Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolaváltás, átvételi kérelem...

Iskolaváltás, átvételi kérelem. Mivel érdemes indokolni a kérést, hogy a kiszemelt új iskola átvegye a gyereket?

Figyelt kérdés

Most elsős kislányról van szó.

Nyilván az ember nem írja le adott esetben, hogy a régi tanító néni mondjuk lusta, felszínes vagy nemtörődöm, vagy hogy a fele osztállyal semmilyen szinten nem foglalkoznak otthon a szülők vagy hasonló. Mi az elfogadható és hatásos érvelés? Önkormányzatnál is érdemes beadni vagy csak az iksolában? Mi kell mellékelni?



2017. máj. 18. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem az érveléseden múlik. Menj be az iskolába, mondd el, hogy szeretnéd elhozni a gyereket, mert olyan helyet keresnél neki, ahol nyugodt körülmények között tanulhat, kisebb a teljesítménykényszer, kevesebb a magatartásprobléma, több a tanórán kívül szervezett program, kisebb az osztálylétszám, iskolaotthon van, nincs iskolaotthon, hanem napközi van, stb.

A mi iskolánk, ha nem körzetes gyerekről van szó, egy "próbahétre" szokta elhívni ezeket a gyerekeket, amikor kiderül, hogy tud bekapcsolódni a leendő osztály munkájába. Ezután döntenek az átvételről. Pont ezért a szülők a régi iskolában gyakran csak betegnek jelentik be a gyereket, és a háziorvossal megbeszélik, hogy adjon igazolást.

2017. máj. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Úgy értettem, hogy az új iskolába menj be!
2017. máj. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, értem, köszi. Ez végül is egy érvelés, nem? :) Kicsit ugye akkor felmerül a kérdés, miért nem kezdettől fogva ide járt a gyerek, tehát valamilyen szinten bele kell menni a dolog kényes részébe is. Én inkább arra gondoltam, mivel lehet a gyereket vonzóvá tenni az iskola számára (széles aranyfukszok, csarart haj... - nem, csak ez vicc természetesen), tehát pl. hogy a szülők maximálisan a rájuk eső részt ellátják a gyerek iskolai boldogulása érdekében (befizetjük, amit kell, háziját megnézzük, ünneplőjét ráadjuk, kitöltendőket kitöltjük, nem nyomulunk állandóan minden baromásggal, nem a tanító nénivel kerestetjük az elveszett színes ceruzákat), meg hogy fontos a családnak az egész iskola-téma, a gyerek önálló, odafigyel, igyekszik, jól nevelt, nemtom valami ilyesmi.
2017. máj. 18. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!