Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit lehet arra mondani ha a...

Mit lehet arra mondani ha a tanár néni azt mondja a gyerekeknek egyes rajzokra hogy pocsék?

Figyelt kérdés
Lehet ilyet tenni? Engem nagyon felháborít. Mert készségtárgy. Valamint ne hasonlítsák már össze a gyerekeket ilyenbe. Legalább. MInden gyereket magához képest nézzenek. Ti mit gondoltok erről?
2016. márc. 7. 18:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

„Lehet ilyet tenni?”

Sajnos lehet, és úgy tűnik, ez nem csak a mi sulinkban általános.

Hogy mit gondolok erről?

Azt, hogy az ilyen tanítónőket villámgyorsan kéne eltávolítani a pályáról, és soha nem engedni gyerekek közelébe. A mieink (és úgy általában a mi sulinkban lévők) ennél durvábbakat is mondtak/mondanak a gyerekeknek, és sajnos ez a típusú megnyilatkozás szerves részét képezi a megalázásra épülő pedagógiai módszerüknek.


Másrészt nyilván vannak szerencsére gyerekszerető, épelméjű tanítónők is, és az is tény, hogy osztályozni kötelesek, nem ők találták ki. Csak hát ugye a hozzáálásuk elég sokat nyom a latban. Mert lehet 4-est adni a gyereknek, ha nem ő a legszuperebb technikából, rajzból, tesiből, viszont nagyon nem mindegy, hogy ezt milyen körítéssel teszik.


Ja, és igen, én is megkaptam már, hogy költözzem pl. Angliába, ha ilyen „magas elvárásaim” vannak. :) Azért bízzunk benne, hogy az emberség nem túl magas elvárás, és hogy hazánk is fel fog nőni ehhez előbb-utóbb.

2016. márc. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szülői kötelességed az igazgatónál panaszt tenni. Ha ezt a mocsok tanárnőt nem rúgja ki azonnal, panaszok be a KLIKnél, nem kéne még egyszer a gyerekeket kitenni ilyen magatartású tanárral való találkozásnak. Ha a KLIK sem tesz semmit, az ombudsmanhoz kell fordulni. Az iskolai verbális erőszakot nagyon komolyan kell venni.
2016. aug. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!