Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek, ha egy erősebb...

Szerintetek, ha egy erősebb iskolába iratnánk gyermekünket, érdemes megvárni, hogy 7,5 évesen kezdje?

Figyelt kérdés
Február 26-i, jövőre lesz 6,5 szeptemberben. Nagyon tanakodunk, hogy mi legyen. Ti mint szülők, hogyan döntenétek?

2016. aug. 25. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

a mi fiúnk is erős iskolába megy, júliusi.

szóval következő évben 7 évesen kezdi a sulit. a tanárok is ezt tanácsolták

2016. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gyerek függő, emlékszem én anno annyira untam az óvodát, hogy sírva könyörögtem a gyerekorvosnak, hogy ne tartson vissza (picike voltam, alacsony, kis súlyú). Nem is volt soha problémám a sulival.
2016. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Én is februári vagyok. Szerencsére a szüleim nem hittek a túlterheléses hülyeségben és 5,6 évesen kezdtem az iskolát. Nem bánta meg senki. Főleg én, mert unalmas volt az ovi már. Írni és olvasni akartam. Ráadásul 2 tannyelvű, nehéz iskola volt. Bírtam és mindig jutott idő játszani is. Nem értem sok szülő miért nem hisz a saját gyerekében és miéet fogja vissza szándékosan. 7,5 szerintem már sok. Van olyan ország, ahol 4 évesen kezdik.
2016. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Az iskola sajnos nehéz. És egyre nehezebb. Egyre nagyobbak az elvárások a kicsikkel szemben, egyre nagyobb a tananyag mennyisége is. Én nem gondolnám, hogy 1 év ebben az esetben olyan nagyon számítana. Hisz oké, mindig nagyobb, annál ügyesebb, de ez nem garantálja azt, ha esetleg a képességei nem olyan jók, hogy akkor ettől könnyebb lesz majd neki.

Arról nem beszélve, hogy 7 évesen hogy érezné magát még az óvodában, sok kicsi között? Azért ezen is gondolkoztál?

Meg aztán oké, erősebb iskola. Ahová én jártam általánosba, arra is azt mondták, ehhez képest mikor bekerültem egy tényleg nehéz középiskolába, én is rontottam, elég sokat. Szóval szerintem nem az általános iskolában kell még megalapozni ennyire a dolgokat.

Azzal egyetértek teljes mértékben, aki azt mondja, hogy nem 6 évesen viszi iskolába a gyerekét, hanem csak 7 évesen, de azért még ezen felül is plusz 1 évet én nem hagynám az óvodába a gyerekemet.

2016. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Azokban az országokban, ahol 4-5 évesen kezdődik az iskola, ott még óvodai jellegű nevelés zajlik.

Gyermekem nagyon játékos. Pár hete közölte, hogy ő nem akar megtanulni külön írni és olvasni, sem számokat betűket irni. Majd az iskolában. (nem akartuk tanítani mielött vki ebbe beleköt).


Egyszerűen nincs szorgalma. Mindent felad.

Nem látom abszolút iskolaérettnek. Annyira imád jatszani, igazi bohóc.

Ha kudarc éri, nem folytatja. És ha az iskolában is éri egy kudarc?

2016. aug. 25. 13:47
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket kell megnézni, hogy iskolaérett-e, vagy sem.

Ezek az érvek amiket itt felhozol, azok nem érvek szerintem. Szeret játszani, bohóc- minden gyerek szeret játszani, kudarc meg 7,5 évesen is érheti az iskolában, sőt biztos fogja is érni kudarc, de ez az élet része. Az is lehet hogy egy nagyon erős iskola nem is lesz neki való egyáltalán. De ezt te látod, itt nem fogjuk tudni megmondani.

Alap esetben egy februári gyerek simán mehet 6,5 évesen iskolába. Kérdezd ki az óvónők véleményét is.

2016. aug. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%

Miénk 7.5 volt amikor elsőbe ment "verseny istálló"-nak nevezett suliban.

Nem bántuk meg, hogy maradt egy évet. Lehet önzőség de diplomás szülők vagyunk, szeretném fiam is eljusson ide ezért jó alapozó sulikat néztünk ki.

Jár valamilyen sportra? Ugyan ez volt itt is, ha nem ő nyert ment a durca, duzzogott. 2 éve úszik sokat segített, már nem egy kis hisztérika ha nem ő nyer :D

2016. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Egy év alatt nagyon nagyot változnak a gyerekek. Óvónőkkel beszélj rendszeresen, nevelési tanácsadót is érdemes megkérdezni. Nem biztos, hogy jó lesz neki +1 év még az oviban.

Az én fiam decemberben lesz 7, ő megy iskolába. Neki kínszenvedés lenne még egy év ovi. Nem tud írni, olvasni, de már nem az a folyton játszó kajla kisgyerek. Én az erősebb általános iskolában nem hiszek. Nekem csak annyi az elvárásom, hogy megtanuljon írni, rendesen olvasni, értse amit olvas és számoljon. Egy helyi szinten jónak mondott, de nem versenyistálló osztályba írattuk. Én ötödik osztálytól tervezem gimibe vinni.

2016. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez sem lesz versenyistálló iskola, inkább olyan sokszínű, erős közepes, még csak nem is kéttannyelvű.
2016. aug. 25. 15:40
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, ne itelkezz! Itthon voltam vele, most is itthon vagyok a picivel, rengeteget foglalkozom Velük! Hiszen nem dolgozom. Szorgalma kizárólag a jatékban van.


De ha ilyen szinten beszólsz, akkor valószínűleg a te családodban vannak nagy gondok.


Ajánlom figyelmedbe: [link]

2016. aug. 25. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!