Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Amikor a tanár megkérdezi...

Amikor a tanár megkérdezi felelés után (természetesen miután beírta az egyest), hogy miért nem tanultál mit szoktatok mondani? Amúgy ilyenkor mit vár a tanár, mit mondjunk?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 12:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Én régen (mikor még sulis voltam) mindig azt mondtam: "mert nem volt kedvem."

Ez volt az igazság. :-)

2011. okt. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Na ez az. Mert amúgy ilyenkor más válasz nincs. Csak hát én nem merem bevállalni. Főleg egy két tanárnál..
2011. okt. 9. 12:58
 3/19 Törpillaa97 ***** válasza:
50%
Én még nem kaptam 1-est feleltnél. Nem is tudom, talán azt, hogy valami ésszerű magyarázaot vár tőled, mivel ennyi lett volna a dolgod, hogy felkészülj az órára és nem érti, hogy mért nem tanultál amikor magadért tanulsz és neked lesz fontos a továbbtanulás!
2011. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Általában tőlünk először kérdezik meg,hogy miért nem tanultunk...

Én olyankor azt mondom,hogy mert "túl sok volt a dolgom délután,rengeteg helyre kellett mennem,segítenem kellett anyának,meglátogattam a beteg nagyimat a kórházban(a nagyim makk egészséges és otthon van,de ez lényegtelen abban a pillanatban)".

Ilyenkor az jön,hogy a tanár mondja,hogy "rendben,de jövő órára készülj fel rendesen." és nem írja be az egyest.


14/L

2011. okt. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Én amúgy egyszer azt mondtam, hogy nem voltam otthon hétvégén. Ez kajak igaz volt. Pénteken mentem haza suliból és úgy voltam vele, hogy csak szombat reggel indulunk, ergo lesz még időm tanulni. De amint haza értem mondta apa, hogy nem szombaton hanem ma (azaz pénteken) indulunk. Volt még másfél órám indulásig. Pakoltam, aludtam. Ennyi.

Az meg nem hitte el..

2011. okt. 9. 13:21
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem volt időm,fáradt voltam,menhelyen voltam,nem tudtam hogy felelni fogunk mert más órára tanultam, este fájt a fejem, nem érdekel az anyag és így akármennyire szeretném megtanulni nem megy vagy szimplán mondom,hogy nemtudom miért.. ezer meg egy szöveg van épp azt mondom ami eszembe jut és ami igaz,nem hazudozok..

Amúgy meg még nem feleltem egyesre..

2011. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a jó válasz: Rosszul néztem az órarendet és azt hittem, hogy ma nem lesz ilyen órám.
2011. okt. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:54


Nekem házival mindig ez az ok, és 95%-ban igaz, a többiben meg általában lusta vagyok.

2011. okt. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Megmondom, hogy lusta voltam. Kész.
2011. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem mondok semmit, ugyanis nincs miért. Sosem feleltem még egyesre.

Tudom, hogy miért kell iskolába járnom, tudom, hogy miért kell tanulnom, és tanulok is. Persze, sokszor úgy megyek el suliba, hogy nem tanultam meg a tananyagot, csak átolvastam 1-2x. Holnapra pl. a magyart elolvastam párszor, úgy ahogy tudom is, a törit 1x olvastam el. Óra előtt átszaladok még egyszer az anyagon, így ha felelnék sem kapnék egyest.


Egyébként nálunk mindig kitalálnak valami kifogást. A legviccesebb, mikor azt mondják, hogy nagyon sok dolguk volt délután. A tanár persze kíváncsi, hogy egy tizenévesnek mi az a rengeteg dolga délután, ilyenkor aztán rögtön mondják, hogy az nem publikus, nem mondják el az osztály előtt. Ja persze, mert annyira nem is fontos dolog egész délután felváltva csavarogni, nyalni-falni egymást a pasimmal az utcán és facebookozni.

Szerintem ez szánalmas. Ha már nem készül az órára, mondja meg nyíltan, hogy konkrétan lesz*rta a tanulást előző nap.

16/L

2011. okt. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!