Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mondanátok nekem ötleteket...

Mondanátok nekem ötleteket szorzótábla tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Gyermekem 2. osztályos, most fogja tanulni. van valami jó módszeretek, hogy segítsek neki ebben?
2016. szept. 1. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Megtanulják suliban.

De! Engem nagyon érdekelt és egy szorzótáblás kártyával tanultam meg. Nem emlékszem se a nevére se a lényegére de azt szerettem és meg is tanultam vele.

2016. szept. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy elektromos játékom. Rajta volt a szorzótábla és a végüsszegek. Egy fémtollat bedugtam a szorzás melletti lyukba, egy másikat a végösszeg mellettibe. Ha az eredmény jó volt, világított egy bohóc szeme.
2016. szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Annyit fogják ismételni a suliban, hogy beleivódik.

Én annak idején pont hiányoztam a teljes szorzótábla tanulásakor (vakbélműtétem volt, 3 vagy 4 hétig nem voltam iskolában), soha nem vettem elő a szorzótáblát, hogy bemagoljam, de kb már az első suliban töltött héten megtanultam hallomásból az egészet (mondjuk lusta vagyok, tehát csak egyik irányból tudom a szorzásokat :P Azt nem tudom kapásból, hogy mennyi 8x6, csak azt, hogy 6x8 :D )


Én személy szerint feleslegesnek tartom, hogy ezt érzékeltesd a gyerekkel, hogy ez hű de milyen nehéz dolog. Így pont a stresszt kommunikálod felé. Bízz benne, és hagyd, hogy megtanulja önállóan a saját ütemében.

30N

2016. szept. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Készíts kártyákat, amiket párosítani lehet, szorzás és végösszege.

Keress a neten játékokat, amikkel játszhat (nem otthagylak, és játssz, hanem ülj oda, és együtt).

Van egy aranyos módszer, ha van lépcsőtök otthon, akkor a szorzótábla eredményeit felragaszthatod lépcsőfokonként.

Én úgy is szoktam (nagyon nagy mozgásigényű, nagyon eleven kisfiúval), hogy kislabdákra ráragasztottam a szorzást, ha megmondta az eredményét, akkor utána bele kellett találnia egy felfordított zsámolyba (vödörbe, fazékba, mindegy).

Léteznek színezők is, ha színezgetős a gyereked, minden részbe bele van írva egy szorzás, és az eredmény szerint kell kiszínezni. Ha viszont nem szeret sokáig ülni, színezni, pepecselni, akkor ez kínzás lehet, vigyázz vele. :)

Nem ötlet, de javaslat: úgy szoktam tanítani, hogy először sorban el kell tudni mondani csak a számsort, ami a szorzótábla eredménye lesz. (pl. 4, 8, 12, stb... 40-ig) Lehet a tanító néni is így kéri majd, de ha nem, akkor is érdemes szerintem megtanítani kívülről a számsort, utána már könnyebb egyeztetni a szorzással az eredményét.

2016. szept. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ki volt otthon ragasztva a falra a WC-ben, tökre szerettem mindig nézegetni. :)

[link]


Valami ilyesmi volt.

2016. szept. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tanulni fogják az iskolában. Gyakorlásnak pl: [link]

[link]

és még kismillió találat.

Jó, ha pl. iskolába jövet-menet, vacsikészítés stb közben kérdezgeted.

2016. szept. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mi anno kártyáról tanultuk. egyik oldalán a szorzás, másik oldalán az eredmény.

egészen addig, amíg már automatikusan nem ment mind.

2016. szept. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Amikor elkezdik tanulni,minden délután kérdezd ki! Így hogyha,álmából fe

Keltik,és kérdezik hogy mennyi mondjuk háromszor öt,akkor rávágja,hogy 15!

2016. szept. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!