Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolás gyereknek nincs...

Iskolás gyereknek nincs bérlettámogatás, utazási kedvezmény a diákbérletnél?

Figyelt kérdés
2016. szept. 9. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
hm? az a támogatás, hogy a diákbérlet olcsóbb a felnőttbérletnél. mire gondolsz?
2016. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
ennél nagyobb kedvezményt hova akarsz? Így is féláron van, a távolsági buszbérleten meg 90%-os kedvezmény van.
2016. szept. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Én sem értem.

A bérlettámogatást a munkahely szokta fizetni.

Jelen esetben az iskola fizesse a gyerek bérletét, vagy hogy gondoltad?

2016. szept. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk volt olyan egy időben, hogy az általános iskolások ingyen kaptak negyedéves bérletet tanítási időben (nyári szünetre nem járt), de elég hamar felhagyott vele az önkormányzat. Csomóan azok is kiváltották, akik amúgy kocsival hozták-vitték a gyereket, vagy akik a suli tőszomszédságában laktak, pedig hát a támogatás az iskolába járás elősegítését célozta, mert sokaknak gondot okozott a megvásárlása. De mivel olyanok is kiváltották, akik nem is használták, mert "ami jár, az jár", egy valag pénze ráment az önkormányzatnak, így három év után beszüntették.

De egyébként a többieknek igazuk van, a diákbérlet már eleve kedvezményes, pont feleannyiba kerül, mint a sima.

2016. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
m, a diákbérlet a felnőtt bérlet 10%-ába kerül, mivel 90%-os támogatás van rajta. Nálunk lakhely meg iskola városa közötti felnőtt bérlet 24 ezer körüli, míg a diákbérlet 2500 kb
2016. szept. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nálunk a városi diákbérlet 3900 ft. Még ha csak 2 megállót is kell mennünk...Nem olcsó!
2016. szept. 14. 12:03
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg két megállót kell menni, azt simán le lehet sétálni vagy biciklizni, rollerezni.
2016. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,ti is gyalog jártok? Ha igen,akkor minden elismerésem, én nem tudom ezt vállalni naponta 2x, a fiam se bírná és én se a 40 kilómmal, felpakolva....
2016. szept. 17. 19:02
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen gyalog járunk,én is a munkahelyemre, néha biciklivel.
2016. szept. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Hát két megálló, maximum egy kilométer, igen féllábon, ugrálva is simán teljesíthető, egy iskolás gyereknek meg főleg, aki tele van energiával. Ha nincs pénzem bérletre, akkor gyalog vagy biciklivel közlekedem.
2016. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!