Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kihez fordulhatunk segítségért...

Kihez fordulhatunk segítségért? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

A testvérem ma érdekes dolgokat mesélt el itthon. Azt eddig is tudtuk, hogy valami nincs rendben az iskolában, mert a tanárok mindig csak rá panaszkodtak, csak őt vették elő mindenért. Ma kiderült, hogy a gyereket rendszeresen megalázza az osztályfőnöke (a többiek előtt kineveti, kinevetteti más gyerekekkel), az osztályból 5-6 gyerek rendszeresen inzultálja (a vezetéknevét kicsúfolják, "pusztuljon el a családod, a szüleid, váljanak el a szüleid, akinek ilyen neve van az nem méltó az életre, nem lehet jó ember". Kikapják a kezéből a tízóraiját és kidobják a kukába, miközben odamondják neki, hogy "inkább sz@rt egyél". Mikor az udvaron vannak beráncigálják a duffartba, ahol megrugdossák, a sárban húzzák végig (mikor hazajön csupa sár a kabátja, a nadrágja, a cipője). A tavalyi évben az is megtörtént, hogy 6. osztályos fiúk azt mondták neki, hogy sz*pj le, miközben a fejét lenyomták ODA... (remélem senkinek nem kell magyarázni, hogy hová). Ez ki is derült, az igazgató elintézte annyival, hogy ha bevallják, hogy tényleg ezt tették és ők voltak, akkor nem kapnak igazgatóit. Be is vallották, nem is kaptak semmit. Én a bátyja vagyok, ha rajtam múlna én hétfőn bemennék és kirúgatnám azokat a gyerekeket, akik folyamatosan inzultálják, de sajnos nem tehetem meg. Amit még tudni kell, hogy ez egy egyházi iskola. A szüleim már nem bíznak az igazgatóban, most azt fontolgatják, hogy az egyházmegyéhez fordulnak, akik majd kivizsgálják ezt.

Ti mit gondoltok, mi lenne a leginkább jó és hatékony megoldás?


2016. febr. 6. 22:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Iskolaváltás AZONNAL.
2016. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ez is egy megoldás. DE! Egy gyereket megvisel az iskolaváltás. A MÁSIK: miért Ő meneküljön valahonnan, holott más gyerek az, aki nem való abba a közösségbe, hanem mondjuk egy disznótelepre. Ott aztán viselkedhet így. Én semmiképp nem engedném, hogy ezt is, mint már sok mást büntetlenül megússzanak.
2016. febr. 6. 22:25
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szüleid hiába mennének feljebb, valószínűleg a tanárok kapnának egy ejnye-bejnyét, vagy ha komolyabban elő is vennék őket, tuti hogy a tesód addig szivatnák míg ki nem veszitek a suliból. Én átiratnám másik iskolába, majd utána fordulnék esetleg panasszal máshova. Sajnos a gyereknek a többi gyerek ugyanúgy árthat továbbra is, ha a tanárok esetleg észbe is kapnának! Javasolnék még pszichológust is, mert lehet h eddig nem mondta el tesód mi történik vele nap mint nap, vagy úgy tűnik egész jól viseli, de belül borzasztóan örlődhet és nem biztos, hogy egyedül képes feldolgozni ezeket, és később magatartásbeli, viselkedés problémái is lehetnek.
2016. febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Iskola váltás. Ha az én gyerekemrol lenne szó, biztos, hogy bemennek az igazgatohoz beszélni. Kérvényeznek egy szülő értekezletet, amire az említett gyerekeket is behivatnam, hogy szembesitsem a tetteikkel. Az osztalyfonokot meg kirugatnam, mert tanárnak nem minősíthető. ..A gyerekeket támogatni kell nem megalazni.
2016. febr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereket megvisel az iskolaváltás. Megnyugtatlak nem jobban mint ez az iskola.
2016. febr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam a mondandómból, hogy a gyerek egy pár hónapja elkezdte szó szerint, szabályosan tépkedni a haját a forgójánál, már egy jókora folt van neki csak. Így, hogy ezeket a dolgokat elmesélte gondolom mind ennek köszönhető.
2016. febr. 6. 22:34
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam én is gimisként, csak nem volt ennyire durva. Nekem az ofőmmel volt gond, és csak az segített, hogy az igazgatóhoz mentem vele, és kitálaltam hogy miket mondd nekem. De ez annál is durvább, sajnálom szegényt, azonnal váltsatok iskolát. Csak pozitív változás lehet.
2016. febr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok, és azt elfelejtettem hogy a sulis problémák miatt én elkezdtem vagdosni magam nagyon durván, kórházba is kerültem öngyilkossági kísérlet miatt, szerintem már ő sincs messze tőle. Azonnal váltsatok iskolát és egy pszichológus is segítene.
2016. febr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
4. osztályos, talán ennyire még nincs tisztában a dolgokkal azért. (legalábbis remélem)
2016. febr. 6. 22:37
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolaváltás alap. Egyáltalán nem kötelező érvényű h megviseljen ez vkit. Sokan mondják utána, h csak azt bánják, h nem tették meg hamarabb.

Nem ismerem az egyházi iskolák rendszerét, de vszeg nem lehet a fenntartótól várni,h komolyan intézkedjen. Ha mindenképp szeretnétek, h legyen következménye (teljesen jogosan), mondjátok, h a médiához fordultok. Ez minden intézmény rémálma. Sokszor valóban hasznos is, mert tényleg csak az ő hatásukra hajlandóak lépni.

2016. febr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!