Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első gyermek vállalásakor...

Első gyermek vállalásakor hogyan álltatok anyagilag?

Figyelt kérdés

-havi nettó bevételetek?

-Milyen kiadásaitok voltak és ezek mennyibe kerültek?

(bérleti díj, rezsi, autó fenntartása, baba, egyéb költségek)

-Kiadások utána mennyit tudtatok félretenni?

-Saját hitelmentes/örökölt, hiteles lakásban/házban vagy albérletben laktatok?


Minden ezzel kapcsolatos információ érdekel.



2016. jan. 26. 12:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%
Ugye nem valami biztosítási ügynök vagy? :) azok szoktak ilyet kérdezni :)
2016. jan. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem :D Csupán szeretnénk kisbabát és kíváncsi vagyok, hogy kinek hogy alakultak a költségek. :) Ez egyfajta iránymutatás lenne nekünk.
2016. jan. 26. 12:40
 3/23 anonim ***** válasza:
43%

Hú jól le leszek pontozva mert nem tartozom azok közé akik fél milliót keresnek,valahogy ezen az oldalon mindenki annyira jól áll,hogy sehol sincs válság...


Nálunk meglepi baba volt, albérletben laktunk,főiskolások voltunk,nem volt autónk,házunk.

Kiadásunk havonta kb 120-130 ezer volt ebbe benne van az albi díj,a rezsi, a baba, az élelmiszer,utazás egyéb költségek. Bevételünk kb 150-160ezer Ft volt. Minden hónapban kijöttük,volt plusz is ha valami kellett. Most a második babánál ezerszer jobban állunk a fizunk is több van autónk,házunk hitelmentes.

2016. jan. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Soakt nem segítenének ezek az adatok, mert az elös gyerek már nagykorú - és az akkori jövedelem, kiadások, stb a mai árakhoz semmiféle viszonyban sincsenek.
2016. jan. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%

Bérelt családi házban élünk a párom munkája miatt, de van egy saját, hitelmentes lakásom, amit kiadok. Ugyancsak hitelmentes a kocsink, emellett páromnak van még tulajdonrésze a szülei házában, pár földterülete, erdője, illetve a gyerek érkezése előtt volt 5-600 ezer ft megtakarításunk, emellett jelenleg is 2 életbiztosítást (ami megtakarítás egyben) futtatunk. Kettőnk nettó havi bevétele átlagosan 600 ezer körül mozgott, ami jelenleg kevesebb a GYED-em miatt.

A napi kiadásokon nem kell fillérezgetnünk, illetve nem kell hónapokig előre kuporgatnunk, ha pl. műszakira visszük a kocsit vagy tönkremegy valamilyen háztartási eszköz.

2016. jan. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

Szia! :)


Mi most várjuk az első babócánkat. :)


A férjem mérnök, én egészségügyben dolgozom, ketten együtt kb 450.000 ft körül keresünk (ebből a férjem olyan 300.000 körül, én 150.000 körül).

Én örököltem egy lakást, de mivel nem abban a városban élünk, ahol ez a lakás van, így ezt kiadtuk albérletnek (nekem így sikerült némileg kiegészíteni a siralmasan alacsony egészségügyi béremet, amit manapság a kórházban kapunk...)

Mi magunk jelenleg albérletben élünk, de már nem sokáig. :) Ha minden jól megy, hamarosan meglesz az első saját kis házikónk, ami igaz, nem túl nagy, de legalább ki tudjuk fizetni hitelmentesen.

Egy autónk van, közösen használjuk.

A havi kiadásunk nagyjából 150.000-180.000 ft (ebben benne vannak a számlák, a havi bevásárlás, az autó tankolása és fenntartása, a szórakozás), egyéb költségünk nem szokott lenni, így viszonylag sok pénzt tudtunk félretenni a babára.


Remélem, segítettem. :)

2016. jan. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy mások hogy álltak. És ha itt mindenki leírja, hogy 5 szobás, emeletes kertesházuk volt, 2 autó, 2 miska nettó fizu, akkor te nem mersz gyereket vállalni?

Mi nem álltunk se rosszul, se vmi fényesen, de kijövünk.

A fizetésünk nem vmi sok- kb 260 nettó kettőnknek (Vidék, nem BP).

