Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ilyenkor aztán mit is lehet...

Ilyenkor aztán mit is lehet tenni? Nálatok mi történik a napköziben?

Figyelt kérdés

Amikor a napköziben összecsapják a házit, hogy mielőbb mehessenek játszani. A napközis tanár csak kipipálja, hogy kész, de le nem ellenőrzi. A gyerek boldog hogy ő az első és jól is csinálja meg mindig a házit.

A jegyei kezdenek romlani, mire végre hazahozhatja a tankönyveit, füzeteit. És ekkor derül ki, hogy amit szegény gyerek úgy gondolt, hogy jól oldott meg, tele van hibával. Mert ugye csak ki lett pipálva, hogy kész, meg ott a láttam jel is a lap alján, viszont tele van hibával, ami nincs jelezve sehogy...

Matek, magyar, tökmindegy milyen tantárgy... tele van hibával és közben a gyerek azt hiszi, hogy jól oldja meg a feladatot...


Hazahozni eddig semmit nem lehetett, mondván minek, a suliban mindent megcsinálnak, megtanulnak...


2017. ápr. 12. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Mit mondott a napközis tanító?
2017. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Tilos hazavinni?

En voltam napkozis tanar, valamint harom iskolas gyerekem is van.

Volt kollega, aki kerte, hogy csak lattamozzam, ne javitsak, ne mondjam meg, ha nem jo. Oran megbeszelik.

2017. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Én is voltam napközis (bár én javíttattam a hibákat, mondjuk biztos átsiklottam pár felett néha), egyrészt nálunk haza lehetett vinni, másrészt órán nem javítják közösen? A tanítási óra házi feladat ellenőrzéssel szokott kezdődni általában.
2017. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is ellenőrzik órán illetve hétvégére azért hazahozza.
2017. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul értem, de akkor a tankönyveket és füzeteket nem lehet hazavinni?

Ez iskolafüggő vagy ez valami új őrület? Nekem még nem iskoláskorú a fiam, de sokszor elszörnyedek ezeken az újfjata hozzáállásokon.


Én már csak azért is hazahoznám, hogy tudjam, merre és hogy halad a gyerekem.


A házit azért adják, hogy a gyerek gyakoroljon. De ha összecsapja, akkor nem gyakorolja, hanem csak beír pár random eredményt 5 perc alatt, azt csá, a tanár meg pipálja. Ezzel nincs a gyerek rákényszerítve, hogy gondolkozzon rajta. Azt meg senki ne mesélje, hogy a házit átbeszélik, hogy miért úgy van, ahogy, mert nincs rá idő. Max. felolvassák az eredményeket, de nem beszélik át. Ez tapasztalat.


Igaz, én 1988-ban mentem elsőbe és, mivel még az első 4 évben jöttek értem, és általában 5-ig voltam ügyeletben, ezért nekünk a házit leellenőrizték, javították és még 1x újra meg kellett próbálni kiszámolni, sőt a tanárnő is segítőkész volt, ha kérdésed volt. Volt, hogy ott kellett megtanulni a verset és megpróbálni felmondani. (Nem baj, ha nem sikerült, de legalább eljutottál a verssel egy szintig). A szövegmásolást is átnézték. Biztos ők is átsiklottak hibán, de legalább megcsináltatták JÓL a házit, nem pedig úgy, hogy "gyorsan csapjátok össze, csak ne zavarjatok, mert facebookozok".

És ezek után, még a könyveket is hazavittük minden nap!


Ezért fura, hogy nem törekednek a házi feladat minőségi elvégzésére, és még a könyveket sem vihetik haza. Nem normális, komolyan.

2017. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Azért nem viszik haza a könyveket, hogy ne kelljen naponta 5-8 kilót cipelni. De aki kéri, annak haza lehet vinni.
2017. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Eső után köpönyeg tudom.

De én amikor iskolát választottunk ez szempont volt, hogy haza lehessen hozni a füzetet könyvet stb. Mi Bp.-n élünk és itt van olyan iskola, amelyről a kérdező beszámolt. Én semmi pénzért nem vittem volna ilyenbe.

Amit a napköziben tanulásról írtak páran, az nálunk is jellemző. A tanár nem javítja ki a hibákat, csak azt ellenőrzi, h elkészült-e. Ezt suli után együtt kell átfésülnünk.

Nálunk szerencsére nincs délután tanítás, így nem mindig de sokszor elhozom ebéd után, és itthon egyedül megcsinálja aztán átbeszéljük, együtt javítjuk ki a hibákat.

Ha nálatok kötelező jelleggel van délután tanítás és napközi is, mindenképpen kérd ezt számon, h ha már ott nincs rendesen leellenőrizve, Te ezt otthon megtehesd.

2017. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!