Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Aki gyermekét egy "erősebb"...

Aki gyermekét egy "erősebb" általános Iskolába vitte. Elvárás volt vmilyen szinten a kiválasztásnál, felvételnél az írás, olvasás, számolás tudás?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 11. 19:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Nyugodtan jöhetnek az őszinte válaszok. Senkit sem fogok lepontozni.
2016. ápr. 11. 19:43
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Mivel ezt is az iskolában kell(ene) megtanulni, ezért nem, nem volt ilyen "felmérés".
2016. ápr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, már óvodában tanultak írni (nagycsoportban). Erre külön tanár jött és tanította őket. Minden szinten felkészülés volt az iskolára. Igaz a számolás nem profi szinten, de már a kocka és hasonló dolgok használata ment. Az iskolában ezt értékelték is beíratásnál.
2016. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Speciális zenei iskolába járnak a gyerekeim.

A felvételin leginkább az ezzel kapcsolatos készségeket vizsgálták, tehát a zenei hallást és a ritmusérzéket, illetve a hangját (dalokkal kellett készülni).

Sem írni sem olvasni sem számolni nem volt természetesen követelmény, de a matematikai készségeket vizsgálták, illetve "megnézték a gyereket", pontosan én sem tudom, milyen szempontok alapján, mert a felvételin a szülők nem lehettek bent.

Inkább olyasmi feladatok voltak, hogy miből van több-kevesebb, tehát ebből a szempontból szerintem nem kellett kiemelkedőnek lenni, átlagos nagycsoportos szerintem tudja azokat a dolgokat, amiket ott kérdeztek.

2016. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
off de erdekel
2016. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lányomnál nem volt elvárás. Decemberre mindenki megtanult olvasni az osztályban.
2016. ápr. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy erős iskola a körzetes, felkapott suli a városban, de nincs semmilyen felvételi.

A fiam olvas, nagybetűkkel tud írni is, írógéppel (nagymama régi hagyományos gépe) és billentyűzeten meg tényleg profi, számolni nagyon tud, kettesével, tízesével, páros számok, páratlanok, kerekít tízeseket, százasokat, naptárt tökéletesen használja, előre hátra számol hónapokban, hetekben, években, ismeri legalább egy éve az analóg órát is, és NEM iratom be ebbe a suliba :D

Nem, nem akarom hogy a gyerek állandó teljesítménykényszerben éljen, ezeket a dolgokat nem én vertem a fejébe, magától tanulta meg, azáltal, hogy kérdezgetett (pl. melyik betű melyik), matematikai dolgokra meg magától rájön egy gyerek, ha hagyják...

Egy egyszerű kis létszámú suliba fogom adni, ahol kevesebben vannak egy osztályban és nem követelmény, hogy decemberre mindenki olvasson. Szeretném, ha ha nem ölnék ki belőle a vágyat, a tudás iránt, ami most még megvan bennük (van egy 4,5 éves lányom is)

2016. ápr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat
2016. ápr. 12. 12:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Erős iskolának számít, ahová a fiam jár, de kimondottan azt kérték, hogy NE tanítsuk írni-olvasni őket, mert azt majd ők fogják megtanítani, és nem akarják, hogy a gyerekek belekavarodjanak, ha máshogy tanítják őket a suliban, és máshogy otthon. Természetesen az nem volt gond, ha valaki már tudott olvasni, de inkább az volt az elvárás, hogy ilyenekkel ne piszkálja a szülő a gyereket.

Mondjuk én olyan iskolát kerestem, ahol nem sürgetik a kicsiket. Az erős iskola nem attól erős, hogy hajtják a gyereket, mint a lovat, hanem attól, hogy stabil alapokat adnak. Szerencsére itt az sem volt kitűzött cél, hogy decemberre az összes betűt ismerjék, mert ez is sokszor csak kapkodáshoz vezet. Most másodikosok, mindegyik ír-olvas, nagyon jól haladnak.

Számolni viszont már tényleg az oviban is "kell", az nem az iskolában kezdődik. De természetesen megvan annak is a szintje, nem az iskolai tananyagot kell egy ovisnak tudnia.

2016. ápr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!