Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit jelent, hogy okos valaki?...

Mit jelent, hogy okos valaki? Félreértés ne essék, nem vagyok retardált, csak annyira szubjektív ez a fogalom.

Figyelt kérdés

Jól tud számolni? Jól tud olvasni? Hamar megjegyzi a szövegeket? Művelt? Tisztelettudó? Nevelt?

Szívesen látnám más véleményét is erről a kérdésről.



2013. aug. 9. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az az okos, akinek van logikája (problémamegoldó képessége), megfelelően ki tudja magát fejezni szóban és írásban.
2013. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy vettem észre, hogy arra szokták ezt mondani, aki tanult.
2013. aug. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Az okos nem a tanult/művelt/képzett/tisztelettudó. Ahhoz tanulnia kell, okosnak pedig születni lehet.


Ez egy képesség, nem pedig egy képzettség.

Az okos ember könnyen tanul, és amit tanult, azt jól össze tudja kapcsolni a többi tudásával és jól tudja használni is.


Ezzel szemben a buta ember nem csak nehezen és keveset tud tanulni - de ráadásul csak azt tudja, amire megtanították. Nem tudja kombinálni vagy továbbfejleszteni a tudását.

2013. aug. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A hétköznapi nyelv nem pontos ebben sem, mint sokminden másban. Okosságon több mindent értünk. Nagy tárgyi tudást, az összefüggések átlátását, logikus gondolkodást, kreativitást, stb. Ezek olyan képességek, aminek magas szintjéből nem feltétlenül következik a másik magas szintje.
2013. aug. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
27%
Az okos ember toleráns szkeptikus. Aki tudja, mi annak a módja, hogy különbséget tegyen a tény és a vélemény között, de - mivel toleráns is - nem bántja meg azokat, akik nem ilyenek.
2013. szept. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!