Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lehet olyat hogy minden nap...

Lehet olyat hogy minden nap suli után magantanarhoz vinni a gyereket? Ez mennyire hasznos? Gondolom ártani nem árt

Figyelt kérdés

Én gyereket legfőképp azért nem akarok mert félek attól hogy rossz tanuló lesz.

Én leginkább azért voltam rossz tanuló mert a szüleim nem foglalkoztak velem nem volt kivel megírni suli után a leckét meg nem akarom bántani oket de nem is nagyon értették az anyagot.

Én ezt mindenképp elakarom kerülni...

Szóval ha egyszer lesz gyerekem, úgy akarom csinálni hogy amint elkezdi a sulit ninden nap magantanarhoz vinnem aki megírja vele normálisan a leckét,és atismetli vele az aznapi anyagot hogy mindent tudjon. Nem akarom hogy az legyen hogy hazajön leülünk megnézem mi a házi és abszolút hozzá se tudok szólni.

Ez nem azt jelenti hogy nem akarok vele foglalkozni hanem éppen azt hogy azt akarom hogy minden lehetősége meglegyen ahhoz hogy vigye valamire.


Van olyan vagy lehet olyan csinálni hogy minden nap magantanarhoz viszem?

Ugye ez nem árt egy gyereknek hogy mással tanul és nem velem?


2017. febr. 9. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kifizeted, lehet

Csak éppen szerencsétlen gyereknek nem lesz jó, hogy amíg mások kint játszanak a szabadban, ő már hatéves korában bent tölti a délutánjait tanulással

Kb a gyerekkorát vennéd el egy ilyen neveléssel

Én nem jártam magántanárhoz, csak németből heti egyszer, mégis mindenből 4-es, 5-ös voltam

De ismerek olyan gyereket is, aki a szülei 4 magántanárhoz visznek, mégis nincs meg az átlaga 3-as sem, úgyhogy nem csak ettől függ

Max azokból a tantárgyakból érdemes később (semmiképp sem elsősen) különórára vinni, amikben kimagaslóan jó (és szereti is), hogy versenyekre készüljön, tovább fejlődjön, stb meg esetleg ha valami nagyon nem megy

2017. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Miért aggódol, lelkem jó anyám,

Hogy kenyeretek barna, e miatt?


És kitörhet a világháorú, jönnek a fagyok, árvizek, szárazság...


Van miért!!!

2017. febr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Lehet-e?

Persze hogy lehet! Csupán pénz kérdése.

Aztán, ahogy már leírták előttem: a gyereknek nem lesz ideje gyereknek lenni.

Ha a gyerek meg tudja tanulni az anyagot, a könyveiből neked is rá kell jönnöd, mi az, amit éppen tanítanak vele.

Ha nem, akkor ne magántanárhoz vigyed, hanem kellő időben te menj abortuszra!

A gyereknek élmény, ha szülőjével tanul. (Természetesen, ha értelmes a szülő és hibánál nem üvölt gyerekével és nem hülyézze le!)

Akarsz olyan szülő lenni, akire felnőtt korában jó érzéssel gondol gyereke, hogy segített anyja/apja a tudás megszerzésében?

2017. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám orvosom, apukám jogász, mégis különtanárokhoz hordtak. Nem azért, mert buták lennének, vagy nem értették volna az 5.-es, 6.-os anyagot, de csak nem úgy magyarázzák, mint egy pedagógus, a gyerekek sem úgy figyelnek a szüleikre...

De azt javaslom, hogy csak azokból a tárgyakból járasd később magántanárhoz, amikből továbbtanul, vagy komolyabban érdekli (nálam pl. ilyenek az idegennyelvek), vagy gyengébb belőle. De szerintem ezt nem kisgyerekként kell elkezdeni, hanem már felsősként.

2017. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a legtöbb általános iskolába megírják bent a feladatokat és viszonylag keveset kell foglalkozni otthon a házi feladattal

másrészt azért egy első másodikos anyagban biztosan tudnál neki te is segíteni

én 3. jártam külön magyar órára mert írászavart állapítottak meg a nevelési tanácsadóban, és úgy érzem hogy ez esetben hasznos is, de itt nem a házit vagy a tananyagot vettük hanem külön gyógypedagógus foglalkozott velem (kitűnővel végeztem el a humán tagozatos gimit, és van egy ötös érettségim)

felsőben nyelvből jártam külön órára mert a szüleim nem tanultak németet, és segítségre volt szükségem

azt akartam ezzel mondani, hogy ezt úgyis közben látjátok majd, de sztem a családi kötődést rombolja minden nap lepasszolni

illetve a szüleim ugyan úgy szerettek akkor is amikor nem voltam jó tanuló még ha szenvedtünk is otthon esténként

4-5 pedig már teljesen önállóan tanultam nem volt szükség arra hogy ellenőrizzenek

2017. febr. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem akarlak megbántani, de nem szért voltál rossz tanuló mert a szüleid nem tanultak veled, hanem mert buta vagy, az iskolai tananyagot, főleg az általános iskolait a gyerek normális esetben képes önállóan elsajátítani az iskolában hallottak alapján. Ez a minden napos magántanár ötleted i bizonyítja, hogy nem vagy képben.
2017. febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nancika válasza:

Az én iskolámban van 1-2 lány aki megy magántanárhoz az osztályomból ez a jegyeiken nem nagyon javít. Egyik osztálytársam jár ilyenre ,de ami nagyon nem gy neki az nem javult csak ami ment neki úgy közepesen az 4-es.


A lényeg hogy amit magyarázol a gyereknek azt EGYSZERŰEN anya mindig leegyszerűsíti a dolgokat! Pl a törteknél nem ilyen köröket rajzoljak hanem az alsó számmal osztok felsővel sorzok!

2017. márc. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!