Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek az iskolában...

Szerintetek az iskolában folyó kötelező úszáoktatás elég, vagy érdemes óvodában is 1-2 évet úszni vinni?

Figyelt kérdés

Lányom járt 1 évet, most megy nagycsoportba. Az benne van hogy csak 2 év múlva kezdi az iskolát.

Egy év alatt tanulta: Fenn tud maradni a vizen, de a mély vízben még fél azért. Mellúszásban tud menni, gyors úszást is egész jól, de ez inkább még nagyon kezdő szint.

Búvárkodni, lemerülni nagyon szeret.


Férjemmel azt beszéltük, hogy mi lenne ha néha elmennénk családostul uszodába Havonta 2x, ahol gyakorolnánk, pancsolnánk.


És az iskolában folytatná az úszást.


Az a helyzet, hogy lányom nagyon régóta szeretne balettra jarni. Most engedtem hogy ovi után Hetente 2x rg-re járjon, próbálja ki.

az úszást nagyon sajnálom!! Viszont nem szeretném leterhelni.


Vagy legyen egy napon az egyik rg óra és az úszás?


Ti mit döntenétek?


Köszönöm!



2016. aug. 31. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy vízparti nyaralónk, saját stéggel, ahol nagyon mély a víz. A stégnél, több, mint 2 méter. Így nekem nagyon fontos, hogy teljesen vízbiztosak legyenek a gyerekeim.


Lányaim most lesznek középsősök, egy éve járnak úszni, ügyesek mély vízben is, de azért még nem mondanám őket vízbiztosnak, így ők folytatják az úszást. Az egyikük imádja, a másik kevésbé, de ehhez ragaszkodom. Ha már teljesen biztosnak érzem az úszni tudásukat, akkor ha szeretnének választhatnak mást, vagy abba hagyhatják.


A fiaim picik, velük ősszel kezdjük a babaúszást, de ovitól nekik is kell járniuk majd úszni.


Ha nálatok nincs olyan szituáció, hogy mély víz közelében vagytok, akkor ha a balettra vágyik oda vinném. A havi két alkalmas családi vizes programot pedig megtartanám, hisz így a víz szeretete megmarad, iskolában pedig kezdi az úszást. Esetleg nincs lehetőség az ovival délelőtti úszás órára? (nálunk heti kétszer mennek délelőtt az ovival, heti egyszer pedig magánórára járunk, amit lehetőség szerint összekötünk egy családi lubickolós programmal).

2016. aug. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ó, a gyerekek sokkal jobban bírják a strapát, mint mi felnőttek. Gondolom az úszásóra valamikor délelőtt van az oviban (nálunk 9-től szokott lenni). Utána még ha alszik ebéd után rá tud pihenni a délutáni rg órára. Ismerve egy ovisoknak tartott rg órát, simán bírja egy edzettebb gyerek a terhelést.
2016. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a vízbiztosság a cél, a fiam (és még pár barátjának) példájából kiindulva az évekig úszni járás helyett rajtuk az lendített nagyot, mikor egy nyár előtt beírattuk őket egy „intenzív” úszásoktatásra első végén (heti 3x volt úszás itt 4 héten át), majd nyáron két hétre úszótáborba. Náluk 2.-tól kezdték csak az iskolai úszást, ők nem igazán szerették (szerintem az oktatók nem voltak túl jó fejek), de biztosan ez is segített, majd még 2. utáni nyáron is egy úszótábor. Így 3.-ra tök jól úsztak már.

Óvodában egyikük sem járt még, lehet, hogy nem mindenkire igaz, amit írtam, de rajtuk azt láttam, iskolás korban, intenzíven nyomva könnyedén megtanultak.

A fiam nagyon szeret azóta is úszni, csak az a nagy fájdalmunk, hogy baromi nehéz jó fej oktatót találni, illetve olyan helyet, ahol nem akarnak versenyzőket vagy vízilabdásokat nevelni.

2016. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a mi ovinkban nincs úszás oktatás. Tehát oda is külön kéne menni.

Tehát heti 3x ovi után busszal. (2 torna, 1 úszás)


Fogalmam sincs mi legyen

2016. aug. 31. 15:20
 5/8 anonim ***** válasza:

A kislány szeretne úszni is?


Ha igen próbáljátok meg mindkettőt. Ha úgy érzitek sok, akkor majd abbahagyjátok valamelyiket.

2016. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen szeretne úszni. Lehet hogy kipróbáljuk.
2016. aug. 31. 15:59
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

szerintem heti 4 elfoglaltság egy ovisnak nem sok.

nekem 7 éves a fiam, 3 évesen kezdett úszni (pár hét alatt meg is tanult) 4 évesen plusz egy sport bejött, 5 évesen plusz 3. most 7 éves, van olyan nap, hogy 2 edzése is van, egyáltalán nem fárad le, 3 sportot űz heti 2 órákkal. plusz mellé az oviban is van 2 tornaóra :) neki ennyi kell, de eleve sportoló család vagyunk, ezt látja, mi is sokszor megyünk :)

2016. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha tudjátok logisztikázni a hurcolászást, akkor a heti 3-4 alkalom belefér szerintem az energiájába. Nálunk is volt olyan, hogy délután volt az oviban karate, utána 1 órával később már a jégen volt a fiam edzésen 1,5 órát. Ilyenkor legalább nem kell ringatni :)
2016. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!