Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti mennyire készültök a sulira?

Ti mennyire készültök a sulira?

Figyelt kérdés

Mi bevásároltunk, jövő héten összepakoljuk. Mástól azt hallom hogy ismételnek már 1 hónapja. Szerintetek érdemes? Illetve már korán ébreszti a gyerekeket.

Ti mennyire készültök a sulira?

Nálunk 2 középiskolás, 2 általános iskolás van.


2016. aug. 19. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk egy ált sulis most lesz 5.es, vele gyakorlunk már 2hete minden nap matek, nyelvtan mikor mit. Olvasni magától olvas, Harry Potter a kedvenc most.

Angolozott egész nyáron, külön tanárhoz jár 1 órát.



Nagyobb 10.es gimis lesz, ő nem készül nyáron nyelvvizsgázott elég volt az neki.


Táskát már vettünk, de a többit jövő héten vesszük meg, de

2016. aug. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyáltalán soha nem szoktunk így készülni :) Az utolsó hétig addig fekszenek amikor akarnak (az utolsón általában már azért szólok), de egyébként semmi. Az utolsón vesszük meg a cuccokat is. Nálunk ez mindig így volt és valamiért azt érzem mindig is így lesz (idén már biztosan és szerintem később is) :)

Az egyik 5es a másik 7es lesz. Nincs semmi gond a tanulmányaikkal. Egyébként én sem csináltam ilyesmit nyáron és kitűnő voltam a 10 osztályig, szóval nekik sem erőltetem.

2016. aug. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

4.be megy a legnagyobb.

Mar par aprosagon kivul megvan minden.lassan osszeramoljuk,megirom a fuzeteket.de ezen kivul semmi.

En nyaron nem traktalom a gyereket.amugy is mibol?tankonyvek nincsenek,a fuzeteket az utolso napokban a tanarral "megsemmisitik"

Majd jovohet vege fele azert este mar idoben lefekszenek,es tartunk egy proba reggelt,(3 gyerekkel nem konnyu elindulni)es ennyi.

2016. aug. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Arra kell felkészíteni őket, hogy nem kötelesek lehúzni a bugyijukat, ahogy Dömsödön kérték a tanárok a tanulóktól, a szart sem kötelesek nyalni, ahogy Dunaújvárosban kellett a harmadikos fiúknak. És ha a tanár megüti őket, elmondhatják, és fel fogjuk jelenteni a tanárt.
2016. aug. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy "a fuzeteket az utolso napokban a tanarral "megsemmisitik""? :-O
2016. aug. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem érdemes ismételni, meg ilyen iskolaszagú dolgokat csinálni, ha a gyerek nem bukott meg, mert az elrontja az egész szünetet. Hadd érezze, hogy most tényleg szünet van! Iskolaszünet, tehát nem minden normális tevékenységet kell beszüntetni (pl. a napi 8 óra alvást), hanem az iskolával szorosan összefüggő, könyvből tanulós típusút. Az, hogy nem az iskolának tanulunk, hanem az életnek, azt is jelenti, hogy a nyári szünetben másféle dolgokat kell gyakorolni, pl. nem a könyvből matekozást, hanem a sütés-főzést, a kertészkedést, a fúrás-faragást, a háztartási munkák csínját-bínját, és ezek közben a matekozást, ami így természetesen jön, és szükséges. Stb.
2016. aug. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8-10 éves gyerek már simán (és elfogadható külalakkal) meg tudja írni a saját füzeteinek a címkéit, úgyhogy azt jó, ha rábízzuk. Ez írásgyakorlás is, de mivel ilyenkor nem a füzetBE kell írni, ahogy a suliban általában, hanem igazi funkciója van, sokkal élvezetesebb.
2016. aug. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fanni27 ***** válasza:

Hát nem szülő vagyok, de az anyukám már a héten próbál visszazökkenteni a korai fekvéshez. Eddig nem nagyon sikerült lefeküdnöm fél 11 előtt, de igyekszem. És minden nap beállítok ébresztőt, de úgy hogy azért meglegyen a 9 és fél óra alvás.

Bevásárolni még nem nagyon vásároltunk, mármint vannak itthon füzetek, de toll, cerka, papír, rajzcucc meg ilyenek nincsenek még meg.

Szerintem érdemes hamarabb kelni, korábban feküdni (még akkor is ha utálom), mert sokkal nehezebb elsején hirtelen hajnalban kelni, amikor hozzá vagyunk szokva a 10-ig alváshoz.

(középsulis)

2016. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!