Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Baj, ha egyszer nem megyek el...

Baj, ha egyszer nem megyek el az iskolába szülői értekezletre?

Figyelt kérdés
2017. febr. 2. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám általánosban évente 1x járt, középiskolában az 5 év alatt kettőn volt. Nem maradt le semmiről, mi mindig kaptunk egy összefoglalót amit oda kellett adnunk azoknak a szülőknek, akik nem jelentek meg a szülőin.
2017. febr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagy 5.es, a középső középső ovis a kicsi meg 2 éves. Eddig 2 szülőit hagytam ki, ha nem tudok menni akkor nem tudok,ez van. Lényeges dolgokról amúgy is jön az infó. De amúgy a többi szülőin se volt soha teljes a létszám,jó esetbe a szülők fele volt ott
2017. febr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Nem baj. Nálunk még soha semmi olyan nem hangzott el szülőin, amiről más forrásból ne értesültünk volna később.

(Itt jegyzem meg: nálunk kimondottan vicces, amikor a vietnami szülők ott ülnek a szülői értekezleten úgy, hogy kb. semmit nem értenek az elhangzottakból. De hát a kötelességtudat... :) )

2017. febr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked vicces, utolsó. Nyilván életedben nem voltál még idegen anyanyelvű környezetben, ahová beilleszkedni próbáltál. Én külföldön élek és nem beszélem még tökéletesen a nyelvet, de szülői akkor is elmentem, amikor kb 10 szavas volt a szókincsem. Mondjuk mi mindig megkapjuk a témát kinyomtatva is, így otthon át tudom nézni. A tanárok értékelik, hogy annak ellenére is ott vagyok, hogy nekem nehézséget okoz - többek között segítenek a nyekvtanulasban is.



Kérdező, ha egyszer nem mész el az nem gond

2017. febr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy nagy gond lenne, sosem voltam még olyan szülőin, ahol teljes létszám lett volna.

Max azzal számolj, hogy ha valamit megszavaznak a szülők, akkor utólag ne reklamálj.

2017. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
# 4: Elnézést, abban igazad van, hogy valóban nehéz lehet. Nem volt semmi degradáló a hozzászólásomban, de tényleg vicces (=aranyos) volt, amikor a vietnami apuka bólogatott mindenre, miközben egy kukkot sem beszél magyarul (egyébként az adott családban van olyan, aki tökéletesen beszél, de gondolom ő nem ért rá akkor, mert máskor ő szokott szülőikre járni).
2017. febr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném. Nem mindig megoldható, hogy elmenjen a szülő, főleg, hogy azt szokták kérni, a gyereket ne vigye magával. Egy alsóst még nem biztos, hogy szívesen otthon hagy a szülő egyedül, pláne ennyi időre, viszont ha nem tud neki felügyeletet biztosítani, akkor vagy viszi magával, vagy nem megy.

Nálunk van kicsi tesó is, még baba. Én ugye itthon vagyok, de a két gyereket akkor is rá kell bíznom valakire. Úgy volt, hogy a férjem hazajön, ő itthon marad velük, és én megyek szülőire. Aztán felhívott, hogy késni fog, nem ér ide, úgyhogy inkább elmegy ő a szülőire, arra még odaér. Aztán sajnos arra sem ért oda, feltartották a munkahelyén. Ez van, ilyen előfordul.


Sőt, olyan is volt, hogy az e-napló valami rendszerhiba miatt nem küldte ki e-mailben az értesítéseket, és a fél osztály szülei nem is tudták, hogy lesz szülői.


Ilyen esetben egyébként egyszerű a megoldás, meg kell kérdezni egy másik szülőt, aki ott volt, hogy miről volt szó. Szm-szülők szoktak is erről nálunk körlevelet küldeni.

2017. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem baj.
2017. febr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem baj ha ismersz olyat aki eltudja mondani mi volt szülöin pontosan.
2017. febr. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem baj. Esetleg szólj tanár néninek telefonon, hogy sajnos közbejött valami most azért nem tudsz elmenni.

Később pedig megkeresed és megkérdezed volt e valami olyan ami kötelezettséggel jár. Beadandó pénz, vinni kell valamit stb., esetleg a gyerekeddel kapcsolatos valami.

A többit pedig a többi szülőtől is megtudod, ha érdekel.

Egyébként jónak tartom a face-..n csoport létrehozását az osztálynak, ott tudtok felírni fontos infókat, amit lát mindenki aki a csoportban van, valamint tanár néni is fel tud tenni dolgokat ha úgy van. Illetve ott az üzenő füzet, hagyományosan. Valamint ha úgy érzed x ideje nem nagyon tudsz semmit akkor te is felhívhatod tanár nénit nem e kéne valamit tudnod.

Amúgy nálunk mindig az osztály fele van ott csak szülőin. Általában mindig ugyanazok. Igazából én már gondolkodtam rajta, hogy el sem megyek. A gyerekemről nem tudok meg semmit. Általánosságban mondanak dolgokat, másképp ugye nem is lehet. Amúgy meg csak anyagiakról van szó, meg ha van olyan esemény (karácsony, gyereknap, farsang, anyák napja ilyesmi). Én sokszor jövök haza feldúltan, hogy már megint beadni beadni beadni. De hát ez van, mit tudunk tenni. Amúgy természetesen ennek is van másik oldala, mert nem az a baj, hogy be kell adni, hiszen így kedvezményesebben tud eljutni a gyerek oda ahova esetleg amúgy nem biztos. A baj hogy sok szülőnek meg egyre nehezebben és ez miatt rossz néha.

De az viszont tényleg jobb lenne ha egyénileg tudnék meg többet a gyerekemről! Illetve mindenki! Mondjuk nagy gond nincs szerintem az enyémmel, de azért jó lenne tudni azt a szemszöget is. Néha érdeklődöm én, de az nem olyan.

2017. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!