Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy működik a dolog? Iskolai...

Hogy működik a dolog? Iskolai beiratkozás?

Figyelt kérdés
Elsős lesz a kisfiam szeptemberben, községben lakunk, egy suli van, de nincs jó híre. Albérletbe lakunk, én a melletünk lévő kis városban dolgozok, itt nagyon jó és erős iskola van. Gondolkozunk erősen, hogy ide költözünk csak mindenképp meg kell várnunk az ovi végét, beiratkozni meg kötelező ugye hamarosan. Mindenképp ide kell beiratnunk ugye? Vagy hogy működik ez a dolog? Átiratkozás majd a nyáron ha elköltöztünk?
2016. márc. 9. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is érdeklődj a kiszemelt iskolában, hogy mennyire vesznek fel nem körzetes gyerekeket. Szabad iskolaválasztás van, tehát bárhova beirathatod a gyereket, de csak akkor kötelesek felvenni, ha van szabad helyük a saját körzeteseiken felül.

Az én lányom sem a körzetes suliba jár, nekünk előre elmondták, hogy mik a szempontok, ami alapján mérlegelnek.

Szóval én a helyedben mindenképpen a kiszemelt suliba iratnám be, és ha nem veszik fel, akkor költözés után még mindig van lehetőségetek átiratkozni.

2016. márc. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azt megkérdezhetem, hogy milyen szempontok voltak?
2016. márc. 9. 09:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez iskolánként lehet egyedi. De nálunk a következők voltak:

Elsőként mindenképpen a körzetes gyerekeket vették fel (állandó lakcímmel, a hirtelen átjelentkezőket ellenőrizték).

Utána rangsoroltak. Előnyt élveztek azok, akiknek a testvére az adott iskolába jár. Aztán azok, akik ugyan körzeten kívüliek, de a környéken (adott városban, kerületben) laknak. Előnyt élveztek azok is, akiknek valamilyen személyes kötődése volt az iskolához, pl. valamelyik szülőjük korábban járt oda.

Végül mindenki más...


Mi azzal kerültünk előre a rangsorban, hogy a lányom sajátos nevelési igényű, és szakértői bizottság jelölte ki számára a kiválasztott iskolát. Így a körzetesek után rögtön mi következtünk.

De amúgy végül mindenkit felvettek, aki oda jelentkezett.


Ha meg valaki év közben költözik, akkor tiszta helyzet, hiszen akkor az lesz a körzetes suli, így mindenképpen felveszik átiratkozással.

2016. márc. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sem a kiválasztott suliba írattam a fiamat, mi is egy községben élünk, és a mellettünk lévő város egyik suliját néztem ki. Én már novemberben bementem az igazgatóhoz, miután email-ben felkerestem a lehetőségekről beszélni. Nálunk is így volt, ahogy az előttem lévő hozzászóló írta. Első a körzetes, majd az, akinek a tesója odajár, utána jönnek azok, akiknek a szülője a körzetben dolgozik. Nálunk egyik sem volt, de én is oda jártam régebben. Mivel elég erős, jó hírű iskola, nem mindenki került be, aki jelentkezett, úgyhogy szerintem az is sokat nyomott a latba, hogy én személyesen felkerestem az igazgatót, még beiratkozás előtt. Hívd fel a sulit és próbálj érdeklődni a lehetőségekről.
2016. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. márc. 9. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!