Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mióta behozták a kötelező...

Mióta behozták a kötelező chipezést, nagyon sok a kóbor kutya. Az udvarokba is bejönnek, itt esznek, mintha otthon lennének, agresszívak is. Kinek kell szólni, hogy intézkedjen? Eddig senki nem tett semmit.

Figyelt kérdés

Senki nem foglalkozott eddig a dologgal,ha megharap valakit,max beoltják az illetőt és kész.Próbáltuk már rendőrségen,állatmenhelyeknél stb.

De miután az én udvaromon vannak,azért nem túl bizalom gerjesztő.

Pár ember már fél kimenni este,én már lassan nappal is.

Nem mennek el és mivel éhesek,agresszívak.



2014. febr. 8. 20:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A válaszokat ide kérném,hátha még valakinek segít a későbbiekben(Somogy megye egyébként)

Köszönöm előre is!

2014. febr. 8. 20:10
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Helyi jegyző.Ő küldheti ki a gyepmestert.Mit jelent az pontosan,hogy agresszívek?Megtámadnak valakit?

Azt tudni kell,ha a gyepmester fogja be őket,majdnem biztos hogy kiirtás a sorsuk.

Az még nem jutott eszébe a sok okos parasztnak,hogy esetleg enni adhatnának nekik?Nem jókedvükben mennek be a kertekbe,csak életben akarnak maradni.

2014. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos igen.Történt már ilyen,megharaptak egy idősebb nénit.Őt beoltották és ennyi.Én viszont nem vagyok olyan állapotban,hogy egy esetleges harapást bevállaljak.Nem sokan lakunk erre,de azért a gyerekemet és más gyerekét is féltem.
2014. febr. 8. 20:31
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és már vagy 5 kutyát "elasszoltam" annak ellenére,hogy félek tőlük.Eddig mindet befogadta valaki,de volt,hogy autóval 100 km-re kellett vinnem saját költségen.Sajnálom,de nem hinném,hogy más éhes,kidobott kutyáit rendszeresen nekem kellene etetnem és jobb sorsot találni neki.Ezt most egyébként sem tehetem meg egyéb okból.
2014. febr. 8. 20:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A jegyzőnek jelezheted a problémádat. Meg kell tudnod, a ti környéketeken ki a gyepmester. Ha kutyát találsz az udvarodon, neki kell szóljál. Ha nem intézkednek, hivatkozzál arra, hogy írni fogsz a felettes szerveknek. Kötelessége minden önkormányzatnak gondoskodni a közbiztonságról, és ebbe beletartozik a kóbor kutyák eltávolítása is.
2014. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes,mindenki a chipezéshez köti a kóbor kutyák számának növekedését.Pedig nem sok köze van hozzá,nem idén lett közelező.Lehet,csak a helyi gyepmester nem túl aktív.Szóval a jegyzőt kell cseszegetni,meg az önkormányzattal szerződésben levő gyepmestert.
2014. febr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem csak a chipezés miatt vannak többen a kóborok. Nehezebben élnek az emberek is. Ha valami baja, betegsége van a kutyának, ha öreg és már gondok vannak vele, a szomszédban meg pont születtek jó kis hamis anyának kutyái, hát, kidobják a meguntat.
2014. febr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt nem értem, hogy tudnak udvarokra bemenni kóbor kutyák? Nincs kerítés?

Nem is feltétlenül azért agresszívak, mert éhesek.

Ha a környékbeli menhely nem segít, állatmentők pedig nincsenek, akkor marad a gyepi sajnos.

Megjegyzem én jó dolognak tartom a chipeket, nálunk voltak már egyszer ellenőrizni is (pedig falun élek). Felénk jóval kevesebb a kóborló jószág, amióta a chip kötelező.

Amelyiket szélnek eresztették, azokat már befogták, most meg már amelyik meglóg otthonról, annak általában chipje is van.

2014. febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van kerítés,de ezeket nem állítja meg.Normális drótháló,elöl a beton alapú kerítés alá ásnak "u" alakban és már bent is vannak.Hátrafelé van drótháló mindenütt,ott is alá kapar,hiába van a föld alá engedve a háló.

Sajnos az a gond,hogy múltkor egy néniz ugyanez a kutyabanda megharapta,hívott orvost,megnézték,beoltották a nénit és ennyi.Gyepmestert ezt se tudjuk,kicsoda,mert a jegyző meg a polgármester ilyennel nem foglalkozik.

Gyerekeinket féltem inkább,illetve nekem se lenne jó,ha 8 hónapos terhesen nekem jönnének.

Múltkor azt a választ kaptam,hogy mérgezzem le őket.No comment :-(

Nem foglalkoznak a dologgal,hiába gyűjtöttünk aláírást,bevittük a polgármesternek,rendőrségre,semmi hatása nem volt.Úgy vannak vele,hogy amíg vér nem folyik.

Köszönjük,én pl paprika sprayvel járok már az udvaron is.

Azt hiszem a legjobb lesz,ha holnap ismét felhívom a jegyzőt ezzel a problémával aztán megvárom,hogy megharapjanak valamikor.Sajnos erre igen nagy az esély.

2014. febr. 9. 17:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem foglalkoznak a helyiek vele, van felettes szervük. Akkor oda kell írni a bejelentést, belefoglalva, hogy helyben nem intézkednek. Ahogy írtad, a harapás sem készteti intézkedésre a helyi illetékeseket.
2014. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!