Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Adnantok a gyereketeket nem...

Adnantok a gyereketeket nem magyar iskolaba?

Figyelt kérdés

Noverem szigoruan a nem magyar iskolak kozott keresi azt, amelyikbe a lanyat fogja iratni. Szerinte a magyar oktatasi rendszer rossz, nem nevel eletre, nem motival, nem ad ertekrendszert, es katasztrofalis a nyelvoktatas, muveletlenek a diakok. Szerinte, amit o elert, azt sajat talpraesettsegenek koszonheti, semmi pozitivat nem hozott magaval az iskolabol, gimnaziumbol. A gyerek ovis kora ota gyujti a az informaciot tapasztalatokat a nemet es osztrak oktatasi rendszerrol, budapesti iskolaikrol. Volt bent nyilt napokon is. A tananyag joval intenzivebb, de szerinte, ha a kezdetektol azt zokja meg a gyerek, az lesz neki a normalis, a sztenderd, nem okoz majd gondot. Nem zavarja a tandij se, de szerinte mara mar plane olyan vilagot elunk, ahol egyre ritkabb az okos, muvelt ember, nyelveket magyar ember alig beszel, plane nem jol, es az ebbol a sz..r rendszerbol kikeruloket a tobbi europai orszag azonnal visszadobja.


Nem tudom mit gondoljak errol. Kicsit drasztikus nem?


2016. dec. 12. 20:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek vele, sajnos a magyar oktatási rendszer tényleg katasztrofális.

Az MTA adott ki egy hosszabb publikációt az oktatási rendszerről és nem dicsérték. Jellemző, hogy egyes részképességek minden gyereknél más és más életkorban erősebbek. Példaként írták is, hogy annyira egyenoktatás van, mintha arra adnának osztályzatot, hogy melyik fiúnak nő ki hamarabb a bajsza a felsősök között.


Pedagógusok a szüleim, ők sincsenek jó véleménnyel róla, és saját bőrömön is azt tapasztaltam, hogy az a tudás hasznosult életem során, amit autodidakta módon szereztem meg. Pedig kifejezetten jó gimnáziumba jártam, de idővel őket is bedarálta a rendszer és az alternatív módszer poroszossá fejlődött vissza.

2016. dec. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
5%

Kizárólag ilyenbe fogom adni.

Én is német iskolákban tanultam végig (itt, Magyarországon), a gyereknek is külföldi iskolát szeretnék. Mondjuk nála egyelőre az angol van terítéken inkább: születése óta tudatosan kétnyelvűre neveljük, de látszik, hogy ő maga preferálja az angolt egyébként.

Már nézegetjük, milyen lehetőségek vannak. Ha itt nincs semmi, a kiköltözés is szóba jöhet, de ebbe a rendszerbe nem akarok beíratni a gyereket. Katasztrófa sajnos, ami a magyar oktatásban folyik.

(Ha eddig nem így gondoltam volna, a "helyesírás" és stílus, meg az általános butaság, ami ezen az oldalon a fiatal kérdezők/hozzászólók között tapasztalható, bőven elég lett volna, hogy meggyőzzön.)

2016. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
*nem akaroM beíratni - akart lenni.
2016. dec. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
39%

nem tudom en 10 eve voltam diak es nalunk mindenki egyetemre ment, sokuk kulfoldon is kapott szakmajaban munkat, es eleg jol keresnek, persze ez egy viszonylag jo suli (de nincs a top10ben..), matektagozat. azota sokat valtozott nyilvan a rendszer de en mindig azt mondom, a diak alkalmazlodjon ahhoz ahol van, es nem kell burokban tartani, igen is alljon a labara, abbol az utravalobol gazdalkodjon amit kap...en 10 eve megkaptam a gimitol mindent ami a tovabbjutashoz kell, mint ahogy valamennyi osztalytarsam...szerintem cdak az a fontos hogy jo gimibe keruljon, az oktatasi rendszer meg olyan amilyen, de a motivacio meg ezek ilyen szinten egy kamasznal nem a suli hanem a szulo feladata...

mindezek ellenere semmi baj azzal ha valaki kulfoldi sulit keres, ha megteheti anyagilag miert ne? azok is biztosan nagyon jok de szerintem ha valaki magyarorszagon kepzeli el a jovojet, akkor a magyar rendszerbe tanuljon meg beilleszkedni, es a magyar mentalitashoz tanuljon meg alkalmazkodni, mert azzal fog talalkozni ha kikerul a gimibol, nem franciakkal es nem nemetekkel es nem olyan gyerekekkel, fiatal felnotekkel, akik a nyugati elveket kepviselik

2016. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
53%
Hasonló érvek játszottak közre a mi döntésünknél is, amikor német iskolába írattuk a lányunkat, most elsős.
2016. dec. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
53%
Én adtam.Az Osztrák-Magyar Európa iskolába,majd az Osztrák Gimnáziumba(mindkettő a XI.Istenhegyi úton van,bár egymás mellett,de nem egy "cég").
2016. dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%
Igaza van a nővérednek. Sőt, finoman fogalmazott.
2016. dec. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
O is az Osztra-Magyart nezte ki. Hat nem tudom. Itt szibte nincs is magyar oktatas. Nem fura h egy magyar gyerek Magyarorszagon nemetul tanul? Vagy o kulfoldre szanja a lanyat?
2016. dec. 12. 21:34
 9/25 anonim ***** válasza:
40%
Igaza van. Mi vagy a kínai iskolába vagy az új alternatívba visszük.
2016. dec. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
61%

Igaza van.

En kulfoldon elek, de ha otthon lennek akkor en is kulfoldi iskolaba iratnam vagy Montessoriba.

2016. dec. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!