Lombikosok! Szerintetek kisebb az esély a terhességre, ha ICSI módszerrel történik a megtermékenyítés? Nekünk már2 ilyen lombikunk volt, de sajnos nem sikerült. Arra gondolok, hogy így gyengébb minőségű embriókat tudnak létrehozni.

Figyelt kérdés

2015. dec. 6. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem kisebb az esély. Ezt az eljárást olyankor alkalmazzák, ha olyan alacsony a spermaszám, hogy csak így történhet a megtermékenyítés. Ilyenkor valóban nem a legjobb sperma jut be, hanem a kiválasztott, legjobbnak ítélt.

Annak idején nekem is ICSI volt, egyetlen petesejt termékenyült meg, így csak egyet tudtak beültetni. Elsőre sikerült. :)

2015. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Szívből örülök, hogy neked elsőre sikerült.

Igen, éppen azért gondoltam, hogy gyengébb emriók születhetnek mivel nincs meg a természetes versengés a hímivarsejtek között, nem a legjobb ér célba, hanem fognak egyet és beinjekciózzák a petesejtbe.

De reményt ad akkor nekem is, hogy talán így nincs kisebb esélyünk a babára. Az első alkalommal nekem is egy petesejtem lett, meg is termékenyült, de sajnos nem maradt meg.

2015. dec. 6. 12:15
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a másik oldalát: Lehet, hogy igazad van... De ha ICSI kell, akkor a sima eljárással nagy eséllyel meg sem termékenyülne egy sem.

Így meg van rá esély. Ha belegondolsz, 3 beültetett embriónál 30%, hogy egy beágyazódik. Így egynél csak 10%. Ami nem sok, de legalább esély!

Enélkül esélyed sem lenne. Kaptál az orvostudománytól 10-30%- ot, az embriók számától függően, ne add fel!

2015. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Még nagyon friss a második lombik élménye, a héten ért véget. És olyan nehéz hinni ezután benne.

Tudom, hogy nem történne meg a megtermékenyülés a csészében, ha nem ICSI-vel csinálnák.

De ott vagy rá te a példa, hogy ICSI-vel is bármikor sikerülhet.

2015. dec. 6. 13:41
 5/19 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy több reményt adjak, ennek már 17 éve...

Azóta meg sokat fejlődött a tudomány...

Ha megtermékenyült, akkor már van remény... Tudom, lelkileg nem könnyű megélni. Bár nekem elsőre sikeres volt, de megelőzte előtte 4 sikertelen év, vizsgálatokkal, kezelésekkel, eredménytelenül, mire a lombikig eljutottunk. Szóval fel a fejjel, és ne add fel a reményt!

2015. dec. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk is ICSI-vel sikerült, méghozzá TESE-ICSI, vagyis hereszövetből nyert spermiumokkal, mert a férjemnek azoospermiája van. Igaz, a 4. alkalommal, de az eredmény egy fantasztikus gyermek! A kombinált tesztem eredménye is nagyon jó volt, pedig már 35 múltam. (40.hét+5.napra császárral született.)

Ezt azért írom, mert azt mondják az ICSI-re, hogy ott nem a természet szelektál, ezért lehetséges a nagyobb genetikai kockázat. Lehet persze, nem tudom.

Jelenleg a tesóért a 3. friss stimulációs lombikunk "majdnem" sikerült, csak a 10.héten elhalt a magzat, és kórház lett a vége sajnos. Itt sem tudjuk, hogy mi az oka, sajnos sok spontán terhesség is így végződik a 12. héten belül...

írjál privátot, ha további kérdéseid lennének, szívesen válaszolok!

2015. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ICSI-vel nem ment, két sikertelen próbálkozás után váltottak pICSI-re, aminél annyi a különbség, hogy nem csak úgy vesznek egy spermiumot, hanem valóban szelektálnak, mint ahogy a természet tenné. Úgy egyből sikerült. Nem tudom, véletlen-e, de ha van rá lehetőség, beszélj az orvossal, hogy náluk van-e ilyen.
2015. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló, még erről nem is hallottam.
2015. dec. 7. 22:31
 9/19 anonim ***** válasza:

6.válaszoló vagyok.

Nekünk bár sima ICSI-vel sikerült a gyermek, a pICSI-re én is rákérdeztem (Bp-i Kaáli), és ott azt mondták, hogy annyira nem meggyőző a módszer, ők próbálták, de nem lett több terhesség, ezért inkább a tapasztalt biológusok választják ki a megfelelő spermiumokat.

(Megjegyzem, ezzel a válasszal én sem jutottam dűlőre.)

2015. dec. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kicsit utánalvastam ennek a picsinek, én úgy látom, inkább a megtermékenyítőképesség javul ezáltal, a beágyazódást nem befoyásolja. Szerintem a célcsoport is más.

Nálunk anno, ha létezett volna picsi, sem lett volna megoldás, mivel a férjemnél mindössze 2 életképes spermiumot találtak.

Az olvasottak alapján a picsi azoknak jó, ahol jó a spermaszám, csak hibásak a spermiumok. Tehát van miből válogatni... Sőt, kell válogatni!

2015. dec. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!