Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Behajtási cég, hogy tud...

Behajtási cég, hogy tud behajtani valakin pénzt, ha nincs vagyona se munkája se ingatlana se semmije mert még tanuló, de már elmúlt 18. éves? 3125Ft-ról van szó :D

Figyelt kérdés
Teszvesznek tartoztam 370 Ft-tal 1 hónapig nem fizettem ki a fizetési felszólítás ellenében sem,amit emailben kaptam.Rá egy hónappal kaptam még egy hónapról számlát (nem értem miért..) Azt sem fizettem ki de a 7 napos fizetési határidőbe még bele estem és ma kifizettem az elmaradt 2 hónapot. Erre küldött levelet csekkel egy behajtócég,h az egy havi elmaradásomat 370Ft-ot plusz 3125Ft admin.díjat fizessem be. RÖHEJ mondhatom. Ha nem fizetem be (márpedig nem fogom) ....ehhez szól a fenti kérdés. Köszi
2011. szept. 6. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
majd néhány év múlva amikor dolgozol behajtják rajtad a 10 szeresét...
2011. szept. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Valahol a levélben van olyan hogy:


amennyiben tartozását időközben rendezte, kérjük tekintse tárgytalannak levelünket.

2011. szept. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nincs olyan a levélben. Csak törvény van leírva és h. fizetési meghagyásos eljárást kezdeményeznek. és h. a polgári peres és végrehajtási eljárás költségeit,mely ingó és ingatlan vagyonát is érintheti-szintét Önt fogják terhelni.

de vicc az egész azért... :D

Hogyan tudnák behajtani majd akkor ha már lesz keresetem...? azért azt nem hiszem.

2011. szept. 6. 18:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Hinni a templomban kell.
2011. szept. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazold az adósságkezelő cég felé a tartozásod kiegyenlítését. Ennyit tegyél :)
2011. szept. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válaszolónak! Sajnos emailben kapm az igazolást,hogy a befizetés lekönyvelésre jutott és ma utaltam át a pénzt,ma volt a határidő,de csak 2 nap múlva kapok róla értesítést. De holnap felhívom őket.
2011. szept. 6. 18:19
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem készítettl értékelést, újból kiszámlázzák.


Miért lenne röhejes? Igénybe vettél egy szolgáltatást, amiért fizetni kell, de te megszegted a szabályokat, jogosan követelik rajtad a pénzt. Ha nem fizetsz, akkor vagy per lesz belőle, vagy majd ha lesz jövedelmed, rögtön leszedik a mostani összeg többszörösét.

2011. szept. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De most kaptam emailt a Teszvesz-től...

"A befizetése beérkezését követően a tartozás rendezéséről 7 munkanapon belül

tájékoztatjuk követeléskezelő partnerünket, akik ezután felveszik Önnel a

kapcsolatot a további teendők egyeztetése érdekében."

2011. szept. 6. 18:22
 9/13 A kérdező kommentje:
csak felraktam termékeket június végén... és erről júliusban kaptam számlát azóta nem vettem igénybe a szolgáltatásukat de mégis kaptam augusztusban számlát olyanokról...amik az előző számlán is szerepeltek de ezt inkább hagyjuk is, mert ezen már nem húzom fel magam de azt nem értem,hogy 370 Ft miatt miért kell ekkora balhét csinálni,mikor nem tudtam gépközelbe lenni akkor és miért kell 3100Ft-os admin.díjat rátenni...
2011. szept. 6. 18:25
 10/13 anonim válasza:
Én hasonlóképp jártam...hidd el h behajtják. én elviekben 2007ben tartoztam az egyik telefontársaságnak 7EZER FORINTTAL(akkor még kiskorú voltam...),idén megvettem életem első autóját,és kaptam a felszólítást h 79EZER FT a tartozásom,és viszik az autóm...
2011. szept. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!