Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SÜRGŐS! Segitség kell!?!

Venom321 kérdése:

SÜRGŐS! Segitség kell!?!

Figyelt kérdés
Nem nagyon tudom a szorzó táblát és jővő héten elfogják venni laptop om, telefon om és nem mehetek ki csak suli ba ha nem tanulom meg :( Valami ötlet/segitség?

2016. máj. 28. 07:49
 1/7 anonim válasza:
Én a helyedben megtanulnám a szorzótáblát. Gyerekként nekem is volt ilyen gondom, pont a szorzással. Aztán mutter akkor pofont adott, hogy azóta fejben vonok gyököt. Régen pofon volt, ma laptop elvevés. A vége ugyan az: tanulni kell.
2016. máj. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom valahogy megtanulom a 3 as szorszó táblát aztán holnapra el is felejtem ! Ugyhogy nem tudom mit kéne csinálni. :(
2016. máj. 28. 07:59
 3/7 A kérdező kommentje:
11 vok, és öngyilkosságon gondolkoztam, de akkor ha aszt meg csinálom nem tudom ki élni a világot. :( Nem tudom egyszerű en mit kéne csináljak
2016. máj. 28. 08:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Tanuni kell. Újra és újra átismételni. Elolvasod egyszer az egyik szám szorzását és utána megpróbálod magadtól elmondani azt ami megy, ezután megnézed amit nem tudtál újra megpróbálod mindet, ezt addig csiálod ameddig nem megy. Ezután jön a következő számmal ugyanez.


De ezzel természetesen nincs vége, mert ettől még simén elfelejtheted, szóval amikor minden számon átmentél újból elkezded. Jövőhétig sok időd van, ha nem gépezel akkor van lehetőséged megtanulni.

2016. máj. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Keress elő egy zacskó babot, meg tíz gyufás skatulyát. Ha megvan próbálj olyan gyakorlatokat végezni, hogy fogsz valahány skatulyát, mondjuk 4-et, és ezek mindegyikébe raksz 5-5 szem babot. Aztán próbáld kitalálni, hogy hány szem bab kellet összesen, ellenőrzésképpen borítsd ki őket a skatulyából, és számold meg őket. így tudni fogod, hogy 4*5 az mennyi. Ezt csináld sokszor, sokféle számú skatulyával meg babszemmel, amíg el nem tudod képzelni, hogy mi történik. Aztán ha megkérdezik hogy mennyi 7*8, akkor magad elé képzeled a 7 skatulyában a 8-8 szem babot, és összeszámolod őket. Csak gyakorolni kell, hogy gyorsan menjen.


Vagy a babokból téglalapokat is rakhatsz ki.


Egy másik módszer, hogy 2*valami, az nem más, mint valami + valami, így a kettes szorzótáblához csak az összeadást kell tudni. A 3-as szorzótáblával se lesz bajod, mert ha megvan a 2*valami, akkor ahhoz mégegyszer elég hozzáadnod valamit. A 4-esnél ez már nem jó, mert ott így három összeadás kéne, de ha tudod, hogy 4*valami, az 2*2*valami, akkor már 2 összeadással össze tudod hozni a dolgot, például a 4*7-et úgy számold ki, hogy 7+7 az 14 (= 2*7), és 14 + 14 = 28 (= 2*(2*14)). A 8-as szorzótáblánál működik ugyanez a trükk (8*valami = 2*(4*valami)), illetve ha a 3-as megvan, akkor a 6-osnál is, mert 6*valami = 2*(3*valami), de a hatos azért is jó, mert a páros számokra mindig rímel: hatszor KETTŐ az tizenKETTŐ, hatszor NÉGY az huszonNÉGY, páratlan számokra, például a 7-re pedig megkapod úgy, hogy a 7 az eggyel több a 6-nál, tehát 6-szor 6, meg mégegyszer 6 lesz a 6*7, hatszor HAT az harmincHAT, meg még hat az 6*7 azaz 42. A 10-es szorzótábla könnyű, mert mindig csak oda kell képzelni egy 0-t a szám mögé, gondolom az megy. Ebből az 5-ös van meg könnyen, meg a 9-es, mert az ötöshöz meg kell felezned a 10-szerest, a 9-eshez pedig ki kell vonni valamit a 10*valamiből. A 7-es szorzótábla a legnehezebb, azt úgy kell megtanulni, hogy a 7*valami, az pontosan a valami*7 lesz. Csak annyit kell bemagolnod, hogy 7*7 = 49. A többit egyszerűen kilogikázod.

2016. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Írd le sokszor!

Először sorban (sokszor), aztán össze-vissza is.

Minden nap gyakorold!

Fog az menni!

2016. máj. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdemes azt is felismerni, hogy minden oszlopban a számok ugyanannyival nőnek, például a 7-es szorzónál:


0*7=0

1*7=7

2*7=14

3*7=21

4*7=28

.

.

.


Ez persze triviális, de a szorzótábla megtanulásához nagy segítség.

2016. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!