Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Beiratkoztunk a körzetes...

Beiratkoztunk a körzetes iskolánkba, azonban csak papíron lakunk ott, ez lehet gond?

Figyelt kérdés
Nagyszülőknél vagyunk bejelentve de már nem lakunk ott, magán okok miatt, mindegy is, a lényeg hogy az iskola ezzel foglalkozik vagy elég a lakcímkártya?

2015. ápr. 28. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nézik a bejelentkezési időt is. Ha félév nincs meg a bejelentkezési idő és a beiratkozási idő között, akkor 90%, hogy elutasítják a gyereket.

Azért van ez, mert nagyon sokan ezzel trükköznek, hogy bekerüljenek ebbe az iskolába.

Egyébként kb. az eltanácsoltak 5-10%-a szokott az önkormányzati jegyzőnél fellebbezést kérni. És, őket fel is veszik az iskolába, mert utána járnak és kiderül, hogy ők mi miatt jelentkeztek be oda (pl. költözés).


Ami nem befolyásolja a felvételi eredményét (már), az a család látogatás. Na, ott elég vicces szokott lenni, amikor próbálják beadni, hogy ott laknak.

Tavaly volt egy diákom, aki a három testvérével, szüleivel a nagyszülőknél laktak 30 m2-n.

Konkrétan az egész lakásban egy kanapé volt.

Első perctől tudtam, hogy füllentenek össze-vissza.

Következő hétre kértem egy új időpontot a saját lakásukba.

El is mentem, két kerülettel arrébb.

2015. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy családlátogatás nem kötelező már az iskolában.
2015. ápr. 28. 10:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan úgy menni kell.

Kifejezetten a problémás gyerekekhez. Utóbbi esetben viszont az év elején történő látogatás megismétlődik a fél év környékén.

2015. ápr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez iskolafüggő. Nálunk azt nézik, mikori a bejelentés, 3 hónál régebbieket felvesznek, korábbiakat nem (már ha van hely). A tájékoztatón azt mondták, kimennek ellenőrizni, hogy életvitelszerűen lakik-e ott a jelentkező, de hogy ebből mi lesz...
2015. ápr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan borzasztó , mindenhol ezt olvasom hogy nincs hely, ès akkor nyugodjunk meg lesz hely stb.. ja veszem èszre
2015. máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van hely, csak esetleg nem abban az iskolában, ahová szeretnéd járatni a gyereket.

Egyébként anyuka és apuka is beiratkoztak, vagy csak a gyerek megy iskolába?

2015. máj. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen pofátlanul bepróbálkozók miatt van helyhiány, probléma, plusz adminisztráció. Remélem alaposan megvizsgálják a helyzeteteket és abba az iskolába veszik fel a gyereketeket/titeket (már ez nem derül ki soha, hogy konkrétan kit :D ) ahol ténylegesen laktok
2015. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Te 'kedves' utolsó, fingod nincs a helyzetünkről, a beiratkozás előtt 2 héttel költöztünk albérletbe, ahová nem jelentkezhetünk be, a lakcímkártyánk 8 éve oda szól ahol az iskola van, most mégis mit tegyek? Szakítsam el a gyerekem az összes óvodai barátjától csak mert egy időre albiba megyünk mert a közelben nem találtunk lakást 1,5 hónap alatt? Könnyű belepofázni... amúgy felvették :P és nem is jön ki senki a suliból na ennyi, szevasztavasz :P
2015. jún. 9. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!