Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gyermeketeknél első osztályban...

Gyermeketeknél első osztályban sok olyan tanuló volt/lesz, aki 8 éves elmúlt mire befezezte az első osztályt?

Figyelt kérdés
Ez ritka vagy általános manapság?

2016. szept. 2. 09:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%

Az fiam például tavasszal fogja tölteni a 8-at, szóval elmúlik 8 éves az első osztály végére.

Szerintem egyre többen tolják ki az ovis éveket, ha lehetséges, mivel az utóbbi időben nagyon nagy a nyomás a kicsiken is az iskolában. Meg gyerek függő is.

Az én fiam nagyon okos és értelmes, de egész egyszerűen nem bírt megmaradni a fenekén. Ha tavaly kezdte volna, biztos vagyok benne, hogy nagyobb eséllyel nem szerette volna a sulit, mint most. Igaz, még csak tegnap kezdtük, de eddig tetszik neki. Ma már tanulnak is majd, úgyhogy kíváncsi vagyok, mi lesz a véleménye.

2016. szept. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
8 éves lányom most harmadikos. Az osztályban csak 3-4 gyerek idősebb nála, de ők is csak pár hónappal. A mi környezetünkben a gyerekek 6 évesen kezdik a sulit, elvétve akad néhány 7 éves.
2016. szept. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
A lányom most elsős, ő decemberben lesz hét éves. Az ovis csoportja 28 fős volt, abból 10 gyerek maradt vissza. De az iskolába menő 18 gyerekből kb. 6 eleve 2009. nyári születésű gyerek volt, ők már előző évben mehettek volna suliba, tehát ők eleve visszatartottak. Szóval összességében elég gyakori manapság a visszatartás. Lassan eljutunk oda, hogy a gyerekek kb. felét visszatartják, a nyáriakat majdnem 100%-ban, a tavasziakat is nagy eséllyel. Az ősziek-téliek általában továbbmennek.
2016. szept. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
Az enyém még csak most kezdte az óvodát, évvesztesben, és több mint valószínű, hogy az iskolát is így kezdi majd. Ez alapján majdnem 8 és fél éves lesz, mire elvégzi az első osztályt.
2016. szept. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Az én időmben (cirka 30 éve) még úgy szólt a tv., hogy aki az adott év augusztus 31-ig betölti a 6. életévét, tankötelessé válik. Ebből adódóan tehát a legfiatalabb az osztályba egy augusztus 31-i gyerek volt, aki 6 év 1 naposan ment suliba, a legidősebb pedig egy szeptember 1-jei (aki épp 7 évesen ment suliba).


Pár éve, mikor a gyerekem iskolás lett, már úgy volt, hogy aki adott év május 31-ig betölti a hatot, az megy azon év szeptemberében suliba. Egy osztályban tehát a legfiatalabb gyerek is elvileg 6 év 3 hónapos volt, mikor iskolás lett, a legidősebb pedig 7 év 3 hónapos.

A májusi dátum miatt itt a nyári gyerekek már automatikusan 7 évesek múltak tehát, mikor elkezdték az iskolát.


Most megint az a szabály, mint évtizedekkel ezelőtt, tehát auguszus 31-ig kell betölteni a hatot a tankötelezettséghez.


Azt nem tudom, gyerekkoromban volt-e lehetőség arra, amire már rég óta igen, hogy ha nem elég fejlett a gyerek, visszatartsák az oviban. Úgy sejtem, nem igazán foglalkoztak ezzel akkoriban.

Nekem a magánvéleményem az, hogy jó, hogy van erre lehetőség, sokat számít a gyerekeknél pár hónap is, és ha épp csak betöltötte a 6. évét, sok gyerek még igen „éretlen”.

2016. szept. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
20%
Szerencsére nem sok ilyet ismerek. Nagyon túlzás a 8 éves elsős egy nem fogyatékos gyerek esetében. A 7 is határeset. A túlterhelés pedig hülyeség.
2016. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%
Egy értelmes, megfelelően nevelt 8 éves minimum 2. osztályos.
2016. szept. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
67%

Minimum másodikos? Miért, lehetne akár negyedikes is??? Én se vagyok visszatartáspárti, hülyeségnek tartom, hogy azért még egy évet unatkozzon a gyerek oviban, mert izgága. Mert éppen azért izgága, mert az energiáit nem tudják lekötni semmi újjal. Teher alatt nő a pálma, szól a mondás. Aki meg viselkedészavaros, az egy év múlva is az lesz, aztán a nála kisebbekkel erőfölényben lesz, ami nem biztos, hogy jót fog tenni a további jellemfejlődésének.

De azért nem vagyok annyira sarkallatos, mint előző. Nem kell ahhoz fogyatékosnak lenni, hogy valakit tényleg indokoltan tartsanak vissza, azért a fogyatékosság erős szó. Lehet, hogy egy gyerek egyszerűen le van maradva az értelmi és mozgásfejlődésben, vagy akár a növekedésben is, és tényleg kell neki az az egy év, hogy behozza a lemaradását. Ettől még nem fogyatékos vagy gyengeelméjű.

2016. szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%
Fiam decemberben lesz 8 éves most másodikos és az egyik legfiatalabb gyerek az osztályában. A legtöbben elsőben betöltötték a 8-at. Barátnőm kislánya pedig 8 éves és harmadikos, majd csak a nyár végén lesz 9.
2016. szept. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
Lányom 7 évesen fog suliba menni igy 8 évesen lesz másodikos.
2016. szept. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!