Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyerekemnek megremeg a...

Elsős gyerekemnek megremeg a keze a megerőltetéstől lecke írás közben. Tapasztaltál ilyet?

Figyelt kérdés
Azt mondja fáradt a keze,gondolom sok neki így hirtelen,de azért aggódok.Meg fogja szokni a terhelést?
2017. szept. 8. 17:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Rosszul fogja a ceruzát (vagy tollat, bár gondolom ceruzával írnak). Nekem is ez volt a gondom alsóban. Balkezes vagyok, és én mondjuk nem is úgy fogtam, mint ahogy szokás, de annyira szorítottam, hogy szinte begörcsölt. Hiába mondták, hogy hogy csináljam, nem ment. Ha próbáltam odafigyelni és nem szorítani, akkor jobb lett.

Nem tudsz mit csinálni, esetleg próbáljatok ki többféle ceruzát, hátha valamelyik kényelmesebb neki. Illetve rajzolgasson sokat, gyakorolja az írást, hátha fejlődik a fogása is.

2017. szept. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Nagyban gyakoroljátok - együtt... vegyél egy újságpapírt kiterítve és vastag krétával írja / rajzolja a jeleket


vastag színes aszfaltkrétával kint a szabadban, nagyon nagyban - és járjátok is le, mint útvonalat - jó (és nagyon hasznos) játék (ha pestiek vagytok írok még privben vmit)

ez a kis tégla formájú kréta hasznos elsősöknek

[link]

2017. szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Vastag háromszögletű ceruza - ha nem olyannal írna - mert a vékonyabbat jobban kell szorítani. Vagy sok írószerboltban lehet kapni ilyen ráhúzható gumit (többféle kialakítású is van forgalomban), ami segít abban, hogyan fogja helyesen, ha ez lenne a gond.
2017. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Csúszásgátlós háromszögletű van neki.Túl erősen szorítja,szerintem ez lesz a gond.Próbálkozunk...
2017. szept. 8. 18:10
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

A finommotorika is agyi tevékenység.

Szedhetne omegát.

Es ne este gyakoroljatok szerintem

2017. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az óvodában iskolaérettségi vizsgálaton átment így a kezével? Lehet,hogy nem csontosodott még be eléggé. Hány éves?
2017. szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
A nagyokos lepontohonak üzenem hogy remegő kéz hátterében neurologiai indokok állnak. Es kipihent vagy támogatott idegrendszer mellett nem remeg egy ember keze.
2017. szept. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Istenem mennyi okos ember... neurológiai probléma meg iskolaérettségi teszt.El volt fáradva a keze,és görcsösen szorította a ceruzát...maximális iskolaérettségi tesztet írt.Reggel megcsinálta a leckét gond nélkül.
2017. szept. 9. 22:08
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Happy End
2017. szept. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

..és köszönöm a kérdező helyett, a segítőkész válaszokat adni akaróknak az időráfordítást....


(Mert ha egy kisgyereknek 1 hét iskola után remeg a keze a fáradságtól, teendők vannak, de majd szépen megoldjátok.)

2017. szept. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!