Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek elsős gyereke van, mi...

Akinek elsős gyereke van, mi a tapasztalat ceruzamárkák terén? Milyen ceruzát érdemes venni? Faber Castell, Koh-I-Noor?

Figyelt kérdés

2016. máj. 17. 09:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy,nekünk volt jobb is,gagyibb is.pikk-pakk elhegyezte a gyerkőc vagy épp leejtette és széttört benne a hegy.színes ceruzából kb 2 -3 havonta kellett új készlet,grafitból kicsit ritkábban
2016. máj. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos márkát nem tudok, mert nem találom épp a gyerek hová pakolta :) , de amellett, hogy élénken fogjon, hasznos lehet, ha háromszögletű és vastag - így helyesen fogja tartani és a keze sem fárad el olyan gyorsan. (Hátránya viszont, hogy vastag cerkákhoz való hegyező kell hozzá.)
2016. máj. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Fekete pöttyös Faber Castellt szoktunk ajánlani, színesből Herlitz vagy Milan, ami szuper. egy papír-írószeres anyuka
2016. máj. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Faber Castell-t szeretjük.
2016. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Tényleg azokat szokták ajánlani amit a 3-as ír, de azok elég drágák. Ha telik rá akkor színesből olyat vegyél ami vastag és háromszögletű, grafitból meg simán háromszögletűt, HB-set. De rengeteg fogy belőle... én már nem veszek több drágát, elhagyják, elhegyezik. Színesből az Aldiban vettem 36db-osat, az kapásból 3 doboznak felel meg :), sajnos nem mindig lehet kapni. Grafitból a Müllerben találtam olyat ami háromszöges és olcsó is, Maped márkájú így néz ki

[link]

2016. máj. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hatradikas a nagyfiam.az elso evben megvettuk Neki a markasabb,mimosegibb ceruzakat(markat nem tudok) .aztan rajottem,hogy tok felesleges.ha nem O veri le akkor az osztalytarsak.rohangalnak,nem figyelnek.eltunnek,eltornek....

Nem a tescosat veszem,de sunisnel dragabbat nem veszek.ebben az evben 3keszlet szines,es kb 20 grafit a merlegunk 😂😂😂

Plusz most ev vegere mar nem veszek ujjat,ha kell egy egy szin akkor az itthoni keszletbol potoljuk.

Remelem 1-2 ev mulva mar jobban tud vigyazni a dolgaira...addigra kezdodik az occsevel😉

2016. máj. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A Faber Castell nagyon jó, nálunk bevált, bár amit az én fiam művel velük, ahhoz drága. A padtársával azon versenyeznek, ki tudja jobban megrágni :/ A másik, hogy imádja hegyezni, három nap alatt miniatűrre faragja.

Egyébként a BIC ceruzákat is szeretem (hajlékony, zöld), és a Stabilo is jó.

Egyébként már nagyon sokfélét kipróbáltunk, és talán egyes egyedül a Sky nem jött be, az elég gagyi.


Színes ceruzát viszont két év alatt még nem találtam olyat, ami nem törik belülről ripityára :( Oké, értem én, hogy legurul a padról, és össze is tört a belseje, pont emiatt nem veszek legdrágább fajtát, mert akkor hetente dobálhatnám ki, úgyhogy FC kizárva, pedig tényleg jó ceruza. De az állítólag nem eltörős belsejű Herlitz is két nap után darabokban potyogott a hegyezőből. És nagyon sokszor már a boltból hazaérve is ilyenek, úgy, hogy a gyerek még nem is használta. Egyébként a fiamnak a Maped márka a kedvence cerkák terén, de sajnos azokkal is gyakran járunk így. Én gyerekkoromban a Jolly ceruzákat nagyon szerettem, azok most is tök jók, de persze azok is törnek.

2016. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, megtaláltam: ICO sünis a háromszögletű

[link]

Bár az én nagyobbik gyerekem csak most lesz elsős, sokat rajzolunk itthon és ez a vastagabb forma nagyon bevált. A kisebb 2 évesem is sokszor részt vesz, aki közben dobálja is, meg olykor leszórja a konyhakőre, de egyelőre jól bírják.

Van még egy adag Staedtler ceruzánk is használatban, aminél vmi fehér törésvédő réteg van a bél körül. Az is bírja.

[link]

Bár lehet, hogy az iskolában még vadabbak lesznek a körülmények :)

2016. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A BIC-nek van törhetetlen színes ceruzája is, én most azt vettem a fiamnak. 1,5 hónapja használja, még alig hiányzik belőle, úgy néz ki bevált nála. Előtte legalább 8 készletet elhasznált, volt már FC, maped, sünis, herlitz és pelikan is. Volt amelyiket 1 hét után én hajítottam ki a kukába, mert kb annyit ért.

Grafitból meg szokta mveni a jó minőségűt, de nem egyeséve, hanem dobozzal. Maped 12 db-os tök jó árban van a müllerben. Vettem már az iskolában árult tappancs ceruzát is, nagyon jó minőségű az is, 12 db 1200 Ft volt.

2016. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én ico,sünis veszek ,garafitbol,szinesböl,fabercastelt szoktam az agusztusben müllerben venni mert akkor olcsobb,
2016. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!