Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Fontos leendő kis elsősöknél...

Fontos leendő kis elsősöknél az osztálylétszám?

Figyelt kérdés
Nálatok hány fős osztályok vannak?
2016. ápr. 6. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Kertvárosi általános iskola, 16 fő osztályokkal. És lakótelepi suli 32 fős osztályokkal. Ég és föld a kettő. A lakótelepi annyiból jó, hogy jónevű és középiskola is. A kertvárosiban viszont több a probléma a tanárokkal. Létszám szempontjából a 16 fős osztályban sokkal több idő jut külön a gyerekekre. (Az egyik suliba az én lányom jár, a másikba a párom öccse)
2016. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24 fő.
2016. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos.

Ahogy az oviban is fontos.

Egyáltalán nem mindegy, hogy az egy szem pedagógus 20 gyerekre figyel vagy 30-ra.


Nálunk az oviban 30-an voltak, most az osztályban 23, nagyon nagyon szuper.


Itt a kerületben van pár suli, ahol 32-33-as osztálylétszámok futnak, az szerintem nagyon durva. Főleg, ha sok a kis bújós érzékeny elsőske.


Én lányom elég nehezen szokott be a suliba, sokat segített, hogy a tanító néninek volt ideje őt "dédelgetni". Ha többen lennének, erre nem lett volna kapacitás.


Plusz ha kevesebben vannak, kisebb az alapzaj is, nem fáradnak úgy el. A zaj nagyon fárasztó, bár ez így hülyén hangzik, de tök igaz.

2016. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Naná, hogy fontos. Ahova szeretnénk járatni a kislányt, ott 25-27 fősek az osztályok. Bár állítólag a hátrányos helyzetű gyerekek 3-nak számítanak, nem tudom, ez igaz-e, mert akkor van olyan kerületi iskola, ahogy tízfős osztályok kellene legyenek...
2016. ápr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, elég fontos, az egyik legfontosabb szempont. Nálunk 23 gyerek van az elsősöknél.
2016. okt. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!