Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van valakinek bármi infója a...

Van valakinek bármi infója a PTE 1. sz. Általános Iskoláról? (Részletek alább. )

Figyelt kérdés
Eljött az ideje, hogy gyermekünknek általános iskolát keressünk. Pécsiek lévén a PTE 1.sz. Gyakorló Általános Iskola merült fel, mert jókat hallottunk a színvonaláról. Az utóbbi időben azonban (csak közvetett forrásokból), hogy bár a színvonal tényleg jó, de a tanárok tudta nélkül az iskolában a város viszonylag prominens személyeinek (jogászok, orvosok, stb.)gyermekei által vezetett bandák vannak, amik terrorizálják a többi gyermeket, és nem ritkán komolynak hangzó fenyegetésekkel különböző dolgokra kényszerítik, illetve fizikailag is bántalmazzák őket. Tudom minden gyermekközösségben van kisebb-nagyobb rivalizálás. Az én időmben is volt, de amiket erről az iskoláról hallottam, azok egészen horrorisztikusak voltak. Meg tudja ezeket erősíteni, vagy cáfolni valaki? Bármelyiknek örülnék. Gondolom nem kell túlmagyaráznom, miért olyan fontos ez nekem.

2017. ápr. 8. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sem az 1-es sem a 2-es gyakorlót nem javasolnám.Egyrészt mindkettő versenyistálló,másrészt sznob szülők elkényeztetett,viselkedészavaros pszichokölkei(bocs)járnak oda.
2017. ápr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, mert amiket mostanában hallottam róla, azok simán elmennének a Kék Fényben is, a psichopatákról szóló részben. Sajnos nem tudom igazak-e, de egyre kevésbé tűnik jó ötletnek odavinni a gyerkőcöt.
2017. ápr. 8. 18:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne vidd oda.De a Mezőszélbe se.Én a Pázmányt tudom javasolni,vagy a református iskolát.(nem baj ha nem vagytok reformátusok)
2017. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

10 éve én is oda jártam.. Már akkor azok voltak a menők akiknél anyu meg apu nagy menő orvos, ügyvéd stb.. Voltunk páran akik nem ilyen családból származtunk és már akkoriban mentek a kiközösítések ez miatt.. Azóta sem tartom egyikkel sem a kapcsolatot..


Dolgozik ott rokonom, de nem hallottam Tőle ilyen dolgokat.. Tudsz részleteket? Akkor rátudnék kérdezni Tőle és esetleg bővebbet írni Neked, hogy mi is a helyzet?!


A másik, hogy én ennek ellére is szerettem oda járni.. Igaz elég erős suli(volt?) de akkor is! Ott imádtam meg a sportot! Jelentkeztem a kosár csapatukba, versenyekre jártunk! Olyan jó érzés volt!

2017. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos csak sokadkézből hallottam én is, ezért is kérdeztem, hogy tud-e valaki biztosat. De állítólag olyasmikről van szó, hogy wc-kben megvernek bizonyos gyerekeket, illetve azzal fenyegetik, hogy felakasztják, mert úgy sem derül ki. Ha ennek csak a fele igaz, hát akkor ezzel az iskolával valami nagyon nem stimmel és én nem akarnám ilyesminek kitenni a saját gyerekem. Bár a színvonalról én is csak jót hallottam. Ez utóbbi miatt gondoltuk, hogy esetleg jó lenne. Viszont ha ott ilyesmik tényleg megtörténhetnek...
2017. ápr. 8. 22:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Anyukám ott dolgozott és ő is mondta hogy sok gyerekkel nagy bajok vannak.
2017. ápr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm. Ez lehet, hogy naív kérdés, de ha az ott dolgozók is tudnak ezekről, akkor miért nem tesznek ellene semmit, hiszen ha jól látom ez már kicsit több is, mint egyszerű rivalizálás a gyerekek között és nagyon könnyen eldurvulhat, ha nem szabnak gátat neki?
2017. ápr. 9. 09:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó kérdés.
2017. ápr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért nem mentél el nyilt napokra ,hogy tetszik e neked suli,osztály stb? Miért nem az oda járo szülöktöl kérdezösködsz? Egyik gyereknek bejön másiknak nem .
2017. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyílt napon nem sok dolog derül ki.Nem fogja a tanítónő elmesélni hogy hogyan szokták bántalmazni egymást a gyerekek stb,és az sem derül ki hogy milyen lesz az osztály,max ránézésre.A tanítónő a mosolygós,kedves oldalát fogja mutatni.Ha elsőre nem ellenszenves,az nyilván jó,de majd tanévkezdés után derül ki hogy milyen választás volt.
2017. ápr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!