Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van más is aki nem kínozza...

Van más is aki nem kínozza gyermekét kötelező olvasmányok erőszakos tukmálásával? Persze meg van mondva hogy ha tudja olvassa el, de ha nem akarja ez van, senki nem fogja kényszeríteni. Én egyet nem olvastam el és mérnöki diplomám van!

Figyelt kérdés
2016. máj. 24. 03:12
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
98%

És mérnöki diplomával neked ez a legnagyobb problémád egy anonim weboldalon? :))))

Ne röhögtess.

2016. máj. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
90%

Ügyes vagy!

De!

Ez egy követelmény,amit teljesíteni kell! Nem fakultatív,hogy elolvasom,ha akarom. Ha a kötelező dolgokat sem követelik megakkor kb.semmit nem fog égy gyerek magától megcsinálni! Ha te társ vagy a lógásban,legyél társ akkor is,mikor a te szabályaidnak nem akar megfelelni a gyermeked!

Egy gyerek sem halt még bele a kötelezú olvasmányok elolvasásába!

2016. máj. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
66%
Meg kicsi a gyerekem, de ugy fogom nevelni, hogy arra szanjon idot, amiben szivesen elmelyed. Ha ez a kotelezok olvasasa, akkor az, ha nem, akkor menen at irodalombol, es nekem eleg annyi. En olvastam szinte mindet, a nagy reszuk dog unalom, mert annyi idosen nem ertettem, de volt koztuk olyan is, ami tetszett. Bar ujra csak a Tuskevar horgaszos reszeit olvastam :D
2016. máj. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
89%
A nagyreszük tényleg dögunalom, én nem fogom eröltetni, de akkor helyette olvasson mást, ami tetszik, legyen az HP vagy ifiusagi regények, mindegy, de olvasson! Viszont a tartalmát tanulja meg, hogy ne legyen gond a suliban.
2016. máj. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
34%

Nyilvàn erre kell büszkének lenni!!! Gratulàlok. Manapsàg màr minden gyökérnek lehet diplomàja.


1#esnak 100%ban igaza van. Azért kötelező olvasmàny,mert el KELL olvasni!

Vagy majd munkàt vàllalni, tisztàlkodni, rezsit fizetni sem lesz kötelező??? Diplomàs létedre elég nagy ostobasàg azt hangsúlyozni,hogy neked sem volt rà szükséged,hogy elolvasd a kötelezőket. Pedig ennek is meg van a következménye...

2016. máj. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
81%
És 2#esnek is igaza van.
2016. máj. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
94%
Melyik az az egy, amelyiket nem olvastad el? :D
2016. máj. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
91%

Mindenki úgy neveli a gyermekét, ahogy jónak látja. Nekem minden kötelezőt el kellett olvasnom, és a legtöbből nem értettem semmit. Ha nem vett volna rá egyik barátnőm, hogy olvassam el a HP-t, a mai napig utálnék regényeket olvasni a kötelezők miatt. Nagyon jó dolog az olvasás, de lehetne nagyobb rugalmasság az iskolai olvasnivalók esetében.


Egyébként attól még, mert valaki nem olvas regényt, az nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem olvas. A férjem nem jutott el sajnos egy jó olvasmányig sem a rövid Vadkacsán kívűl, meg mikor engem megismert, elolvasott 2 könyvet, amit ajánlottam. Ennek ellenére egy nagyon olvasott, intelligens ember, rengeteg cikket, tanulmányt elolvas, tájékozódik. Attól még, mert valaki kínzásnak élte meg az iskolai kötelezőket - sokat közülük én is -, még lehet egy széleslátókörű, értelmes ember.

2016. máj. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
72%
Nem véletlenül kötelező olvasmány..
2016. máj. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk (pedig phd-m van, ha már a kérdezőnél a diploma a megugrandó szint) a gimiben a tanár mindig adott kétféle kötelező olvasmányt egy-egy témában, amiből kellett olvasni. Pl. Ibsentől én a Nórát olvastam, nem a Vadkacsát, mert választhattunk. A Nóra tök jó volt!:)


Szóval szerintem ez a köztes megoldás a dologra, remélem, az én gyerekem is járhat majd jó gimiben, ahol a tanárok elég kreatívak és megszerettetik a gyerekekkel az olvasást. Sajnos az általános iskolám nem ilyen volt. Ott - mivel akkoriban nem szerettem olvasni - anyuval meg apuval olvastuk fel a regényeket esténként egymásnak, így mindenki olvasott, még én is. Jól átvertek!:)

2016. máj. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!