Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mekkora kiadás gyermeked...

Mekkora kiadás gyermeked tanévkezdése?

Figyelt kérdés
Nincs gyerekem, de amit a tv-ben lehet hallani, hogy egy gyerek iskolai cucca min. 70ezer ft-ba kerül, az eltúlzottnak tűnik. Vagy valóban ekkora kiadás egy gyerek beiskoláztatása?

2016. aug. 22. 18:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%

Másodikban megy, a tanszerek 19 ezer Ft-os kerültek, kellett új tornacipő, ket tornanadrag, ezekert 5000 Ft-ot fizettem, kinaiban.

Kell neki még egy új unneplős ing, 3600Ft.

A táskája, tornazsak, tolltartó birja.


Ha beleszamolom az iskolakezdésre az új oszi-teli ruhatárát, akkor lesz kb az az összeg, amit fent írtál, de azt úgyis venni kell, független az iskolától.

2016. aug. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%
*Másodikba.
2016. aug. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%

Javít a telefonom, bocsi, látom más hiba is lett a kiirasomban.

Annyit tennék hozzá, h a tankönyvek ingyen vannak, tanszereken a ceruzakat, rajzlapot, stb értettem.

2016. aug. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
91%
4 iskolás van. Tanszerek, ruhák, gólyatábor 200ezer volt szóval kb.50 ezer egy gyerek. (2 közép-, 2 általános iskolás)
2016. aug. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%

Tavaly az elsőt kezdte,elég rövidke listát kaptunk, olyan 35000ft volt (ennek majdnem fele a táska).

A tavalyi füzetekből kaptunk vissza olyanokat amiket nem használtak stb amiket vennem kellett festék,össz vagy 3 db füzet, ecset...tavaly bőszen bevásároltam grafitokból így most nem kellett, színes ceruzából ősszel vettem 4 dobozzal kiárusítás alatt. Lényegébe eddig vagy 10000ft-ot költöttünk amibe benne van egy ing és egy tornacipő is.

2016. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
58%

kaptam 33e iskolakezdésit


3 gyerek van így a tankönyv ingyenes

14éves 0.év szinte csak nyelvet tanul

11éves 6.ba megy

6éves nagycsoportba megy


megvettem az össze tancuccot az volt olyan 20e ebben egy csomó plusz volt az évre még

plusz az ovisnak festéket zsírkrétát cerkát otthonra

a maradékból ruhákat vettem a gyerekeknek


szal ha ügyes vagy simán kijön ennyiből

2016. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Elsőbe megy a fiam. A legutolsó aprósággal, táskával, mindennel együtt kb 40 ezret költöttünk (nem a legdrágább táskát vettük). Megvettünk mindent a listáról, átlagban középminőséget. Én úgy csináltam, hogy már tavasszal elkezdtem az olyan dolgokat megvenni, amik tuti hogy minden elsősnek kellenek (festés, ceruzák, rajzlap, stb), havonta mindig kb 2000 Ft-ért, így most sulikezdés előttre csak a táska meg néhány apróság maradt. Így könnyebb kigazdálkodni.
2016. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%
Elsős lesz a lányom, tehát mindent meg kellett neki venni, íróasztal, táska, szóval ami nem egyszer használatos. Ruha turiból, cipők deichman.....100ezer körül, ha mindent összeadunk.(íróasztal is használt, meg a ruhák, minden más új)
2016. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Elsőbe megy a fiam. Iskolában +tankönyveket kellett fizetni előre, egyenpólót, eszközdobozt, stbstb, ez 4500 Ft volt. Aztán megvettük az összeállított listának megfelelő cuccokat egy papírboltban, közepes kategóriát vettünk, 27000 Ft. Vettünk egy széket 9000 Ft, íróasztal van. Sportboltban 2 váltás tornaruha, tornacipő, egyszerűbb melegítő, sportzokni (sose hordott eddig fehér zoknit, kellett venni azt is) kb 10ezer. Táskát-tolltartót szettben vettünk, ára kb 10 és 60 ezer között lehet, attól függően hogy hol és milyet veszel. Táskát mi drágát vettünk, de ez az én hülyeségem volt. Tolltartó 5-7e Ft töltve. Ing, fekete nadrág, normális cipő évnyitóra van, tavaszra majd kell venni inget, addigra kinövi. Szóval táska nélkül eddig 50. Sajnos nem eltúlzott, amit hallottál.
2016. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
17%

Azt nem ertem h miert csak iskola kezdesre vesznek a szulok iroasztalt

Elotte hol rajzol a gyerek ? A foldon ?

2016. aug. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!