Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért úgy áll sok nő a gyerekv...

Miért úgy áll sok nő a gyerekvállaláshoz, hogy a gyerekszámot a leendő egyetemhez köti?

Figyelt kérdés

Mi van, ha a gyerek nem akar egyetemi, főiskolai diplomát, mert egész más lesz az érdeklődése vagy egyszerűen csak érettségire, vagy szakmunkásra fogja futni az intellektusából?

Nem tudom, hogy láttátok e már ezt a videót, de szerintem sok mindent elmond. Én nem akarom, hogy a gyerekem mindenáron diplomás legyen, mert ha ő pl. kozmetikusként vagy bőrdíszművesként fogja megtalálni álmai munkáját, akkor én nem fogom elvenni tőle.

Mi ez az egyetem-mánia a szülőknél??? Hányan vannak Angliában is, akik kimentek ilyen-olyan diplomával, és takarítanak. Vagy idehaza is, sokkal találkoztam.

Miért kell elvenni a gyerek elől a szakma lehetőségét egy darab papír miatt?

A videó:

https://www.youtube.com/watch?v=cUpXKWBLoMQ


2016. máj. 8. 08:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

1. "egyszerűen csak érettségire, vagy szakmunkásra fogja futni az intellektusából?"


a, tehát te tényleg azt gondolod, hogy a szakmunkásképzősök butábbak nálam, mert nekem egyetemi végzettségem van?!

b, hogyan örökölhetne az enyémnél rosszabb intellektust a gyermek? kitől?


2. Nem veszi el senki a gyerek elől a szakma lehetőségét egy "darab papír miatt". A gyermek választ, nyilván a neveltetés is meghatározó, de végül ő választ. Mondjuk az enyémek nemcsak darab papírok, a férjeméi sem, de ezt most hagyjuk.


3. A diploma drága dolog. A legdrágább, ezért ha csak annyi gyermeket vállalunk, amennyinek azt tudnánk fizetni, akkor az olcsóbb dolgokat is tudni fogjuk. Tehát ez nem azt jelenti, hogy mindenképpen egyetemre KELL mennie.


Én nem akarom, hogy "mindenáron diplomás" legyen a gyerek, de nekünk nagyon sok könyvünk van itthon, gyakran járunk színházba és kiállításokra is. A gyerekünk ezt a világot szokja nem, nem ismer majd mást. Ettől függetlenül lehet, hogy asztalos akar majd lenni, ami nem zavar majd minket, csak meglepő volna a szülői minta alapján.

2016. máj. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszem el a tőle a szakma lehetőségét.

De az összes gyerekemet úgy szeretném felnevelni, hogyha mindegyik akar menni, akkor tudjon.

Nehogy már azért ne tudjanak menni, mert nekünk nincs pénzünk...

Én így nőttem fel. Végigidegeskedtem a gyerekkorom és 18 éves korom óta dolgozom, mellette meg elmaradt a tanulás, de még nem adom fel.

Most 1 gyerekünk van, kettőt szeretnénk, de lehet, hogy le fogunk mondani róla a fenti okok miatt.

2016. máj. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem egy PÉLDA. Tudod, hogy mit jelent az?

Lehetne írni "életkezdési támogatást" is.

Annak a szinonímája, hogy "nem akarom elvenni a lehetőségét, hogy a képességeihez mérten tanuljon/érvényesüljön".


A bőrdíszműves példádban se megy (könnyen) sokra az, akit legalább egy kis garázsműhellyel nem tudnak támogatni.

2016. máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Meg akarjuk neki adni a lehetőséget, hogy egyetemre mehessen. Lesülne a bőr a képemről ha azt kéne neki mondanom, hogy 18 évesen dolgoznia kell, mert mi már egy fillérrel nem tudjuk támogatni. (Nem tudni mi lesz 15 év múlva az oktatásban.) Ez ennyiről szól. Ha te ezt nem érted, akkor az elég szomorú.
2016. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Az egyetem ingyenes, ha megvan a megfelelő pontszám. Nem költséges és ezt saját példámból tudom. Sőt, dolgozni is lehet mellette, ez megint csak tény és nem ötlet. Szerintem sokkal jobb példakép az emberré váláshoz egy olyan szülő, aki nem áldoz fel senkit és semmit a saját diplomája oltárán, mint az, aki elvan otthon szülei pénzéből 22 éves koráig. Minimum.

És igen, a szakmunkásképzőben végzettek intellektusa alacsonyabb, mint egy diplomásé, nem tudom miért kell ezen kiakadni.


