. Így őket hamarabb felveszik egy erős középislolába, nem?
2016. jan. 25. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Miért kell erős középiskolába menni? Csak azért kérdezem, mert az érettségi jegy minden suli végén ugyanannyit ér majd. Csak van, aki háromszor annyit szív érte. Ráadásul a felvételihez elég 2db tantárgy eredményét vinni, akkor miért kell szívni a nyolc másikkal éveken át?? Számomra logikátlan. Amennyire lehet az én gyerekeimet távol tartom az ilyen helyektől, teljesen felesleges napi kínzásnak tartom ami megy.
2016. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A középiskolai felvételik nem annyira a tárgyi tudásra, mint inkább a logikára, kompetenciákra épülnek. Az én lányom például nem olyan jó matekból (tagozatos osztályban), de a pusztán logikai feladatokban verhetetlen. Szövegértése, nyelvi logikája nagyon jó, szerintem könnyedén fogja venni a felvételit (hatosztályos gimibe).

Érdemes harmadiktól tanulmányi versenyekre jelentkezni, mert ott a felvételihez hasonló feladatok vannak, így be lehet gyakorolni, mire eljön az ideje.

2016. jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát a felvételin az esélyei nyilvánvalóan rosszabbak, viszont elképzelhető, hogy a lelki egészségre való esélyei jobbak, ha nem versenyistállóban nőtt fel! Szerintem valahol ebben is a középút a megoldás. Nem a legalja suli de nem is a Radnóti.
2016. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a felvételi eredmény lesz a mérvadó. Illetve a jegyei, de az nem függhet az iskolától. Csak azért nem íratnám nehéz iskolába, hogy talán onnan könnyebben továbbtanul. Nem tudom most hogy van, de pár éve még az iskolák fejpénzt kaptak, tehát érdekük minél több diákot felvenni. Abba az iskolába íratnám, ami szimpatikus, esetleg közel van, és a gyerek is szívesen megy.
2016. jan. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

Én egy kis iskolába jártam amit sokan lenéznek de bejutottam abba a suliba ahová jelentkeztem sztem tanulni mindenhol lehet

A helyi elitt iskolának szamító suliból jött osztálytarsaim közül senki nem ment fősulira

Bele gondolva akik felső oktatásban tanulunk többen falusi kisiskolaból jöttek

2016. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért vannak előnyben az erős gimiben érettségizők, mert jobb alapokat kapnak az évek során, és általában az erős gimik produkálják a legjobb érettségi eredményeket - jobb a felkészítés.


Kérdezőnek: én alapvetően azt mondom, hogy a gyerektől függ, milyen iskolába íratjuk. Már ovi végén is látszik, hogy mennyire tanul könnyen új dolgokat, vannak-e hiányosságai esetleg. Ha úgy érzed, nem bírná a tempót egy erős suliban, akkor ne vidd oda, mert megutálja majd a tanulást, és nem lesz sikerélménye.


Ha ügyes, érdeklődő, akkor viszont érdemes erősebb iskolával próbálkozni.

2016. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Két oldala van ennek is. A gyengébb iskolában könnyebb jobbnak lenni, jó jegyeket szerezni, tehát sok lehet a hozott pont. Az erősebben meg nehezebb jónak lenni, kevesebb lesz a kitűnő, ha magas a mérce.

Attól, hogy gyenge egy suli, a te gyereked még megtanulhat mindent, főleg, ha érdeklődő, így megírhatja jól is a központit.

Mivel központi és hozott pontok is kellenek általában.

2016. jan. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a nagyobbik gyerekem az ország egyik legjobb gimijébe jár, egy olyan általánosból, ami nem mondható sem erősnek, sem jónak. Mégis mindent megtanult, amire szüksége volt.
2016. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én egy erős gimiben kezdtem, szuperszülők szupergazdag szupergyerekei közt. 3. évtől egy mezőgazdasági szakközépbe jártam. Az elitsuliban 2. félévkor az összes reáltárgyból+franciából megvágtak, németből kettes voltam. A szakközépben 3. évvégén leérettségiztem ötösre németből, negyedik félévkor bioszból, 4. év végén emelt németből. Elvégeztem az egyetemet amit szerettem volna, annyi szemeszter alatt, ami a minimum (nem csúsztam), azóta dolgozom folyamatosan. Volt elt osztálytársaim nagy részét fel sem vették az egyetemre, de akit fel is vettek, azok nagyrésze kibukott.

Nem mindegy, hogy az elitsuliban azt verik beléd, hogy hülye vagy, vagy a szakközépben osztályelső lehetsz.


Pedig az érettségin ugyan úgy pontoznak - ahogy már egy előző hozzászóló is rávilágított... osztálytalálkozón volt sok eladó, műkörmös, benzinkutas...

2016. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 27. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!