Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Budapest III. kerületben...

Budapest III. kerületben melyik állami általános iskolában tanul gyermeked?

Figyelt kérdés
Még csak 6 éves lesz a fiam, 7 évesen megy majd iskolába. Jövőre természetesen elmegyek majd nyílt napokra, de kíváncsi vagyok személyes véleményekre is. Csillaghegyen lakunk, ezért elsősorban a Békásmegyer-Csillaghegy-Rómaifürdő-Aquincum térség érdekelne, de jöhetnek kicsit messzebbi tippek is a kerületben. A ti gyermekeitek hova járnak? Jók/rosszak a tapasztalatok? Minden érdekel, jók-e a tanítók, sokszor vannak szabad levegőn, menza koszt, vezetőség, külön programok stb. Szeret a gyereked oda járni? Előre is köszönöm!
2016. márc. 18. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:

ez nem így működi, nem igen van választásod, főleg ekkora térségben. központosítva van. ha minden rendben a gyerekkel, akkor oda kell járnia ahova tartoztok. ha csillaghegy akkor gondolom dózsa-fodros?

ha gond van, de nincs hozzá sni, csak nevtan ír ki fejlesztést, akkor bárcziba mehet még, illetve ha sni-s, akkor meg csak a paisba mehet.

ha ezek nem tetszenek, akkor le kell költözni, legalább papíron. de kimennek megnézni, hogy tényleg ott laktok-e, ha beíratás előtt3 hónapon belül költöztök.

pont azért, mert rengetegen csalnak, hogy a dózsába mehessen a gyerekek, idén is 3 osztályt kell indítaniuk, miközben már nincs szabad terem...

2016. márc. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ó, igen, azt tudtam, hogy körzet szerint tartozunk valahová, de bevallom, azt hittem, hogy ez legalább 2-3 közeli iskolát is érint, amiből választani lehet. Azt tudtam, hogy a Fodros biztos, de azt hittem, a Dózsa is, esetleg a Keve utcai. Most megnéztem, ezekben már valóban nincs benne az utca nevünk... Talán buta kérdés, de akkor miért néznek meg a szülők több iskolában nyílt napokat? Ha úgyis már ki van jelölve, hova mehet a gyerek, miért mondják sokan, hogy elsősorban tanító nőt válassz, mint sulit? Hiszen ezek szerint csak az adott suli 3 tanítójából választhat az ember.
2016. márc. 18. 19:45
 3/5 anonim ***** válasza:

dózsa (csillaghegyi) nagyon felkapott, meg óbudán is van állítólag felkapott suli(k), az eszméletlen túljelentkezés miatt lett az, hogy nem lehet máshova menni, gondolom nincs ez így mindenhol.

azt meg, hogy ellenőrzik, egy dózsás tanár mondta.

fodros és keve tanári karát sajnos nem ismerem, de a sulikat se, lehet azok közül az egyik integráló és akkor a bárczi is kiesik nektek. illetve azt se tudom, hogy a 2 suli közül se választhattok, a dózsa az aki nagyon szigorúan betartja.


most melyik oviba jártok? ha hétszínvirág tagóvodába akkor ezekben a 4 sulikban is ugyanaz az ételkiszállító.

bárczi és dózsa tanárait bátran tudom amúgy ajánlani, én ezért se tudok választani, mert jó ismerősök, barátnők, kollégák, mindegyikhez húz a szívem valamiért :)

2016. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 19. 17:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom a Krúdy Gyula Általános Iskolába jár, most elsős. Ez egy kéttannyelvű iskola, minden nap van angol órájuk, emellett a tesi és a rajz megy félig angolul, anyanyelvi tanárral. Az iskola hírneve szerint erős iskolának számít. A kislányom 6 évesen ment iskolába, mindenből kitűnő, és mindezek ellenére komoly kétségeim vannak, hogy jól döntöttem-e, amikor ide írattam be. Az angol miatt jöttünk ebbe az iskolába, és ezzel nincs is semmi gond, ragad rá, mindenféle erőfeszítés nélkül. A gond a magyar tárggyal van: rohannak az anyaggal, nincs idő a tudást elmélyíteni, rengeteg a házi. Gyakran az órai munkát is itthon fejezzük be, mert nem várja meg a tanító néni, hogy befejezzék, továbbmegy. Ha nincs kitöltve minden feladat, akkor kapja a piros hiányjeleket. A napköziből kivettük a gyereket egy hónap után, mert nem fejezte be a házit ott, és délután 5-kor ültünk le itthon házit írni úgy, hogy a gyerek gyakorlatilag egész nap tanult. Most fél 3-kor elhozom, és itthon tanulunk (minden nap minimum 2 órát). Nagyon irigylem azokat a szülőket, akik 4-kor úgy hozzák ki a gyereket az iskolából, hogy kész van minden lecke, és szabad a délután. Nekünk már lassan az egész életünk a lecke körül forog, hétvégére is sokat adnak fel. A gyerekem jó képességű (az oviban állították az óvó nénik), nekem tanári végzettségem van, tehát minden adott ahhoz, hogy jó eredményeket érjen el, de mégsem vagyok meggyőződve arról, hogy megéri-e így. A másik választásunk a körzetes iskola lett volna, amely állítólag a kerület egyik leggyengébb iskolája.
2016. ápr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!