Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti mit tennétek ilyenkor?...

Ti mit tennétek ilyenkor? (Iskolakezdés)

Figyelt kérdés

Óvodás gyermeketek számára kerestek megfelelő általános iskolát. Találtok is néhányt, ahol szimpatikusak a tanító nénik, szép a környezet, stb. De gyermeketek legjobb barátja pont egy olyan iskolába fog menni, ami nektek nem tetszik, nem szívesen íratnátok oda a gyereket. A gyerek pedig mindenképpen a legjobb baráttal szeretne iskolába menni.

Engednétek a kívánságának és mégis az unszimpatikus iskolába íratnátok?

Vagy a másik, jobban tetsző iskolába íratnátok és megpróbálnátok elmagyarázni neki, hogy miért nem mehet a baráttal? (Bár szerintem a magyarázat ilyenkor nem nyugtatna meg egy 6-7 éves gyereket.)


(Nem vagyok ebben a helyzetben, a kérdés fiktív, csak kíváncsi vagyok a válaszokra.)



2017. márc. 4. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Úgy alakult, hogy a lányom mindhárom "öribarija" másik suliba került. Persze sajnálta, de szeptember végére már megvolt az új kebelbarátnője.

Szóval inkább az iskolához ragaszkodnék.

2017. márc. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Iskolát választanék. Ott úgyis lesznek új barátok, másrészt a régi barátokkal iskolán kívül is lehet tartani a kapcsolatot, ha igénylik.
2017. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az összes ovistàrsam egy iskolába ment, kivéve engem. Én egy olyan osztályba kerültem, ahol szintén mindenki ismerte egymást az oviból, így az elején nehéz volt, de viszonylag hamar elfelejtettem, hogy nem ebbe az iskolába akartam járni. (Azóta mondjuk 1000x megbántam, nem a barátok miatt, hanem mert nagyon gáz iskola volt, még így 10+ év távlatából is, engem azért irattak ide, mert ez volt a legközelebb)

Őszintén nem nagyon befolyásolna, hogy az ovis barátok melyik iskolába mennek.

2017. márc. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
A gyerektől függ. Ha nehezen teremt kapcsolatot és csak kevés barátja van, akkor oda íratnám, ahová a barátja megy. Ha könnyen teremt kapcsolatot és sok barátja van, akkor az általam preferált iskolát választanám
2017. márc. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk: az ovis haverok egy másik iskolába mentek. Sajnáltam én is, a gyerek miatt is, meg az ő szüleik miatt is, mert nagyon rendes-értelmes család mindkettő. De az észérvek miatt másik iskolát választottunk. Aztán mire felvették, kiderült, hogy ott is lesz egy haverja, akivel együtt sportolt. Mindketten megnyugodtunk, az iskolás barátja is megvan és az ovisokkal is összefutunk rendszeresen. Az iskolaválasztásnál sokkal fontosabb dolgok is vannak, mint a barátok.
2017. márc. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Először én is olyan sulit választotam ahová sok ovis társa megy csoportjábol,viszont elgondolkoztam hogy ugysem ahoz a tanárnéni pároshoz akarnám vinni akihez sokan akarnak menni ,akkor meg miért viném a gyereket oda ,megnéztünk egy ovi csoport szinten nem népszerü sulit ,és nekem is és a lányomnak is ez tetszet kis létszám 20 gyerek/osztály ,igaz egyelöre csak lányom megy ugynézki aba suliba csoportbol.viszont atol még lesz ott ismerős suliban neki .

Tehát én nem csak a gyerek kivánságát nézném hanem az én megérzéseimet is.

2017. márc. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Csak az iskola minőségét nézném. Barátja lehet másik, de a stabil alapoknál nincs fontosabb a tovább tanulás során. Legyen az gimi vagy egyetem. Semikképp nem iratnám gyengébb iskolába egy aktuális barát kedvéért.
2017. márc. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Szerintem mindenkepp a neked tetszo helyre irasd. Nem kaphat meg mindent, amit szeretne, ezt meg kell tanulnia a gyerekednek, nem lehet minden ugy, ahigy o szeretne. Ha ez az iskola, ami neked tetszik, es ide fog jarni, tenyleg jobb, es a masik, amibe a baratja jar a gyereknek, az meg egy kalap 💩, es kesobb netalantal lesz is valaki a gyerekedbol, a baratja meg rossz helyre kerul, es el fog zulleni, stb., a gyereked majd egy nao meg fogja koszonni, hogy nem hagytad, hogy kedve szerint jarjon.