Saját lakás van, örökölt. Most nem kezdem el számolgatni hogy mennyi a rezsi, nem tudom fejből, a férjem szokta intézni a számlákat. De ki tudjuk fizetni, nem olyan rettentő sok semmi :) Általában egy olyan 50-60 ezret veszünk félre egy hónapban. Van 1 autó. Nem spórolunk nagyon, de nem is szórjuk a pénzt. Sokan ilyen fizetés mellé tuti nem vállalnának gyereket, de mi kijövünk úgy érzem.

2016. jan. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%

Lányom apjának volt bevétel tanfolyamról (teherbeesésem előtt leépítés miatt lett elküdlve a munkahelyről,fene se gondolta,hogy meglesz a kicsi már,mire bármit talál),család iadóval 63 ezer.Nekem gyes,csp. Nem terveztük őt,hamar talált hálisten suli után munkát,rengeteget segítettek a szülők,lakás saját volt,kocsi sose kellett)

Jelenlegi párommal tervezünk kistesót lányomnak. Fizetések bevétele terhesség alatt lesz 240 ezer nettó kb plusz 30 ezer cafeteriák.Mellé egy csp a lányom után plusz 25 ezer a két családi adó majd a magzat és a meglévő után.TEhát 300 felett. Albérletben lakunk,de tervezzük a hiteles lakás vásárlást.Autó van,hitelmentes.HA tervezve lett volna az első,akkor így ,mint most a második,olyan körülmények közé,de egyébként a kicsinek mindene megvolt mindig,nekem járt leginkább lemondásokkal,hogy nincs sok pénzünk.

Egyébként elsőt későbbiekben 130 ezer fizu plusz 37850 gyes plusz csp-vel tartottuk el.

Itt most albérletben bérleti díj és rezsi 70-75 ezer,benzin ha sokat megyünk anyósékhoz,néha én szüleimhez is ,akkor 20 ezer,bérletem egy ezres,baba meg örököl mindent majd ha lány lesz,ha fiú,akkor facebook csoportból bevásárolok neki.A pelus,gyógyszerek a drágák inkább,meg ha tápszeres.

2016. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%
A fizum 120ezer volt pótlékokkal.Másodállást vállaltam így lett 160körül.Az alapbérem nem sok es sajnos táppénzre kerültem.Az 70-80ezer ft.A párom keresete változó 250-300ezer átlagosan.De van higy több vagy kevesebb.200általában megvan mindig.Az albérlet 90-110ezer (fütéstől függ)ez rezsivel ennyi.Autot most vettünk az 22ezer+negyedévente biztosítás stb.Egyéb költségek fixen:40ezer (nekem a diákhitel,két telefonszámla,internet,vitamin).Ezeken kívül a kaja van még de azt sose tudjuk mennyi havonta.Sok zöldséget kapunk nagyszülőktől mert van kertjük.Eddig voltak csirkék is tojást kaptuk.A szüleim néha segítenek havi 5000-20ezer ft-tal ez változó.Nem kérjük maguktól adják.Nem szenvedünk hiányt semmiben bár félretett pénz nincs.Saját lakást nem veszünk még nem akarunk hitelbe ugrani mivel nem biztos hogy itt maradunk ahol jelenleg.Mi erre be mertük vállalni a babát.Jöhetnek a lepomtozások de ez hülyeség hogy millióknak kll lennie.Persze stabilabb de így is lehet.Vásárolunk a babának és eddig mindenből újat márkásat kapott.Akciókra figyelek nagyon.A szülésre megvan a pénz fogadott magándoki van.Magunknak is jut ruhára mindenre.Ismerek olyat aki 3-szor ennyiből él és olyat is aki 120ból neveli normálisan egyedül a gyerekét.Szerintem ez túl van bonyolítva már.persze kell valamilyen háttér de nem hiszem hogy a gazdagok kiváltsága egy gyerek!!
2016. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

férjemmel kettőnk keresete 450.000 Ft volt (cseddel is ugyanennyi maradt gyakorlatilag)

hitel: apósom kölcsönzött nekünk, és neki törlesztünk - tehát lényegében van hitel, csak mondjuk jelzálog kockázata nincs, de soha egy részlettel nem csúsztunk...havi 50 ezret fizetünk neki (saját tulajdonú családi ház van így) a rezsi kb. 30-40.000 ft, autó havi 30.000, a baba az első félévbe nem került semmibe míg anyatejes volt, azóta kb. havi 25-30.000...

fundamentázunk, arra elmegy még havi 40 ezer, a többi pénzünk lényegében a házra költöttük, szépítgetjük, meg mi eléggé szeretünk enni, kajára tuti elmegy legalább egy 100-as havonta

2016. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!