Vagy csak egyszerűen nem akarja azt, és igen ezt is hallottam már sok helyről, hogy csicska legyen, hanem ő legyen a főnök.

2016. máj. 8. 08:53
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Amikor tervezek és anyagi dolgok is szóba jönnek akkor próbálok a "legdrágább" esetre gondolni, hogy ha lehet ne érjen meglepetés. Persze az így is érhet mivel nem tudjuk mit hoz a jövő, a gyerekvállalástól nagyon messze van az egyetem. Tegyük fel a fiaim nem akarnak tovább tanulni. Ő döntésük, igazad van. De ha akarnak, mondjam azt nekik, hogy nincs rá pénz? Attól, mert próbálok aránylag biztosra számolni anyagiakban (persze amennyire tudok) nem jelenti azt, hogy el fogom venni tőlük a lehetőséget, ha mást akarnak.
2016. máj. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Saját peldambol kiindulva, képzeld van olyan egyetem/szak ami mellett nem lehet dolgozni az első 3-4evben. Szóval ne altalánosíts... fizetni kell a lakhatást, a kaját stb stb. Igenis pénzbe kerül az egyetem, még ha ezt nem is tandíjnak hívják! Es a minimum h addig segítem a gyerekeimet, míg tanulnak! Sztem ez a jo hozzáállás!
2016. máj. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
9%
Én valahol értem miről beszélsz, nekem sem szimpatikus, mikor valaki azzal jön hogy miből fizetei/fizeted majd az egyetemét. Könyörgöm, az kb 18 év múlva lesz, ha most jól is keresek az még enm agarncia hogy majd 20 év múlva is ez lesz. Annyi minden változhat ennyi idő alatt, hogy kár is erre gondolni előre. És amúgy igen, az egyetem ingyenes, én egyetemet és mesterit is tök ingyen végeztem, a saját városunkban, otthon laktam, így nem került anyáméknak szinte semmibe. Legtöbbször dolgoztam is, néha volt pár hónap kihagyás. Most emiatt kellett volna anyáméknak félretenni már születésem előtt? Vagy emiatt nem kellett volna bevállaljanak? OKé, én sem támogatom, hogy több gyereket vállaljon, akinek mindennapi megélhetési gondjai vannak, de hogy egyetemre is legyen félretéve az baromság..
2016. máj. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem nem ingyenes, max az ottani tanulmányok. De valamiből meg kell venni a könyveket, jegyzeteket, esetenként a magántanár fizetni, albérlet, közlekedés, stb.
2016. máj. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmiféle egyetemmánia, de úgy vagyok vele, h menni szeretnének, akkor tudjam fizetni, Ne legyen az, h bevállaltam 6 gyereket, mert szép a nagycsalád, csak éppen semmit nem tudok neki megadni.


A szakmunkás gyereket is támogatni kell, mert nem olyan a helyzet, h jelentkezik egy munkára és egyből fel is veszik. Hónapokig, évekig is lehet munkanélküli, kivéve ha segítesz neki beindítani a vállalkozását. Vagy támogatod a külföldre költözését.


az ingyenes egyetemről meg annyit, jah, a ingyenes Volt olyan tankönyvem, ami 10E ft volt. Az orvosin van 40E ft-os anatómiai atlasz is. Albérletet, kolit fizetni kell, élelem kell, ruházkodni kell, közlekedni. Ennyit az ingyenes egyetemről.

Én nem gagyi szakra jártam, nekem reggeltől délutánig óráim voltak, gyakorlatok, szemináriumok. 3 hiányzás után nem adták meg az aláírást félévkor, nem mehettem vizsgázni. Ennyit arról, h majd elmegy dolgozni egyetem mellett. :/


Sokan vagyunk, akik nehézségek árán jutottak el oda, ahol vannak, vagy épp sehogy, mert támogatás nélkül nem sikerült. Nem akarom, h a gyermekem ki legyne szolgáltatva egy életen át, mert nem tudtam neki segíteni, mert nekem a "naccsalád" volt az álmom. Ilyen áron nem kell. Nézz szét, csak egy példa: rengeteg fiatal nő marad bántalmazó kapcsolatban egy agresszív pasi mellett, csak mert nincs hová mennie. Nincs lakása, nincs pénze albérletre, a szülők nem tudják támogatni. Én pl. szeretném, ha a lányomat senki nem zsarolhatná ilyennel, segíteni szeretnék neki, h minél hamarabb legyen lakása.


Látod, nemcsak az egyetemista gyerek szorul ma támogatásra, a sima8 általános végzettségű gyermeked is kerülhet ilyen helyzetbe.

2016. máj. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!