Velem ez volt, viszont en nem a baratnom miatt akartam menni abba a suliba, ott kedveltem legjobban a tanito neniket. Anyukamek egy eros, "lohajto" iskolaba akartak vinni, de a gyereknek annyira huzta oda a szive, es hajtogatta, hogy maroedig "en a kek iskolaba akarok jarni", vegul odakerult, hisz ez a suli is eselyes volt. A szuleimnek nem volt baja a tanitokkal, jol kijottwk, minden szuper volt, csak eppen nem oda kerultem, ahova ok szerettek volna, de jo helyre, ahonnan egy meg jobba, bocsanat, erosebbe kerultem.

A kulonbseg a gyengwbbek kedveert az volt, hogy en a tanitok miatt, a kerdezo gyereke pedig a baratja miatt szeretne abba az iskolaba jarni, amelyikbe szeretne

2017. márc. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megnézném jobban az iskolát és nyitottan kezelni a dolgot. Mennyivíl gyengébb mint a másik. Ahová menne a gyereked az tude valamiben többet nyújtani. Gyereked milyen habitusú. Ő maga melyik sulba érezné jól magát. Itt próbálj attól elszakadni, hogy ott lesz a barátja mert ez változhat. Én a lányomat olyn iskolába fogom iratni ha felveszik mert területileg nem oda tartozik, ahová csak ő fog járni. Ő ugyan nem ellenkezett ez elen mert neki is szimpatikus volt de lmondtam és mondom most is, hogy et iskolába fog menni az nem aztjlenti, hogy az ovis társaival nem lehet találkoni. Hallgass amúgy az anyai megérzésedre a választáskor. Nézd, hol érezné jól magát a gyereked.
2017. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Elsősorban tanítót, másodsorban iskolát célszerű választani, utána jön a sorban az ovis társaság egyben tartása, mint szempont.

Saját tapasztalatom:

Lányom SNI-s, így számára a helyi általános iskola, ahová az ovis társai mentek, nem volt opció, mert a helyi suliban csak az egyengyerekeket szeretik, aki egy picit is kilóg a sorból, azt kiutálják. Kerestünk hát neki egy közeli iskolát, ahol tényleg szívesen fogadták és olyan tanító nénit, aki nyitott volt az integrációjára. Nagyon jól is működik a dolog.

Az első napokban a szívem szakadt meg, amikor azt láttam a Facebookon, hogy az ovis barátnők egy kupacban ülnek a suliban, míg a lányom olyan kis elveszett az ő iskolájában... ez kb. egy hétig tartott, utána lett barátnője, akivel azóta is sülve-főve együtt vannak.

Telt az idő, egyszer úgy második év vége felé összefutottunk az egykori ovis legjobb barátnővel. Nem győzött panaszkodni: utálja a sulit, a tantárgyakat, a légkört, mindent. Egy másik volt ovistárs anyukájával a buszon futottam össze, ő már azon gondolkodott, hogy elviszi a gyerekét a helyi iskolából, mert ő is nagyon rosszul érzi magát.

Ezzel szemben a lányom imád iskolába járni, motivált, jó az osztályközösség, jó a légkör...

Úgyhogy az eltelt idő (már negyedikesek) azt igazolta, hogy kár lett volna csak a barátok miatt választani a helyi sulit, mert ők se maradtak ott, vagy ha mégis, nagyon rosszul érzik magukat.


Abban viszont sajnos nem tudok érdemi tanácsot adni, hogyan lehet ezt a gyerekkel elfogadtatni, mert nálunk ez fel sem merült. A lányom első pillanattól kezdve tisztában volt azzal, hogy ő másik suliba fog menni, jártunk előkészítőre, megismerte és megszerette a leendő tanító nénijét. Talán a ti esetetekben meg lehetne próbálni tartani a kapcsolatot az ovis barátokkal, legalább addig, amíg a gyerek igényli - idővel úgyis új kapcsolatai alakulnak ki és várhatóan leépülnek ezek a barátságok. A lányom már igazából meg se ismeri a volt ovis társait, csak azokat, akikkel néha összefutunk. De az egyik legjobb barátnőjére már egyáltalán nem is emlékszik.

2017. márc. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!